Bulvár

Rodičovský příspěvek zvýšen!


V pátek 16. 12. sněmovna schválila zvýšení rodičovského příspěvku na dvojnásobek současného - cca 7 300 Kč. Pokud novelu odsouhlasí i Senát, bude platit od roku 2007.

Tak nám páni poslanci chtějí, milí rodiče, zvýšit rodičovský příspěvek. To je slávy. Třikrát hurá!!!

Kolik řečí kolem toho vedou, dvě hodiny ve Sněmovně řeší, jestli příspěvek zvýšit. A jeho dopad na státní pokladnu. Směšné? Maminky budou doma kvůli penězům.

Z vlastní zkušenosti: přešla jsem z rodičovského příspěvku 2 552,- Kč na 3 500,- Kč, a to si myslím, kolik mám peněz.

K jeho zvýšení by mělo dojít až od roku 2007. Ještěže ne později!

Ptám se Vás, maminky, opravdu nejde rodičovský příspěvek zvýšit už příští rok?

Co všechno udělali zákonodárci pro rodinu? Myslím, že se to dá spočítat na prstech jedné ruky.

Věci kolem peněz rodin by se měly řešit okamžitě. Ale proč? Všichni čekají do voleb a myslí si, co udělal stát pro rodinu.

Na co jsou mi řeči o tom, kolik potřebuje peněz policie, soudy, když můj současný rodičovský příspěvek nedosahuje ani hranic životního minima. Dá se říct, že jeho výše 3 500,- je takový bonusek, aby rodiče něco dostali, a nezatížili státní pokladnu.

Jejich dedukce o tom, co zvýšení přinese negativního, mi připadají velice směšné. Maminky se nebudou chtít vrátit do práce!!!! Položme si otázku, do jaké práce? Vezmou mě s malým dítětem? Ó nikoliv.

Proč tedy nepřidat už v příštím roce? Možná dojde pánům nahoře, že se 4 000,- se nedá vyžít, natož koupit dětem něco na sebe.

Uvažuji také, proč nepřidají hned.

Maminky se nemůžou bránit jako železničáři a učitelé stávkou. Bylo by zajímavé udělat sraz všech rodičů s kočárky na Václavském náměstí - třeba ty nahoře něco napadne? Nebo se na nás přijdou podívat. Skvělý volební tah, a budou přikyvovat!

Nebo raději přestat rodit? Potom nebudou potřebovat tolik peněz a naše děti nezatíží státní rozpočet. Jestli nějaké děti budou.
 
Díky, opravdu díky!!!!!!!!!!

Udělali jste mi obrovskou radost!!!!!
 
Vlaďka
   
20.12.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [75] Lesana [*]

  Kytara: jo, zapomněla jsem - jak má matka s dítětem vyžít s třiapůl tisícového příspěvku. Nijak. Ono to dítě má taky tatínka, který by se o něj měl postarat v první řadě. Pokud to rodičům tak nevyhovuje, můžou si to vyměnit - ať se o dítě stará otec a matka je živí. Nejvíc se mi ale líbí, jak to mají některé známé v Holandsku - oni chodí do práce na půl úvazku, jejich manželé chodí do práce na půl úvazu a o dítě se v péči prostřídají...

  superkarma: 0 21.12.2005, 15:07:42
 2. avatar
  [74] Lesana [*]

  Kytara: proti jsem proto, protože to nepovažuju za řešení situace rodiny. Matkám malých dětí se zacpe pusa, ale nevyřeší to (ne)dostupnost malých levnějších bytů pro začínající rodiny, (ne)dostatečnou síť mateřských škol s (ne)dostatečně pružnou pracovní dobou, (ne)ochotou zaměstnavatelů zaměstnávat zaměstnance na zkrácenou pracovní dobu nebo jim nabízet práci částečně z domova a další a další... Prostě podporu rodiny vidím v něčem jiném než v tom, že stát bude rodinu živit. Podporu vidím v tom, že jí pomůže se živit svépomocí a podá záchranné lano, když jí to nepůjde. Jenže to by z mezd nesměl hned polovinu sežrat Navíc jak už jsem psala - peníze na to (jako stát) nemáme a my (jako s manželem) máme tři děti, které jednou budou muset splatit dluhy, které vláda dělá

  Přídavky na děti - pokud má rodina dva dospělí + jedno dítě čistý příjem na rodinu třicet tisíc měsíčně, tak nárok na přídavky nemá. Jinak můj názor na ně je asi takový, že za těch pět let, co máme děti, jsem je pobírala rok a teď je pobírám čtyři měsíce po narození našeho nejmladšího. Ne proto, že jinak bychom neměli nárok, jako spíš proto, že kvůli těch pár korunám mi nestojí za to lítat po úřadech, které z hloubi duše nenávidím

  superkarma: 0 21.12.2005, 15:01:33
 3. [73] Kytara [*]

  Lesana: a proč jsi tak strašně moc proti tomu? teď jsem četla, že budou vyšší přídavky. a já třeba nevím, proč když je čistý příjem skoro 30 tisíc, tak se dávají přídavky. pořád říkají, že je málo dětí. ale kdo by si je pořizoval, když stát rodinu nepodporuje.

  superkarma: 0 21.12.2005, 12:25:27
 4. [72] Kytara [*]

  Lesana: dobře, ale myslíš si, že 3500 stačí pro matku i dítě na měsíc, jo?

  superkarma: 0 21.12.2005, 12:22:05
 5. avatar
  [71] Lesana [*]

  Kytara: rodičovský příspěvek je 1,54 násobkem životního minima na osobní potřeby rodiče pečujícího o dítě - a ne, že ne

  superkarma: 0 21.12.2005, 11:20:58
 6. [70] Kytara [*]

  Lesana: my se právě o to dítě teď pokoušíme, takže mě to docela zajímá. byt máme zařízený, koupili jsme si auto, takže jsme na to připraveni. samozřejmě, že je spousta věcí, které jsou možná potřebnější, ale tohle mi nikdo nevymluví. to máš to stejné, jako jsi napsala na konci. přinutit otce, aby platili, aby stát nemusel doplácet jako matce samoživitelce do živ. minima. vždyť ten rodičovský příspěvek taky není živ. minimum

  superkarma: 0 21.12.2005, 10:28:59
 7. avatar
  [69] Lesana [*]

  Kytara: Já mám dětí tři, po škole jsem jedenáct nebo dvanáct let a zatím s výjimkou mateřských dovolených (tedy těch 28 týdnů na každé dítě placených z nemocenského pojištění, při kterých se pracovat nesmí) pořád pracuju, tedy státu odvádím daně. A jak ty a děti, že se tak ptáš?

  Zvýšení rodičáku se mi nelíbí, a to přesto, že se mě ještě bude týkat. Nebo jinak - mít výborně vyřešenou rodinou a sociální politiku, mít peněz tolik, že pomalu ani nevíme, co s nima - prosím. To ať se klidně uzákoní rodičák třeba ve výši dvojnásobku průměrného platu. Ale teď? Kde na to chceš vzít? Myslíš, že si politici sáhnou na platy, aby díru zalepili? Připadalo by mi systematičtější snížit odvody státu (už teď ti ze mzdy zbyde zhruba polovina čistého... a i tu při utrácení ještě dál daníš spotřební daní a daní z přidané hodnoty...) a stáhnout dávky tak, aby zůstaly jenom těm opravdu potřebným. Dalo by se pokračovat - co takhle zavést startovací byty pro mladé, povzbudit zaměstnavatele v ochotě zaměstnávat na zkrácené úvazky, něco udělat se sítí školek, aby nebyl pomalu nadlidský úkol najít nějakou, do které ti vezmou tříleté dítě, vrazit peníze do školství, aby se zajistilo kvalitní vzdělání pro naše děti, dupnout si na rozvedené/svobodné otce, aby platili na dítě tolik, aby stát matku samoživitelku nemusel doplácet do životního minima a dalo by se pokračovat. TOHLE mi připadá jako smysluplnější změny a bylo-li by to na mne, klidně bych je podpořila.

  superkarma: 0 21.12.2005, 08:48:55
 8. [68] Kytara [*]

  Panebože, ženské! Vzpamatujte se! Po škole jsem byla na pracáku asi 14 dní, práci jsem si našla sama. Vydělávám už 4 roky a na daních jsem toho taky nezaplatila málo. A teď mám místo svého platu jen pro sebe dostávat 3500 pro sebe i dítě? Já nevím,ale mě to teda přijde pěkně trapné, když to není ani životní minimum. A vy ještě pindáte. Kolik vy máte dětí?

  superkarma: 0 21.12.2005, 08:02:32
 9. avatar
  [67] Blueberry [*]

  Taky mi pripada, ze dnesni maminky moc fnukaji. Ja ziju v Kanade, a tady zadne porodne, rodicovske prispevky a pod. neexistuje. Chces dite, tak si ho uziv! Zena tu dostane rok podporu v nezamestnanosti a basta fidli.

  superkarma: 0 20.12.2005, 21:22:55
 10. avatar
  [66] Jaštěrička [*]

  Milé dámy,co se tu tak rozčilujete nad "výší" mateřského příspěvku,považte že za komančů,na které někteří tak vzpomínají,neblyo NIC. Já navíc nepřerušila s mimi vysokou,takže jsem neměla nárok ani na tu půlroční mateřskou,bo jsem byla považována za pracující Já vám to všem přeju,ale dochází někomu z ČÍ kpasy to půjde? Budou z toho akorát prima dluhy pro vaše děti

  superkarma: 0 20.12.2005, 20:36:24
 11. avatar
  [65] Boubel [*]

  To zas budou rómští spoluobčané zvedat porodnost. Statistik bude jásat. Jen tak mimochodem, já jsem měla první mateřskou kolem 2 tis a nemohli jsme si k tomu přivydělat ani kačku.

  superkarma: 0 20.12.2005, 15:23:06
 12. avatar
  [63] Luciš [*]

  s briketama je to myslím jedno, kolik mají mateřskou. Vždy musejí dostat nejmíň minimum, zatím dostávala matka rodičák 3500 Kč, přídavky na x děcek a dorovnání do minima dle počtu členů v domácnosti. Pochybuju, že s novou mateřskou to minimum překročí, vyjde to tak šul nul, že už nebude mít nárok na doplácení do minima a různé dávky na bydlení atd.

  superkarma: 0 20.12.2005, 15:08:26
 13. avatar
  [62] Fazol [*]

  Jsou to jenom předvolební sliby a děti si zvýšení v dospělosti zaplatí mnohonásobně.

  superkarma: 0 20.12.2005, 13:36:49
 14. avatar
  [61] Ladia [*]

  Ubohý článek, nechápu proč je na každým druhým serveru

  superkarma: 0 20.12.2005, 13:23:15
 15. avatar
  [60] Clerenc [*]

  Prijde mi, ze pulka z vas ma deti kvuli prispevkum

  superkarma: 0 20.12.2005, 13:19:37
 16. avatar
  [59] Juana [*]

  Je to populistickej krok, kdyby na to stát měl, tak ať si klidně rozdává, ale takhle, stejně se zase jenom víc zadlužíme. Akorát cikáni na tom zase vydělají a budou mít víc na chlast. Nám, co pracujeme, zase někdo vyšroubujou daně, jako bychom to neznali.
  Teda aby nebyla mýlka, rodičovský příspěvek momentálně pobírám, jenže k tomu pracuju a jako rodina jim to bohatě zaplatíme. Kdyby místo toho raději udělali nějaké podstatné úlevy pro rodiny s malými dětmi, ale pro ty pracující, co se snaží uživit sami a ne pro vyžírky, to jest jejich potenciální voliče.
  Já ten rodičovský příspěvek chápu jako náhradu za školku a jesle, když se kdysi podstatně navyšoval, tak to bylo proto, že se jesle rušily a tak ty dotace, co by šly právě na to, rozdělili mezi rodiče. Stejně si musím zajistit hlídání, s malou to v práci moc nejde, i když pracujeme ve vlastní firmě, takže to beru jako určitou kompenzaci za ty problémy, které s hlídáním máme.

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:54:22
 17. avatar
  [58] Suzanne [*]

  sobina: no a co?

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:40:16
 18. avatar
  [57] Suzanne [*]

  NiKina: Já ti nevím, ale tenkrát jsem si vůbec nepřipustila, že bych práci nesehnala. Manžel teď taky zaměstnává holku s 1,5 letým dítětem, střídají se se svojí sestrou, která má 2leté. Jak říkám, musí se chtít - to samozřejmě myslím i na zaměstnavatele.
  A jak říká šája - být nepostradatelná i když chápu, že to není vždycky.

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:39:39
 19. avatar
  [56] šája [*]

  NiKina: 2 malé děti, pokaždé nástup po roce mateřské a pro zaměstnavatele nepostradatelná - tudy na to

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:17:55
 20. avatar
  [54] RenataP [*]

  Suzanne: a jak na to ? Dneska je to totiž mimořádně těžký..... pro zaměstnavatele nepřípustná !

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:11:47
 21. avatar
  [53] sobina [*]

  Na tohle téma jsem si vysklechla rozhovor v tramvaji dvou mladíků: Tak to bude republika zavalena briketama. A myslím, že mají pravdu.

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:02:35
 22. avatar
  [52] Suzanne [*]

  Thanys: Mě zaměstnali jako matku samoživitelku s 2letým dítětem

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:00:21
 23. avatar
  [51] Suzanne [*]

  Lindusha: a to by bylo špatně? Mmch Vietnamci obvykle makají jak šrouby, jejich děti bývají ve škole dost nadané. Asi to je tím, že blbci zůstali doma a sem šli jen ti nejschopnější Kam se někteří Češi hrabou, že...

  superkarma: 0 20.12.2005, 11:59:18
 24. avatar
  [47] Vivian [*]

  superkarma: 0 20.12.2005, 10:58:11

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [44] martinabl [*]

  Tak manžel je lampasák a má přídavek na bydlení 10200 Kč měsíčně.

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:25:45
 2. [43] baruna [*]

  Příspěvek se zvýší,ale taky co a kolikrát se všechno do té doby zdraží!Pak se to zvýšení začne protahovat o rok později,jako to bylo s přídavkem na dítě,které půjde do první třídy.Stejně volit nepůjdu,je to všechno verbež.Ono je hezké porodné a rodič.příspěvek,ale co po mateřské?S děckem vás nikde nechtějí nebo nestíháte pracovní dobu(pokud nemáte někoho,kdo vám dítě dá do školky a poté vyzvedne) a pak zůstanete na pracáku za směšný peníze a po půl roce zadara.Nebo si snad myslejí,že nastoupíme z jedné mateřské na druhou?

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:21:48
 3. avatar
  [41] Kite [*]

  když to neudělají hned tak ještě s zěhotenstvím trošku počkám

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:17:46
 4. avatar
  [38] šája [*]

  renike: mně je to naprd už dávno, a co, mám se jít zastřelit? Když mi skončila peněžitá pomoc v mateřství u prvního dítěte, zrušili její omezení (5000,- měsíčně byl strop), když jsem šla po prvním do práce, zvedli mateřskou z 1434,- na těch 2500,-. Když jsem šla do práce po druhém dítěti, zrušili omezení přivýdělku....takže by se dalo říct, že jsem si to pěkně vyžrala. No a co jako? Děti snad nemám kvůli prachům od státu? Za ty příspěvky zaplatíme víc, než nám bude milé, to si piště

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:58:29
 5. avatar
  [37] gerda [*]

  renike: oni to budou obhajovat složitou administrativou. Že aby měli čas na její přípravu Na potřebné věci je u nás přece fůra času

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:42:01
 6. [36] martinabl [*]

  Hmmmm, to budou cikánky celej život na mateřský a potom rovnou šup do důchodu

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:36:02
 7. avatar
  [35] svetluszka [*]

  SvetlaH: ...jj, a o to víc mě pak rozčílí podobná sbírka na nemocný dítě, pro který nejsou v naší zemi peníze na operaci..... ....prostě Absurdistán...

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:28:37
 8. [34] janoušek [*]

  Také je mi to na ,to už budu zase pracovat,ach jo!

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:26:05
 9. avatar
  [32] Kacule [*]

  Zrovna včera se to řešilo na těhulkách...Mě osobně se to týká, protože čekáme mimíska v červnu , takže i rodit budu za víc .Peníze se mi šiknou, ale představa, jak se množí rychlostí blesku určitá skupina lidí, mě dohání k mrtvici

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:20:19
 10. avatar
  [31] svetluszka [*]

  SvetlaH: ...přeju ti to, vážně..... ...ale na druhou stranu je to pěknej borbel....... ....

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:16:19
 11. [30] vasenka [*]

  Mně to bude v roce 2007 tak leda na pytek, když mně akorát MD skončí. To je opravdu na naštvání.

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:14:25
 12. avatar
  [29] renike [*]

  šája: od ledna 2007 uz mi to b ude na

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:14:07
 13. avatar
  [28] dzijana [*]

  Jelikož jsem na mateřské ,tak jsem za to ráda,ale myslím ,že se populace nezvýší.Přibydou socky a rómčata.Měli by přemýšlet,jak usnadnit, ženským s více dětmi,návrat do práce.Když to vezmu podle sebe,tak můj plat byl na hranici živ. minima,na mateřské to bude docela dobré,ale až dám malého do školky,tak s tím platem nevyjdu.

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:12:50
 14. avatar
  [26] šája [*]

  renike: to je jednoduchý - aby se to po volbách mohlo zrušit

  superkarma: 0 20.12.2005, 08:08:32
 15. avatar
  [24] renike [*]

  od 2007?:(((((((proc ne uz od 2006????

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:58:30
 16. avatar
  [23] ratonito [*]

  Bridgetj: jo to bude jistější

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:45:52
 17. avatar
  [21] ratonito [*]

  Bridgetj: a zvedli nebo to zase má ještě projít schválením senátu a prezidenta?

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:23:52
 18. [19] hajcena [*]

  Porodné dvojnásobné od dubna....rodičovský příspěvek zvýšen od ledna 2007 - super!! Termín mám v březnu a co bude do ledna 2007... To ti panove politici nemuzou zvednout uz od zacatku roku 2006?

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:12:06
 19. avatar
  [18] svetluszka [*]

  Bridgetj: ...je nás ZATÍM víc.... ...musíme s nima jen udržet krok..... .....

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:08:57
 20. avatar
  [16] svetluszka [*]

  S romskou populací to už nic moc neudělá..... už těd jedou na plnej kotel....

  Ale jestli nejde vládě spíš o to , aby jsme je my, neromové, "předrodily"..... ..

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:57:54
 21. avatar
  [13] ratonito [*]

  NiKina: třeba nemá takovou měsíční mzdu ale to jim pak zase doplatí sociálka. Takhle už jim to třeba nevyjde a doplácet nebudou tak to budou mít šul nul.

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:45:30
 22. avatar
  [12] Jeremi [*]

  Lesana: Dobřes mu to napsala.

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:43:57
 23. avatar
  [11] RenataP [*]

  Taky jsem to četla nejen na Rodině, ale myslím i na emiminu.

  Pro maminky jistě příjemná věc, ale ta částka je tak vysoká, že někdo nemá ani takovou měsíční mzdu... což je podle mě špatně. Žít z toho zas budou jen nepřizpůsobiví spoluobčané. Ale jelikož je na MD každá kačka dobrá - tak to beru i s těmi negativy...

  Ostatně - věříte tomu, že to bude ?
  Předvolební tah a po volbách bude řečeno,že na to "bohužel" nejsou prostředky a bude prdlajz.

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:40:49
 24. avatar
  [10] ratonito [*]

  svetluszka: tak pokud to tak je a pobírá se i při HPČ tak jít co nejdřív do práce, k tomu příspěvek 7300,- a plat manžela, no to by se žilo dost dobře

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:34:54
 25. avatar
  [9] svetluszka [*]

  SvetlaH: ..až to začne platit a jestli vůbec, bude malýmu 2,5 roku a to já s největší pravděpodobností už půjdu do práce ....docela mi záleží na místě kde jsem pracovala a nerada bych o to přišla. A nejde tam pracovat na půl úvazku.

  ratonito: Já mám dojem, že to omezení výdělku bylo už zrušený.

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:28:47
 26. avatar
  [8] ratonito [*]

  SvetlaH: a to jej pobíráš při normální práci? Není to jen při brigádě do jakéhosi omezeného výdělku? Celý nekrácený?

  superkarma: 0 20.12.2005, 06:19:44
 27. avatar
  [6] svetluszka [*]

  ..jasně že je to jenom pulistický předvolební tah . Ale jestli jestli ještě budu v té době na MD tak si příspěvěk 7300,- samozřejmě vyplatit nechám.

  superkarma: 0 20.12.2005, 05:50:17
 28. avatar
  [4] Lesana [*]

  Nyotaimori: Ty jsi přeci SOBEC, ty článku o rodičovském příspěvku rozumět nemusíš, neb se tě nic takového nikdy týkat nebude

  He, sama za sebe můžu říct, že jsem ani neměla sílu ho přečíst celý

  superkarma: 0 20.12.2005, 01:12:41
 29. avatar
  [2] talenka [*]

  tohle jsem v pondělí četla na Rodině. To Vlaďka obráží všechny ženské servery, nebo opisujete?
  Jinak - ač na MD - s tímhle populistickým předvolebním tahem nesouhlasím. Na daňovou reformu si srabi netroufnou a takhle se snaží přilákat si voliče. A bohužel jim na to tolik lidí skočí - soudě i podle reakcí na některých diskuzích tady...

  superkarma: 0 20.12.2005, 00:16:51
 30. avatar
  [1] Lesana [*]

  Zrovna nedávno jsem Škromachovi psala zhruba toto - neznám nikoho, kdo by vás měl rád. Buď vám lidi vytýkají, že moc rozhazujete, nebo že málo dáváte. Pokud přestanete rozhazovat sociální dávky, tak sice naštvete ty, kteří po vás chtějí větší peníze, ale aspoň potěšíte ty, kteří vám vyčítají plýtvání se státními penězi. Pokud nějaké sociální dávky zvýšíte, tak nejenom že ještě víc naštvete ty, kterým se přemíra štědrosti nelíbí, ale navíc na vás budou nštvaní i ti, kterým nějaký ten peníz přihodíte - bude se jim to zdát moc málo, moc pozdě, za moc složitých podmínek... A nedá si říct, a nedá...

  superkarma: 0 20.12.2005, 00:12:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme