Bulvár

Rodina se úplně rozpadla

Vždycky jsem si myslela, že naše rodina drží docela dobře pohromadě, až do doby před 3 lety. Tehdy zemřela babička a 2 měsíce na to žalem nevydržel dědeček a odešel za ní.

Kdybych tenkrát věděla, co vím dnes, asi bych se v dané situaci zachovala jinak. Ale když mi tehdy dědeček nabízel, jestli si na sebe s manželem nechceme ještě za jeho života přepsat  byt, tak mi to přišlo jako vrchol hyenismu, jako kdyby si člověk dělil majetek ještě před smrtí. Dneska si myslím, že děda tehdy věděl, proč se ptá a upřímně řečeno, kdybych to věděla i já, tak bych snad i kývla a v celé rodině by možná byl klid.

Jenže protože se takto nestalo a závěť nebyla sepsaná, došlo k tomu, že se o byt zajímal strýc /maminčin bratr/, který svatosvatě sliboval, že zbytek dědiců vyplatí, byt zůstane jeho synovi a všechno bude jak má být.

Asi po měsíci byl najednou vyměněný zámek, do bytu se nikdo nedostal a začalo být zle. Povedenému strýčkovi se nějakým prazvláštním způsobem podařilo přepsat vlastnictví bytu na svého ještě povedenějšího synka, všechno se najednou strašně rychle semlelo a než jsme se nadáli, byli ve všem zamotaní právníci. Aby tomu nebylo málo, tak přesně 3 měsíce po smrti dědečka, zemřel náhle i strýc a tím se bohužel celá situace ještě zkomplikovala. Dnes je to téměř 3 roky, co se vleče soudní spor, přičemž při stavu našeho soudnictví nevidím nějaký brzký konec, ale to by snad ani nebylo to nejdůležitější.

Mnohem důležitější je to, že jsem byla vždycky přesvědčená o tom, že moje rodina má pevné kořeny a probuzení do reality bylo docela tvrdé. Dnes se s tetou ani bratrancem vůbec nestýkáme, dokonce to, že její bratr zemřel se mamika dozvěděla až po měsíci od cizích lidí, v podstatě se celá rodina úplně rozpadla.

Dneska už přesně vím, proč můj tchán vždycky říkával, že je lepší nic nemít, protože když se pak něco stane, tak se aspoň není kvůli čemu hádat. A měl pravdu!

Doufám, že tímto článkem nikomu nezkazím náladu.  Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ano, peníze dokážou s lidmi dělat divy. To by druhý ani nevěřil, jaké že to má příbuzné. Dědictví je vlastně jistá forma prověření charakterů zúčastněných. Simona

Taky jste zažily něco podobného, nebo u vás dědictví proběhlo ke spokojenosti zúčastněných? Napište nám své příběhy na adresu

redakce@zena-in.cz

   
18.01.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Ano, hyenismus to není, je to svobodná vůle dědečka, kolikrát lepší, než co hladoví příbuzní vymyslí po smrti dědečka sami. Já bych neváhala. S rodinou bych to probrala, ale dědovi bych vyhověla.

  superkarma: 0 18.01.2010, 13:26:44
 2. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  Pokud dědeček upřímně nabízel, měli jste buď dar přijmout a u notáře sepsat smlouvu nebo dar jednoznačně odmítnout. Žádný hyenismus v tom nevidím, plnili byste pouze jeho přání.

  superkarma: 0 18.01.2010, 11:18:43
 3. [5] dadma [*]

  V tomhle máš svatou pravdu a tvůj tchán také.Proto já nikomu nic nezávidím.S velkým majetkem se možná žije lépe a nebo také ne.My zrovna nyní v rodině řešíme situaci dědictví.Je to po tetě.Teta neměla děti,takže je nás 6 bratranců a sestřenic.Ale jedna sestřenka již také stačila se před smrtí přihlásit v družstevním bytě a po úmrtí tety ho koupila,takže z dědictví vypadl.A také našla v tom bytě závětˇ, kde jí teta odkazuje polovinu majetku,ale je tam něco škrtáno,tak paní notářka se nás ptala zda uznáváme závětˇ za platnou a uznali jsme.Než bych se někde dohadavala po soudech,tak atˇ si to nechá.I když jsou to miliony.I odhad nemovitostí nechala dělat a chata v chráněnné oblasti za necelé tři miliony a garáž za devadesát tisíc no to určitě.Ale nechali jsme to tak.Já nečekala, že někdy něco zdědím, tak nebudu nenažraná i když podle práva bychom měli všichni právo na stejný díl.

  superkarma: 0 18.01.2010, 11:14:17
 4. [4] lochny [*]

  Tohle znám mooc dobře, lidi najednou ukážou pravou tvář a druhý se pak jen diví co v nich je, ba co víc, nikdy by to ani od toho druhého nečekal.  Já tomu říkám čistý hyenismus.

  superkarma: 0 18.01.2010, 10:34:00
 5. avatar
  [3] Bambulka1 [*]

  ano ano toto je krutá pravda

  superkarma: 0 18.01.2010, 09:40:58
 6. avatar
  [2] maje [*]

  no jo, karinečko. a proč se tedy přetahujete o ten byt? jestli jste se se strýcem dohodli (a je dle mě úplně jedno, že on vás nevyplatil), tak proč ty dohady a rozepře?Sml80

  superkarma: 0 18.01.2010, 09:29:06
 7. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15Sml22 opravdu děditví je prokletí Sml15Sml68, ale vždy se ukáže pravá tvář každého jedince z rodiny Sml22, bohužel, ne vždy kladně Sml23

  superkarma: 0 18.01.2010, 09:26:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme