Do redakce magazínu ŽENA-IN.cz dorazila nová tisková informace od inženýra Jaroslava Petra z Šovinistického hnutí. Stal se nechtěným účastníkem porodu a tento zážitek v něm málem vyvolal, zdá se, trauma...

Zajímá vás, milé čtenářky, jak se na přítomnost muže u porodu dívají chlapi? Doufejme, že ne tak, jako inženýr Jaroslav Petr z Šovinistického hnutí, který nám zaslal následující tiskovou informaci...

Ženy, roďte laskavě samy

ing jaroslav petrModerní trend nutí muže chodit k porodu, dělat slabým ženám psychickou podporu. To je samozřejmě od mužů velkorysé a jsou mezi námi jedinci, kteří se dívají na porod rádi - zvlášť když se narodí chlapeček - ale historicky i biologicky máme zakódované, že porod je ženská záležitost.

Vždyť si jen vzpomeňme na staré filmy, kdy byli mužové v průběhu porodu posíláni z domu. Proč asi? No, aby tu hrůzu neviděli! Dokonce i archeologové potvrdili, že v době prehistorické rodily ženy jen ve společnosti jiných žen a po porodu odcházely na potřebnou dobu do ústraní. Opět se ptám, proč asi? Logika je zde jasná: Aby se mohly mužům ukázat opět až v plné kráse.

A co ženy dnes? S pláčem v očích přicupitají a škemrají: „Miláčku, miláčku, že mě budeš při porodu držet za ruku...“ K čemu takové počínání vede si už přičtěte samy. Deziluze, zděšení a rozpad citových pout muže k této konkrétní ženě, druhdy neschopnost pocítit sexuální puzení k ženám obecně, traumata...

Vím, o čem mluvím. Bohužel i já jsem se stal svědkem porodu. Jedna z mých souložnic si to přála a já jí to ve slabé chvilce přislíbil. „Miláčku, miláčku, že mě budeš při porodu držet za ruku...“ Bohužel jsem kývl. To, čeho jsem byl svědkem, bylo otřesné a znehodnotilo to ve mně na dlouhou dobu ženu, jakožto objekt milostné touhy. Celý týden jsem nebyl schopen uspokojit své ostatní souložnice, ještě dnes, po týdnu a půl mě pronásledují krvavé noční můry.

A tak, pokud nechcete, aby se váš vztah rozpadl záhy po porodu, nenuťte své partnery k účasti u něj. V ideálním případě zůstaňte v porodnici, nebo třeba na nějakém „letním bytě“ alespoň po dobu šestinedělí, abyste se muži po porodu ukázaly již v plné formě. Jen tak můžete udržet vztah po porodu dlouhodobě.

Ing. Jaroslav Petr
Místopředseda Šovinistického hnutí

P.S.: Myslete na plánované rodičovství. Před odchodem do porodnice, žijete-li v monogamním svazku, zajistěte svému muži na dobu své nepřítpmnosti adekvátní náhradu, která uspokojí jeho fyzické potřeby a postará se o domácnost.


Jaký je váš názor, milé čtenářky, na účast muže u porodu?

Šovinistický koutek...

Feministický koutek...

Reklama