Do společného vícegeneračního bydlení se chce pustit čtenářka Malinke-kote a její přítel. Rodiče zatím nabídku odmítli, protože nechtějí opustit své stávající bydlení, ale kdo ví...

Čtenářka Malinke-kote si společné bydlení s rodiči představit dokáže a dokonce by ho chtěla...


Přeji všem pěkný den,

dnešní téma se mi líbí už proto, že si mohu zapřemýšlet, jaké by to asi bylo. Já osobně jsem ještě nedávno u rodičů bydlela a děti ještě nemám. Přesto mohu napsat alespoň svůj názor. Snad mi to nikdo nebude mít za zlé, že nejsem ještě zkušená a děti nemám. To neznamená, že nemohu napsat, jak bych to viděla a zapřemýšlet jaké by to asi bylo. Mě osobně by to ale nevadilo. Proč nemít při ruce i své rodiče? Už takhle je to pro mě složité za nimi jezdit několik km abych je mohla dvě hodiny vidět po 14ti dnech a zase jet domu. Teď sice naštěstí u nich budu celý týden kvůli zkoušek a také se na to těším :-) Já mám své rodiče ráda a vůbec by mi nevadilo sdílet s nimi bydlení celý život. Tedy pokud by to opravdu nebyl malý byt 3+1. Existují také dvojdomky kde každý by měl svůj menší domek a přesto by byli pořád spolu a bydlely hned vedle sebe. Myslím si, že rozhodně lepší než bydlet od nich několik km daleko.

Třeba nedávno jsme s přítelem našli krásný rodinný barák, který byl opravdu velký a vešli by se tam klidně i tři rodiny. Myslím, že to bylo 9+2 jenom za 3 miliony. Což mi příjde dost levné, když se na to složí více lidí a splácí se to vše z více platů. Navrhl jim, že by jsme bydleli společně. Oni by to možná i brali, ale už nato nejsou, aby si budovali rodinný barák a ještě tak velký. Takže já si to opravdu představit dokážu. Ani by mi nevadilo kdyby v tak velkém baráku bydleli jak přítelovo rodiče tak i moji rodiče. Mt ještě větší tak bych tam klidně nastěhovala mojí babičku protože jí mám hodně ráda tak jako rodiče :-) A ani by mi tam nevadili přítelovo babička s dědou. Jsou to všechno skvělý lidé.

Myslím si že když má člověk se všemi dost dobrý vztah tak není problém bydlet všichni pohromadě pod jednou střechou. Bylo by to dobré i pro našeho pejska, protože on sám neumí býd doma a takhle by měl pokaždé kolem sebe někoho. Takže by jsme nemuseli řešit kdo by ho hlídal. To samé by bylo u dětí. Nutně by jsme někam potřebovali. Nemuseli by jsme nikam zajíždět nebo zacházet, aby jsme dali na hlídání. Měli by pořád po ruce svoje hračky. Zase ale na druhou stránku je to takové, že by ty děti neměli potom kam chodit na návštěvy atd. Ono asi podle mě záleží také hodně na situaci. Kdo by byl pod tou střechou a zda by byli další vedlejší rodiny ke kterým by se dalo chodit na procházky, ale tak na ty procházky se dá chodit i tak aniž by se k někomu šlo :-)

Užijte si dnešní krásný den a doufám že mě dnešním článkem neukamenujete a hlavně mým názorem jak je u vás zvykem :-)

Malinke-kote

Pozn. red. : Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 8. 2012: Vícegenerační bydlení

  • jacobsCo si myslíte o vícegeneračním bydlení?
  • Dovedete si představit, že byste tak žila?
  • Máte s vícegeneračním bydlení nějakou zkušenost?

Své příspěvky k tématu zasílejte nejpozději do 21. 8. 2012 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý minimálně jako tento odstavec textu, lépe delší. Pro jednu z přispěvatelek tady mám tedy připravený dárek v podobě dvou chladících tašek na víno Jacob´s Creek.

Reklama