Už nám to pomalu ale jistě začíná, listopad se co nevidět láme do měsíce prosinec a Vánoce jsou za dveřmi. A jak to tak bývá, čeká nás po psychické stránce velmi náročné období. Vše aby bylo naklizeno, shánění dárků, atd. Ovšem neměly bychom zapomínat ani na naše tělo. Je velmi důležité umět si najít v tom shonu chvilinku pro sebe. Jak si udělat dobře nejen po těle, ale i po psychické stránce nám nyní poradí Zuzana Teichmannová.

Se Zuzkou, produktovou manažerkou a odbornou kosmetickou školitelkou společnosti Oriflame, jsme se nedávno bavily o kosmetice jako takové, rozhovor si můžete přečíst ZDE (klikni). Dnes se však zaměříme na nás, jako celek. Je totiž velmi důležité, abychom se naučily tzv. vypnout a užít si chvilku, kterou máme samy pro sebe. Jak na to a co dělat, když už jsme si ten čas našly, nám právě teď poví Zuzka.

relaxing

Zuzko, většina  žen chce vypadat upraveně a  atraktivně, ale spousta z nás má tolik povinností, že nezbývá čas na sebe.  Máte nějaký  tip jak rychle a účinně ošetřovat tělo?
Krásný a upravený vzhled určitě není to nejdůležitější v životě. Ale když vypadáte dobře tak se i  cítíte lépe a přenášíte to pozitivně  na své okolí.  Říká se, že ženy  nejsou  nehezké, pouze  neupravené. Abychom působili upraveně, nestačí jen sedět se založenýma rukama. Péče o tělo však nemusí stát spoustu peněz a času. Důležité je udělat si systém a pravidelně celé tělo ošetřit. Máme před sebou krátké a šedé podzimní dny a víkendy, kdy  trávíme více času doma. A právě třeba nedělní odpoledne nebo podvečer můžeme využít pro „vygruntování“ celého těla. Protože pokud máme docílit pěstěného vzhledu, je potřeba ošetřovat všechny části těla.

Co k tomu potřebujeme?
Udělat si hodinu pro sebe, pro někoho je to možná spousta času, ale je opravdu důležité umět relaxovat. Zavřít se do koupelny, vypnout telefon a připravit si na vanu všechny kosmetické přípravky, které budeme potřebovat.

Zuzko, jaký je tedy váš tip na takovou příjemnou hodinku odpočinku?

 •  Ponořte se do teplé, provoněné koupele.
 •  Umyjte si vlasy, naneste kondicionér nebo vlasovou masku, sepněte sponou a nechejte působit.
 • Promasírujte abrazivním krémem obličej a krk (navlhčujte konečky prstů, aby se pleť nevytahovala) a nechejte působit. Pleť se zjemní a projasní.
 • Postavte se a masírujte celé tělo masážní rukavicí se sprchovým gelem. Vyhladíte lokty, kolena a krupičku na pažích. Zpevníte a prokrvíte pokožku. Rozmasírujte si celulitidu!
 • Pokožka je hladká s napěněným gelem a snadno se depiluje. Použijte ostré holítko a proplachujte jej.
 • Posaďte se zpět do vany, ostříhejte nehty na nohou, vyčistěte pokožku kolem nehtů a mezi prsty na nohou.  Odstraňte škrabkou zrohovatělou kůži na chodidlech.  
 • Osprchujte důkladně vlasy, obličej a tělo velkým proudem vody.
 • Zabalte vlasy do ručníku, aby se šetrně odsála voda a vlasy se nelámaly.
 • Vyjděte z vany a osušte si tělo.
 • Naneste na pleť v obličeji masku nebo sérum. Na vyčištěné pleti  abrazivním krémem intenzivněji působí.
 • Pokožku těla zvláčněte tělovým mlékem, krémem na nohy změkčíte nohy, lokty a kolena. Na problémové partie použijte  přípravky proti celulitidě.
 • Nalakujte nehty na nohou a rukou.
 • Opláchněte masku, naneste noční nebo denní krém a vysušte vlasy.
 • Provoníte své tělo příjemnou vůní.

Jaké výhody má tento způsob ošetření těla?
Není časově náročný, jednotlivé úkony se vzájemně časově prolínají. Máte celé tělo „uklizené“, nic vás nemůže zaskočit. A pravidelná péče, i když je jednoduchá, dává nejlepší výsledky.

Tímto způsobem se také můžeme připravit na slavnostní příležitost?
Ano, jen ještě zvolíte správné líčení. Budete sami se sebou spokojeny a nic vás nezaskočí. 

sdTip pro voňavou koupel

Uvolněte se, relaxujte a rozmazlete své smysly v bublinkové koupeli se sváteční vůní. Hedvábné hebké bublinky jsou jemně provoněné nezaměnitelně vánočními tóny cedrového dřeva, borových šišek a šťavnatého zimního ovoce.
Zimní pěna do koupele. Orfilame, 69 Kč

Takže milé dámy, čeká nás víkend, což je ideální čas najít si hodinku a udělat si takový malý rituál, který nám doporučila Zuzka. Uvidíte, že se budete cítit jako vyměněné.

 

 

Čtěte také:

Reklama