Už podle nadpisu patrno, že i čtenářka Risina má zkušenosti se stěhováním. A i když je se současným bydlením spokojená, možná ji ještě jedno stěhování čeká. Kdo ví?

Stěhovala jsem se 2x jako malá s rodiči rámci jednoho činžáku, ale to si nepamatuju. Pak vždycky před prázdninami z koleje (na kolej se toho za rok natahalo spousta a odvézt se to muselo najednou), na 5 měsíců na stáž v zahraničí a zas zpět; a po svatbě k manželovi do bytu. Ale to bylo vždy jen oblečení a pár dalších věcí.

Celý byt jsme stěhovali jen jednou - před 24 lety. Čekali jsme druhé dítě a rozhodli jsme se vyměnit menší byt v paneláku za větší ve starém činžáku. Jednalo se o trojsměnu, takže takový menší „kulový blesk“, kdy jsme měli rozplánován synchronizovaný pohyb jednoho stěhovacího vozu a dvou osobáků. Bylo to na Mikuláše a já měla první termín porodu. Jeli jsme několikrát sem a tam a já si pořád hlídala tašku připravenou do porodnice, kdyby „to“ náhodou přišlo. Ale dcera si počkala ještě dalších 8 dní, než jsme vše vybalili a uspořádali.

V neděli odpoledne jsem ještě byla bobovat se synem, večer jsem srovnala celou knihovnu (snad stokrát jsem vylezla nahoru na židli a zas dolů) a v pondělí ráno byla holčička na světě.

V tom starém činžáku jsme dodnes – byt nám nejdřív připadal strašně velký (děti jezdily po bytě na tříkolce a tu nejmladší si ti starší, když jsme nebyli doma, posílali dlouhou předsíní v kočárku pomocí provazu na improvizované kladce – to byly ještě časy, kdy starší sourozenci směli hlídat ty mladší a nikdo nevolal sociálku…), pak nám v něm občas bylo v pěti lidech, dvou zvířatech a skoro každý víkend s nějakými kamarády dětí i těsno. Doufám, že tu zůstaneme, neumím si představit balení a organizaci spojené se stěhováním (i když možná se na stáří, jak píše Saša, přemístíme na venkov). Ale určitě je lepší se stěhovat třeba desetkrát, než vyhořet nebo přijít o bydlení vinou jiné katastrofy.

Risina

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

Záleží, kde bydlíte. Ale centrum Prahy, kde jsme teď my, to je fakt jen pro mladé. A řeknu Vám, i když je to ještě daleko, také už mám hrůzu z toho balení a organizování. Asi bych měla už pomalu začít ))
Děkuji, že jste napsala a buďte co nejdéle spokojená, podle popisu v příspěvku musíte mít krásný byt!
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama