Magie

Rituál v hodině draka. Načerpejte energii pro sebe i pro váš domov

Také se v lednu cítíte vyčerpaní, unavení a nechce se vám nic mimo spaní, lenošení odpočívání proložené do úst vzetím něčeho velmi dobrého k snědku? Tak to jsme na tom asi podobně. Těžký rozjezd cítím asi na začátku každého roku.

Všechno trvá dlouho, a ještě se musím přemlouvat, abych opravdu začala... Říkala jsem si, chtělo by to NĚCO, nějaký života budič, který by konečně nahodil motory přepnuté na klidový režim. :-)

V již mnohokráte zmiňované knize o feng šuej od Lillian Too je jedna kapitola, ke které se dost často vracím. Má krásný, tajuplný název a zřejmě přišel její čas!

energie

Základní rituál v hodině draka

Už jen ten název pokaždé způsobí, že se mi samovolně zdvihne obočí v očekávání. :-) Je to popis techniky, která se skvěle hodí pro tento čas. Pojednává o tom, že mnoho síly a energie čerpá náš domov také z půdy, na které stojí. Kdykoliv se doma cítíme unavení, přetížení či vysátí, je to podle feng šuej nahromaděnou jinovou energií.

Tento prastarý rituál je založený především na víře a také na vaší představivosti. S úctou k myšlenkám někoho jiného se vás s ním nyní pokusím seznámit. 

Lillian Too zde píše: Představte si, že pod vaším domovem je základový kabel, který připomíná mohutný trubicový kořen spojující jeho střed s útrobami Země. Myslete na něj jako na tlustý kořen, který sahá hluboko do půdy a vysílá vzhůru tisíce kořínků, čerpajících energii ze Země a dodávající ji k vám domů. 

Podle této vizualizace si můžete celkem snadno oživit či doplnit stagnující energii vašeho domova. Tento rituál přivádí mocnou energii ze země, která je matkou živitelkou nás všech - vše z ní pochází a vše se do ní jednoho dne navrátí (aneb jak praví bible - pomni, člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš). Prováděním této techniky také posílíte vztahy mezi obyvateli vašeho domova, což není nikdy na škodu. :-)

Představte si, že se tento energetický kořen propojí s prazákladem, zemským jádrem, a je schopen přečerpávat jeho energii přímo k vám. Jako základový kabel, schopný vyrovnávat čchi u vás doma tím, že dodává základové energii domu sílu a svěžest. Principielně jako energie elektrická, kterou také nevidíte, ale víte o ní.

Jak nám může tento rituál pomoci a kdy ho provádět?

Toto posílení je skvělé, pokud nabudete dojmu, že celý svět je proti vám, pokud se cítíte nemilovaní a potřebujete přátele. Základní rituál vytváří velice útěšnou energii, kdykoliv procházíte obdobím deprese, nebo máte víc problémů se svými vztahy, než by se slušelo. Je třeba ho provádět časně ráno v hodině draka (je právě 14.50 a já konečně chápu, proč mi to před chvíli zoufale nešlo) mezi sedmou a devátou. Tehdy je podle feng šuej nejúčinnější. 

Možnou komplikací v provádění tohoto rituálu mohou být blízké stromy, které svými kořeny mohou narušovat  neviditelné základové kabely a způsobují, že jeho obyvatelé zažívají vratkost a nerovnováhu. Výsledkem je pak ztráta  podpory kolegů a přátel. Vycítíte-li takovou situaci, doporučuje Lillian T. postavit se v hodině draka před svůj dům, zhluboka se nadechnout, natáhnout obě ruce před sebe a představit si, jak se náš základový kabel plní velmi jasným žlutým světlem až doputuje ze samotného nitra Země do základů střední části vašeho domu. V duchu spatříte, jak se základy rozzáří, když se jich dotkne vaše vědomí. Potom se snažte vycítit, jak vzhůru do vašeho domova proudí energie a stabilizuje jej. Zkuste si na pár chvil vytvořit představu vašeho domova propojeného spletí zářících kořenů až do zemského jádra a zároveň myslete na to, že tímto rituálem posilujete svůj domov základovou energií samotné země. 

Základní rituál prováděný nejlépe v ranní hodině draka tak dokáže dodat vašemu domovu stabilitu a vnáší zpět do vašich (našich) životů štěstí dobrých vztahů. Co si přát víc?

   
21.01.2015 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. [5] 1anicka [*]

  dost nepochopitelné.aspon pro mě.

  superkarma: 0 21.01.2015, 21:09:47
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  Na draka je nejlepší alkohol. Možno i na opici.

  superkarma: 0 21.01.2015, 10:27:06
 3. avatar
  [3] gerda [*]

  Hm, tak podle popisu by mě to spíš navedlo na to, abych myslila nageopatogenní zóny pod panelákem.Sml80 Tam jich musí být, jéje!Sml30

  superkarma: 0 21.01.2015, 10:21:30
 4. [2] robinek [*]

  ráno mi to asi nikdy nevyjde, v tuto dobu jsem v práci a to je na draka

  superkarma: 0 21.01.2015, 09:35:05
 5. [1] Breberka456 [*]

  Nevím jestli bych to uměla, jaké jsou další hodiny ? Když je ráno hodina draka jaké jsou ty ostatní ? To by mě docela zajímalo

  superkarma: 0 21.01.2015, 06:41:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme