Bulvár

Robin Williams se po operaci srdce cítí dobře


Americký herec Robin Williams se zotavil ze svých problémů se srdcem, které ho sužovaly poslední dva měsíce. Hodlá se co nejdříve vrátit k práci a dokončit přerušené hudebně-divadelní turné, uvedla v úterý agentura Reuters.

Jeho srdce je v pořádku a jeho funkce jsou plně zachovány, takže pracuje bez jakéhokoli omezení," uvedl v oficiálním prohlášení Marc Gillinov, srdeční specialista Clevelandské kliniky. Při operaci byla Robinu Williamsovi vyměněna aortální chlopeň a odstraněna nedomykavost mitrální chlopně. Rovněž mu byl stabilizován nepravidelný srdeční tep.

Lékaři však nabádají herce k opatrnosti, protože jeho starší bratr, Robert Todd Williams, před dvěma lety zemřel po operaci srdce na pooperační potíže.

Sedmapadesátiletý držitel Oscara a jeden z nejlepších komiků v Hollywoodu je známý svou schopností hrát přímo na kameru a výborně improvizovat. Na turné exceloval v komedii Weapons of Self-Destruction.

První zdravotní potíže cítil Williams na Floridě a po opakujících se problémech se srdcem nejdříve 4. března přerušil turné a nechal se vyšetřit na univerzitě v Miami. Bylo mu doporučeno zůstat týden v klidu. Později byl hospitalizován na Clevelandské klinice v Ohiu a 13. března se podrobil menšímu operačnímu zákroku. Přiznal, že z důvodu velkého počtu vystoupení oddaloval předpokládaný lékařský zákrok.

Média spekulovala o tom, že turné bude zrušeno. Mám další úžasný materiál pro své turné a už se nemohu dočkat, až se zase vrátím na pódium," vyvrátil obavy ze zrušeného turné Williams. Myslím, že dalším krokem tohoto turné bude Weapon of Self-Destruction and Reconstruction (Zbraň sebezničení a obnovení)," přidal herec slovní hříčku týkající se názvu jeho divadelní šňůry.

Robin Williams ztvárnil bezpočet hereckých rolí, ale úspěšně si vede i na hudební scéně. Ve světě stříbrného plátna se do povědomí diváků zapsal především snímkem Dobrý Will Hunting, za který získal svého zatím jediného Oscara. Velký úspěch měl také v rodinném sci-fi seriálu Mork a Mindy, za který si odnesl Zlatý Glóbus (1978. Jeho hudební ambice dokazují alba Reality... What a Concept (1980), A Night At The Met (1988 a Robin Williams - Live 2002 (2003), oceněná prestižní cenou Grammy.

   
24.03.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [2] átéčko [*]

  Já taky

  superkarma: 0 24.03.2009, 17:52:57
 2. [1] Božena a Jakub [*]

  Tohoto herce mám ráda,přeju mu hodně zdravíčka...

  superkarma: 0 24.03.2009, 15:39:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme