Novinky

Risina: Knihy jsou a budou kolem mě i nadále

Hezky se k dnešnímu tématu vyjádřila také čtenářka s nickem Risina. Mimo jiné nechybí ani zmínka o populárně naučných knížkách.

Dobrý den, tohle téma jsem si nemohla nechat ujít :).

Čtu hodně, čtu všude, čtu ne přímo odjakživa, ale určitě odnepaměti – vzpomínám si, že jsem si v hlavě skládala slova z písmenek už ve školce, když s mi po obědě nechtělo spát. Pamatuju si svou první přečtenou knížku, kterou jsem dostala k Vánocům ještě než jsem šla do školy – bylo to Dobrodružství veverky Zrzečky.

Na dovolenou jsem si vždycky brala 3-4 knížky a občas jsem byla zoufalá, když jsem je dočetla a neměla žádnou další. I proto jsem si už před takřka třemi lety pořídila čtečku – byl to společný dárek od rodiny k mým kulatým narozeninám. Od té doby je to moje nerozlučná kamarádka, beru ji s sebou všude a krásně mi vyplní čas v tramvaji, nebo když někde musím čekat. Se čtečkou jsme zadarmo dostala 250 knih s volnými právy, tedy těch od začínajících autorů nebo naopak starých, klasických. A díky čtečce jsem si mnoho z nich přečetla znovu po létech – například Quo vadis, které jsem milovala v dospívání.

Nezanevřela jsem samozřejmě ani na papírové knížky, pořád je dostávám k Vánocům , svátku, narozeninám, pořád si je chodím půjčovat do knihovny, méně už si je kupuji. Z papírových knih miluji slovníky, encyklopedie a taky kuchařky, ráda jimi listuji a prohlížím je. A moje tipy na čtení? Včera jsem dočetla v papírové podobě Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel – s vtipem a nadsázkou napsaný příběh stoletého Švéda, který mimoděk ovlivnil dějiny mnoha zemí, v pondělí jsem vracela do knihovny U nás v Mitfordu – laskavé vyprávění o jednom malém americkém městečku a jeho obyvatelích (ale nečtěte, pokud vám vadí náboženství – hlavním hrdinou je baptistický farář) a ve čtečce mám anglicky rozečtenou 2. část trilogie Století od Folletta – Winter of the World. Je to samozřejmě i v češtině a i v klasické, papírové podobě – Zima světa. Krásná, dlouhá, v reálu tlustá a ve čtečce krásně uskladněná kniha odehrávající se před a během 2. světové války v Británii, Rusku, Německu a USA. Na osudech několika lidí a rodin, jejich příběhy se různě kříží a proplétají, je čtivě zpracováno 20. století a významné události v něm.

No a ve škole se studenty jsem právě ve dvou třídách četla populárně naučné knížky - How we make products a Incredible Energy, a ve čtvrťáku mi odevzdávali referáty z zjednoušené anglické četby, tažkže si teď pár dní budu číst O KNÍŽKÁKÁCH - Psycho, Pes baskervillský, Gulliverovy cesty, Uprchlík. Návrat do Cold Mountain, Dr Jekyll a Mr. Hyde, Černá kočka a další povídky od Poa...  - prostě knihy jsou a budou i nadále kolem mě.

Krásný den a hodně hezkých zážitků s knihami!
risina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Děkuji za váš pěkný příspěvek i tip na čtení. A Quo vadis? Tak to jsem jenom viděla jako film, knížka musí být úžasná, asi to v té elektronice taky zkusím :)
Přeji pěkný den s knihami
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

 • Jste čtenářkou knih?
 • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
 • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
 • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

   
14.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [4] Lukaško [*]

  zkuste knižky ze stránek www.concept42.cz Každou kterou jsem si u nich koupila jsem si zamilovala a u každe jsem téměř řvala smíchy autorum se povedlo vystihnou neskutečné věc

  superkarma: 0 25.01.2015, 22:04:24
 2. [3] Lukaško [*]

  Ahoj a co to je jako za metodu? Já tomu moc nerozumim to není keratin?

  superkarma: 0 25.01.2015, 22:04:07
 3. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Sml67

  O tom staříkovi už tu dneka někdo, tuším, psal.

  Že bych začla šetřit na čtejdu?Sml54

  superkarma: 0 14.01.2014, 16:34:11
 4. avatar
  [1] Eliana [*]

  Risi, ty jsi báječná čtenářka! Ty jsi prostě i báječný člověk!Sml16Sml67

  superkarma: 0 14.01.2014, 16:25:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme