Magie

Rituální krvavá magie

ritual

V magii většinou není třeba pojídat nebo zabíjet cokoli živé, ale jsou kouzla, která to vyžadují a jsou lidé, kteří takovou magii provozují…

Rituály provázely člověka od nejstarších dob. Fungovaly jako soubory pravidel, kterými se řídil život při různých příležitostech.

Šlo například o narození dítěte, přechod od dětství do dospělosti, svatební obřady nebo pochovávání mrtvých.

Celá řada rituálních obřadů byla spojena s uctíváním bohů a dalších nadpřirozených bytostí či zvířat k přivolání té které události bylo často nutno cosi obětovat, nebo to i sníst.

Někde to platí stále.

Mezi nejvýznamnější rituály patří – iniciační obřady a rituály spojené s lidskými nebo zvířecími oběťmi.

Nejčastěji se obětovalo bohům.

Lidé, kteří věnovali bohům oběť, za to očekávali určité výhody. Zejména příznivé životní podmínky, úspěšný lov, ukončení dlouhého období sucha nebo naopak déšť.

V některých společnostech bylo tohle jednání díkůvzdáním bohům za jejich přízeň. Mělo i magický charakter jakési očisty a upevnění vztahů mezi živými členy a jejich předky.

Za příklad může sloužit rituál, při němž kmen zabil své totemové zvíře, nabídl vnitřnosti bohům a zbytek snědl.

Nejčastějšími obětními zvířaty byli v závislosti na životním prostředí beran, had, želva nebo medvěd.

Pozoruhodné je to, že tato zvířata určená k obětování byla vesměs považována za posvátná a podle toho se s nimi zacházelo během celého rituálu, před jejich zabitím i po něm.

Proti tomu nelze cokoli namítat.ritual

Rituály krve ale nejsou jen otázkou kmenovou a vzdálenou

Jsou mezi námi lidé, kteří provozují krvavé rituály nikoli z důvodu víry, nejde o tradici a rodový zvyk. A nejde ani o magii. Jde jen o zvrácenost.

Při shromážděních pomatených satanistů jsou i dnes obětována zvířata a bohužel nejen ta. To ovšem s rituály kmenovými nesouvisí prakticky ani náznakem, protože jádro je jiné.

Kupříkladu se jedná o krev, která je vylévána na páry, které hromadně souloží, a potom je vypita. Tak to není model pietní. Je to nebezpečné chování. Jde o fanatismus, nikoli tradici.

V roce 1969 dal vůdce satanistů Manson příkaz k zmasakrování sedmi lidí, což je akt vraha a zvráceného jedince. Nikoli šamana.

Krvavé rituály satanistů nelze chápat ani jako magii. Nic to celku nepřínáší. Jde o uspokojení jednotlivců.

Žába proti uhranutí

Existují magické rituály, které počítají se snědením zvířete a přes to je nelze chápat jako zvrácené. S tvory se jedná humánně jsou uctíváni a celý akt je vykoupen omluvami.

Prostě pohnutka je jiná.

Nejčastěji jde o záchranu života člověka, drtivou většinou dítěte. Tady to odnese kohout, případně kuře. Celý akt je provázen zaříkáním a množstvím koření vhazovaným do horkého popela.

Před smrtí je zvíře hlazeno, přikládáno na tělo nemocného a podobně. Je s ním rozmlouváno, je mu vysvětleno co se děje a proč. Vím jistojistě, že v Arménii a části Chorvatska je to stále běžné.

Ale i jinde.

 • Například v části Británie se stále věří, že snědené srdce žáby může odvrátit prokletí.
 • V Itálii budou lidé přísahat, že žena otěhotní, pokud s pomocí čarodějky vypije krev březí ovce. Ta ovšem zůstává naživu. Prostě jde o lidovou sedimentaci a nikomu se nic nestane.

I u nás můžete vyzkoušet kouzlo. Ovšem jeho účinnost vyzkoušenu nemám a ani se nechystám.

Chcete-li učinit nepřítele neškodným a získat navždy nad tím člověkem převahu, musíte si najít zmiji.

Té je nutno vysvětlit, že potřebujete její energii, na co jí potřebujete, a že je to opravdu nutné. Rituálně pak zmiji zabalíte do něčeho, co je oné osoby a následně ji useknete hlavu.

Hada pak musíte sníst. Celého!

Tento rituál pochází z Bavorska. Nepříteli se tím nic nestane, neumře, ale začne se vás bát.

Tak nevím, ale myslím, že není rituál, jako rituál. V každém případě je mnoho kouzel a magických praktik, které zabíjení nevyžadují.

Ale kdyby mi šlo třeba o dítě, zblajznu zmiji na posezení, kdyby mu to mělo pomoci.

   
10.09.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [12] Skygger [*]

  Trinii — #8

  Můžete být hrdá, že jsem si kvůli vám zde založil účet, taktéž platí i pro velmi chytrého autora, který napíše a nezkoumá... Avšak když už mám tenhle účet na Zena, tak snad ho ještě někdy budu moci využít, ale k hlavní věci.

  Je vidět, že tu autor a vy nevíte absolutně nic o satanismu a to je už jen kvůli tomu, že moc žerete křesťanské žvásty a přiblblá media, která také něco někdy napíšou, nebo řeknou a poté co vyjde pravda na jevo, tak už další pokračování není, tedy je to uděláno pro to, aby se to lidem co nejvíce líbilo...Byl bych tedy velmi rád, kdybyste si přečetli příště nejdříve co to je vůbec za ideologii, nežli tuhle ideologii začnete vůbec někdy odsuzovat...

  To, že je na začátku satan neznamená, že je to hnedka krvežíznivá skupina lidí.. Satanisté neobjetovávají lidi! A ti, kteří si říkají satanisté a vraždějí lidi z důvodu, že se domnívají co to je, tak to nejsou satanisté.., ale jsou pro ostatní satanisti vyznávači spíše debilismusu a psychopatismu..(Doufám, že pochopíte)

  Děkuji a doufám, že se něco nového naučíte a bude vám tahle informace o satanismusu k něčemu do života, což pro autora platí.

  superkarma: 0 12.09.2012, 15:17:07
 2. avatar
  [11] Linde [*]

  chudinka chráněná zmije Sml79, nelikvidovat prosím.

  Za nebohý zmijí život žádný nepřítel nestojí Sml57, s nepřítelem to vyřídím ručně stručně a nemusí za to padnout zvířátko Sml79.

  superkarma: 0 11.09.2010, 20:45:29
 3. avatar
  [10] RenataP [*]

  strašný, už jen z toho ilustračního obrázku mi je zle...Sml15

  superkarma: 0 10.09.2010, 23:06:47
 4. avatar
  [9] peetrax [*]

  Nic nebudu zabíjet. To už je jakýsi zvrhlý extrém, jíst zmiji, probůh!

  superkarma: 0 10.09.2010, 22:07:26
 5. avatar
  [8] Trinii [*]

  Nelíbí se mi zabíjení pro obětování a nechápu to...ale co já vím o jiných kulturách Sml80 

  A zabíjení lidí to už vůbec ne a satanisti jsou zlo a jsou na hlavu.

  1. na komentář reaguje Skygger — #12
  superkarma: 0 10.09.2010, 13:56:59
 6. avatar
  [7] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #4 skutecnou lidovou sedimentaci muzes uskutecnit stejne jen v lidove demokracii, takze uz je jedno co to je Sml32

  superkarma: 0 10.09.2010, 13:36:20
 7. avatar
  [6] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #3 no a nebo kdyz uz mame tu kudlu v ruce, co se na to vySml64nout a brat to proste pekne poporade vsechno Sml80Sml57

  superkarma: 0 10.09.2010, 13:31:24
 8. [5] Anai [*]

  Hm... škoda, že jsem zmijí kouzlo neznala ještě za éry manželské: okolo šumavské chalupy bylo zmijí dost, hadů se vůbec nebojím  a manžela bych zkrotila Sml30

  superkarma: 0 10.09.2010, 13:29:51
 9. [4] Rikina [*]

  BTV kdyby se mi mohlo vysvětlit sousloví "lidová sedimentace"? Sml80 Pojem znám samozřejmě z chemie, lékařství i geologie, ovšem v tomto kontextu jaksi nevím, co přesně bych si měla představit. Děkuji zdvořile.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #7
  superkarma: 0 10.09.2010, 13:29:06
 10. [3] Rikina [*]

  Zblajznu zmiji na posezení - na to pozor, prosím pěkně. Sml57 Zmije obecná je v ČR chráněná, je zařazena jako kriticky ohrožený druh. Speciálně od člověka, který nás zde nabádal, abychom nesušili mořské koníky jako suvenýry, nejedli nártouny a podobně, mě překvapuje doporučení bez skrupulí zblajznout chráněného živočicha. Nejen exotická zvířata si zaslouží naší pozornosti a ochrany, že áno. Sml58 Sml24 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #6
  superkarma: 0 10.09.2010, 13:23:01
 11. [2] Marchesa Casati [*]

  Jestli by nebylo lepší pro své bližní něco udělat, než sypat koření do ohně a podřezávat zvěř za vášnivého drmolení Aťsebabičkauzdravíajázbohatnu. No, asi ne, doopravdy něco řešit je složité a náročné a nevypadá to zdaleka tak mysteriózně.

  superkarma: 0 10.09.2010, 08:14:07
 12. avatar
  [1] maje [*]

  představa je to hrozná, ale je pravda, že kdyby šlo o dceru, zabiju a sním cokoli.Sml22 ale jinak jsem se tě chtěla míšo na něco zeptat. udělala jsem rituál na voskové peníze. dala jsem to do krabičky, a pořád jí nosím v batohu a na spaní dávám pod polštář. může tento rituál fungovat, i když mám "voskovku" v krabičce?Sml80Sml80

  superkarma: 0 10.09.2010, 07:14:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme