Dnešní téma by se líbilo řediteli čtenářky s nickem risina, a mě se zase moc líbil její příspěvek, který k tomuto tématu poslala. Přečtěte si ho společně se mnou.

Dobrý den,

Dnešní téma by se líbilo našemu řediteli, který si na dochvilnost velmi potrpí. Vždycky říká - když přijdete o minutu později na zastávku, tak je autobus pryč, takže máte smůlu. Asi používá tento příklad proto, že jeho tatínek byl řidičem autobusu :-). Traduje se, že ředitel před pár lety opravdu ujel jednomu kolegovi, který s ní měl jet na školení a nepřišel včas. Je fakt, že od té doby si všichni dáváme velký pozor, když s ním máme někam jet… Podobně loni nepustil ke studentům 4. ročníků agitovat nějakého agenta z jazykové školy, který přišel o čtvrt hodiny později, než měl domluveno.

Docela ho chápu - zvlášť dneska, když má každý mobil, by přeci neměl být problém zavolat a omluvit se, že nestíhám. Sama nerada nechávám lidi čekat a občas se mi mobil k omluvě hodí. Nedávno jsem měla pracovní schůzku v Praze. Dotyčná mi poslala adresu, kterou jsem přčetla jako „Františka Křižíka XX“. Jako správná „vesničanka“ jsem se na cestování po Praze pečlivě připravila, na internetu si našla spojení MHD, vytiskla si plánek a naplánovala si cestu tak, abych měla časovou rezervu. Na místo jsem dorazila s dvacetimunutovým předstihem, libovala jsem si, že ještě posedím v blízkém parku, ale nejdřív jsem se šla podívat na dům, kde měla schůzka probíhat. K mém u překvapení tam byla policejní stanice a celý dům patřil Policii ČR. Paní, která měl službu, si přes prosklené dveře všimla mého překvapeného pohledu, a zakývala na mě, ať jdu dál. Když jsme jí řekla, že jsem tu měla mít schůzku s paní XY, ale ta nemá s policií co dělat, zeptala se mě – „a jste si jistá adresou?“ Já na to – „ano, tohle je sice Křižíkova  a ona napsala Františka Křižíka, ale tu jsem na mapě nenašla...“ Paní se rozesmála a řekla -  „Nejste první, kde se takhle spletl, vy určitě chcete do ulice Františka Křížka.“ Ochotně mi vytiskla další plánek a našla spojení. Naštěstí to nebylo daleko a díky mé naplánované časové rezervě jsem na schůzku přišla jen s pětiminutovým zpožděním – a z tramvaje jsem samozřejmě poslala omluvnou sms. Že jsem byla tak trochu za blbce, co neumí číst, to je jiná věc… :-)

Hezký den všem v redakci i čtenářkám přeje a do práce spěchá

risina

P.S. Ještě dodatek - nejenže neumím číst, i psaní mi dělá problém - kvůli svému nečitelnému rukopisu a nedbalosti při zapisování do diáře jsem loni v listopadu prošvihla vlastní promoci, byť jenom z doplňkového studia. Mysela jsem, že je od 12, ale byla od 10 :-(. Takže mi diplom poslali poštou a ted si můžu zbytek života nadávat a vyprávět potomkům - jednou jsem mohla dostat diplom v Karolinu...

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Teda to (ne)převzetí diplomu v Karolinu by mě mrzelo, ale třeba se této slavnostní události dočkáte u svých potomků.

Děkuji za příspěvek k dnešnímu tématu a pozdravujte pana ředitele. :)

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: I          14

 

Reklama