Na příští, poslední předvánoční týden jsme pro vás přichystali mnoho zajímavého čtení i témat. A také v redakci se toho děje až hrůza.

Dnes jsem se zařekl, že nebudu rozvláčný, ale velmi, velmi krátký. Mám to ovšem háček, slova se mi derou přes prsty do klávesnice a nechtějí se zastavit. Již chápu, když někdo tvrdí, že je otrokem pera. A že tím otrokem mohou být i ženy.

Dnes jsem se přistihl, jak čučím na fotky z letošního roku a přemítám, co a jak jsem udělal. Konec roku se blíží a na mne padá melancholická nálada. Jediné, co mi ji kazí, jsou redakční porady.

Vím, že se mezi vámi najde mnoho, které mi nebudou věřit, ale na poradách se z mých redaktorek a redaktorů stávají divoká zvířata. A já si připadám jako krotitel. Zrovna včera jsem ale měl stádo opravdu nevycepovaných divokých (doplňte si sami zvířecí druh).

Jak si totiž jinak vysvětlit, že Saša Stušková, distingovaná dáma, která zná všechny celebrity nad 70 let a kterou v jistých kruzích nazývají Hraběnkou, vypustí z úst takovou větu jako: „Až bude končit tento svět, chci ležet pod stolem v Radkově náručí!“

To že chce skončit v mém náručí je pochopitelné a nepřekvapuje mne to, ale proč pod stolem? To mi rozum nebere…

Nebo třeba Dana Haklová – představte si, že jí bylo líto člověka, který své děti zavíral do sklepa, vždy když za ním přišla jeho milenka. No věřily byste tomu?

A Jakub Kočí? Opora zdravého rozumu, stabilní hlasatel základních lidských pravd? Nejenže usiluje o to, aby ho pozvali Stuškovi k sobě domů na Vánoce. Má totiž zálusk na dárek, který dostane Sašina dcera. Navíc se přiznal, že dárky z principu nekupuje. V mysli mu utkvěla myšlenka z dětství, kdy ještě nevydělával peníze, že nejlepší dárky jsou ty udělané vlastnoručně. A tak na jeho Kačenku čeká ve skříni již v pořadí třetí samorost. S láskou opracovaný …

Na začátku jsem psal, že dnes budu krátký, tak snad jen poslední příhoda z dnešního rána. Klárka Wimmerová přišla ráno do práce s krásným úsměvem na tváři a moc jí to slušelo. Pochválil jsem ji, požádal o kafíčko a řekl nevinnou větu:

„Kubíček se asi včera zasnažil, viď?“
Klárčina odpověď mne zaskočila. Zněla takto: „JAU!!!“

Jinak v podstatě nic nového. Naše účetní Ivanka má psinku. Lukáš Čejka opičku. Kačka Vozková sněhuláka, moje žena trpělivost a Věruška Forejtová světový rekord ve výrobě jednohubek a chlebíčků.

A cože jsme pro vás přichystali na příští týden?


  • V pondělí 17. prosince s vámi probere Jakub Kočí svoje i vaše Vánoční rituály. Vždyť se nám to už blíží…
  • V úterý 18. prosince Saša Stušková popíše, jak dokázala odpustit jednomu rodinnému příslušníkovi, a zeptá se vás, zda jste to také již někdy udělaly, nebo zda se na to chystáte… Tedy téma odpouštění
  • Ve středu 19. prosince se Dana Haklová svátečně ohákne a vyrukuje na vás s otázkou, „Co si oblékáte, když chcete vypadat svátečně?“
  • Ve čtvrtek 20. prosince, kdy bude náš firemní vánoční večírek, budu s vámi já, Radek Kříž, rozjímat nad koncem světa. Přijde, nebo ne? A přitulí se večer Saša, nebo ne?
  • A v pátek 21. prosince tedy pokud slunce vyjde bude Jakub Kočí čekat na vaše texty originálních koled. A slibuje, že jednu z nich přes Vánoce originálně zhudební a dá ji na net. Staňte se uznávanou textařkou!

Věřím, že námi nabízená témata se vám líbí.

Pokud máte nějaké výhrady, nebo lépe nápady, směřujte je do diskuse, nebo na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Krásný mrazivý den a šup do sauny.

Reklama