Bulvár

Rodinné nachytávky od Mio

Všerůzné nachytávky se linou mým životem jako nit. Moji rodičové jsou docela klidní konzervativní lidé, ale taky občas umějí vyděsit. Nezapomenu na ráno, kdy mě něco studeného cinklo do nosu a nade mnou levitoval had. Byl jen div, že jsem se ve svých tehdejších 14 letech nezačala opět počůravat. Po úplném procitnutí jsem zjistila, že onen had je zmrzlý úhoř a za konec ocásku jej drží má drahá, smíchem se zalykující matka. Oběd ve jménu oné ryby jsem tehdy vynechala.

O mnoho let později, o vánocích, jsme rozbalovali dárky. Nikdy bych nečekala, že ten studený, velký balíček nebude obsahovat porci obr zmrzliny, ale něco jiného. Mělo mi to být podezřelé. Otec, oba dva bratři i můj nastávající měli zvláštně vzrušením zapálené líce a přitom výraz strnule nenápadný. Rozbalila jsem a nechápala jsem. V balíčku byl zmrzlý krůtí pařát. Zmíněná čtveřice ani nečekala na můj výraz po rozbalení a jala se kácet smíchy. Já se kácela tak maximálně hnusem, ale oni měli očividně druhé vánoce. Doslova. Kdo by jim to nepřál..
Člověk by jen neřekl, kolika inspirace nabízí v naší rodině obyčejný mražák..

Pokud moje původní rodina je smýšlením konzervativní, rodina mého muže je pravým opakem. Navzájem si ze sebe vystřelujeme a vyhovuje to všem.

Zvláštní nápad měl ovšem můj manžel po mém druhém porodu. (Pohlaví obou dětí bylo pro nás i všechny kolem vyloženě Kinder překvapením). Proto se můj manžel ocitnul v podivné euforii, když se nám po první (a milované) dceři narodil syn Ondřej. V jeho rodině to byl však po 4 děvčátkách 1. kluk. Manžel se chopil telefonu a volal rodičovstvu. Jen jsem slyšela: "ahoj! tak máme Sárinku!" zmínění narození děvčátka jsem přikládala svému poporodnímu stavu a zhoršení vjemových smyslů a neřešila jsem.. Po telefonátu ke mně přistoupil manžel a mnul si ruce..přímo si pochechtával pod vousy..Po několika minutách volal opět..Už jsem ani neměla sílu poslouchat, vše jsem se tedy dozvěděla později..:

On prostě oznámil svým rodičům, že máme dceru..ALE! své matce sdělil, ať otci vzkáže, že po přeslici nevymřou..ta tuhle informaci buď přeslechla nebo si ji nechala pro sebe, nebo ji nepochopila..Stačila ovšem obvolat veškeré příbuzenstvo se zprávou, že máme opět holčičku.

Výsledek: po mužově 2. telefonátu s tentokráte pravdivým pohlavím, tchán málem zkolaboval radostí.. museli volat babičce, že se nenarodila  holka, ale kluk..babička musela volat svému bratrovi do Prahy a sestře do Zlína a ti dalším příbuzným.Volali svým sourozencům do Znojma a ti svým dětem. Volali manželově sestře - švagrová chodila v práci druhé kolo po firmě a odvolávala první informaci..Všichni vypadali jako blázni, ale manžel se dobře bavil. Já koneckonců pak taky, člověk přijde hnedle na jiné než poporodní myšlenky..

Tož to je ode mě dnes vše :-)

Zdravím všechny a už nikdy nic nenapíšu :-)  Vaše mio.

Text nebyl redakcí upraven.

Taky vás někdo nachytal? Pište ještě hodinku na adresu

redakce@zena-in.cz

   
09.09.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] kuty [*]

  bezvaSml30Sml67.

  superkarma: 0 09.09.2010, 20:09:31
 2. avatar
  [6] mio [*]

  enka1 — #4 jj..na lodi se taky nežinýroval..

  superkarma: 0 09.09.2010, 15:42:43
 3. avatar
  [5] vodfon, kolie [*]

  kozicka — #3 SouhlasímSml59

  superkarma: 0 09.09.2010, 15:31:47
 4. avatar
  [4] enka1 [*]

  Sml30No super, manžela už znám, tak to vidím plasticky.

  1. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 09.09.2010, 15:21:55
 5. avatar
  [3] kozicka [*]

  To je ten nejhezčí článek, jaký jsem dnes četla.

  1. na komentář reaguje vodfon — #5
  superkarma: 0 09.09.2010, 15:14:55
 6. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Sml30Sml30Sml30U vás musí být veselo

  superkarma: 0 09.09.2010, 15:04:05
 7. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml30 prima rodina! Hehe

  superkarma: 0 09.09.2010, 14:47:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme