Pohádky nejen pobaví a potěší, ale jsou i úžasná terapie na cokoliv. To si myslí čtenářka Helena. Jak si představuje letošní Vánoce a co bude dělat, kdyby v televizi nebyla žádná hezká pohádka, si přečtěte v další novince.

Jo jo, pohádky nám mohou napovědět, co máme udělat. Kdyby se tím tak řídili všichni, co? :-) Helčo, moc děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Poháááádky - to je pěkné téma.

Už několik dní si říkám, jak se na ně letos těším, doufám, že můj plán ležet na kanapi, řízek prokládat cukrovím a dívat se na pohádky letos poprvé konečně vyjde.

Motivačně si se synem pouštíme ty s vánoční tématikou už od půlky listopadu, přededším kvůli té vánoční hudbě. Ta mě na tom všem asi bere nejvíc, jednou z těch zaručených je animovaná Polární expres, pro legraci Grinch a pak ty tradiční.... i když ty černobílé co znám od dětství nemůžu už ani vidět. Jako dítě je dávali jen na vánoce, ale po revoluci je začali mlít v televizní nabídce nějak často, až se mi zprotivily.

Pohádky jako takové jsou úžasná terapie na cokoliv, hodně psychoterapeutických metod s nimi dokonce pracuje, a myslím, že je to dobrá cesta. Pohádka je vlastně příběh, a často třeba v metaforách nabízí správné řešení :-)

Jsem zvědavá, s čím letos na Vánoce vyrazí, a kdyby náhodou tv program zklamal, vytáhnu ty naše léty prověřené a úspěch je zaručen. Pak už jen ten kopec řízků, cukroví...

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Pohádky včera a dnes

  • Máte rády pohádky? A vaše děti?
  • Znají vaše děti klasické pohádky? (Perníkovou chaloupku, Smolíčka...)
  • Čtete dětem pohádky před spaním?
  • Jakou pohádku jste měla v dětství ráda?
  • Co myslíte, jsou dnešní pohádky horší než dřív?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Výherkyně dnes získá knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je POHÁDKY. Předem děkuju a přeju hezký den!

obal

Reklama