To jsou slova synovce naší čtenářky risiny, která napsala pár hezkých řádků k dnešnímu tématu.

Dobrý den, posílám pár řádků k tématu

Se sestrou jsme vždycky říkaly, že po našich jsme zdědily jen to špatné (po mamce velký zadek, po taťkovi krátkozrakost apod.), kdežto to dobré je zásluhou naší vlastní píle a vytrvalosti.
Ale teď musím uznat, že i pár dobrých rysů (tělesných i duševních)  pochází od našich A dokonce neskromně přiznávám, že jsem ráda, že jsem taková, jaká jsem, a po nějaké radikální změně ve vzhledu ani v osobnosti netoužím. I s tím velkým zadkem jsem se naučila žít.

Podobně mé dcery - obě si prošly obdobím „kdybych měla vypadat jako ty, utopím se“ a „nechápu, jak tě může bavit tohle, to já bych nikdy nedělala“ – a po pár letech zjišťují, že je baví totéž, co mě, a že jim přestalo vadit, když jim rodinní známí říkají „ty jsi celá maminka“.
Teď se jen těším, až si – stejně jako já už mnohokrát – za nějaký čas uvědomí, že říkají svým dětem přesně totéž, o čem se zapřísahaly, že to NIKDY nevysloví... A když se podívám na syna, vidím (a slyším) manžela, jeho bratra s dokonce jeho i mého tátu.

Jak říkal tuhle synovec – „genetiku neočůráš.“ Takže podle mě lepší přijmout se i s tím, co máme po předcích, i s tím, co jsme pochytili bůhví kde, a přidávat k tomu nové vlastnosti, které pak předáme dál, než předstírat, že jsme se tu vyloupli jen tak náhodou a že nemáme na čem stavět.

Přeji hezký předvánoční čas všem v redakci i čtenářkám.
risina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

I Vám hezký předvánoční čas a děkuji, že jste napsala. Moc pěkný a moudrý příspěvek. Doufám, že ho někdy dáte přečíst i dcerkám :)
Saša

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama