I děti mají právo na stylové oblečení. Pokud jejich rodiče vyznávají rock, punk nebo jiné alternativní styly, je dobré, aby na dítku šlo poznat, ke komu patří. Malí rockeři si naštěstí můžou vybírat ze široké nabídky. Mají svou značku i v Česku.

Nadýchané polštářky, svetříky z huňaté vlny, jemné pastelové barvy, sladké obrázky, infantilní nápisy… Teda do tohohle navléct mě, tak se docela naštvu. Kde bereme tu jistotu, že dětem, které do toho navlékáme, aniž bychom se ptali, se to líbí?

Asi to byla právě tahle myšlenka, co stálo o zrodu několika módních značek, potažmo sortimentu značek již existujících, díky nimž můžou i rockeři oblékat své děti tak, aby bylo poznat, čí jsou.

Tak například anglická značka Stardust se specializuje především na děti, jejich rodiče jdou poněkud stranou. Funguje od roku 1998. V jejich sortimentu najdete oblečení pro malé rockery, punkery i další alternativce různého věku. Trička, dupačky, pyžama, punčochy. Za zmínku stojí určitě i ručně vyráběné kožené boty.  

rock rock

rock rock

Americká značka My baby Rocks obléká (nejen) punkery skutečně už od kolébky. Nabízí stylové body pro nejmenší, ale i oblečení pro odrostlejší. Pro holky i kluky.

rockrock

rockrock

Mohlo by vám vadit, že tyhle excelentní kousky je třeba objednat ze zahraničí nebo se spolehnout na ojedinělé české e-shopy a počítat s přirážkou. A taky se vám možná nelíbí anglické nápisy.

Jestli to chcete hezky česky, mrkněte se na věci od Little rock star, jejímž vznikem nás obdařil rok 2010. Ačkoli název moc tuzemsky nezní, jsou tu výrobky výhradně zdejší. A nápisům na oblečcích taky budete rozumět, mluví totiž naší mateřštinou. Objevují se na nich hlášky jako „S komunisty nemluvím“, „Tichá noc? To chceš moc!“ Před Little rock star tedy pomyslně smekám a jdu si přeměřit neteř.

little rock starlittle rock star

Reklama