Reklama

Ve čtvrtek 8. června odpoledne vypukne na Senovážném náměstí rieslingové rockování Riesling rocks. Novou kolekci terroirových rieslingů na ní představí osobně vinař Martin Tesch, který je proslulý netradičním propojením vína a rockové hudby. Právě on povede degustaci několika nových rieslingů z  vlastních vinic, celkem lidé na Riesling Rocks mohou ochutnat na 40 vzorků rieslingů z celého světa. Akce vypukne přesně v 15 hodin a potrvá až do 22. hodiny. Rockovou ochutnávku skvělých vín doprovodí kapely LeDva, Bedřich a Zoufalci a také DJ Strýček Míša.

riesling

„Využili jsme návštěvy proslulého vinaře Martina Tesche k tomu, abychom uvedení nových rieslingů pojali netradičně a tak, abychom podtrhli osobnost a zaujetí tohoto vinaře nejen pro kvalitní víno, ale i rockovou hudbu,“ říká Klára Kollárová z vinného baru Vinograf, který akci Riesling rocks pořádá. Podle ní Martin Tesch jako jediný vystoupil z prestižního německého sdružení vinařů VDP, protože chtěl vyrábět kvalitní víno vlastní cestou a s vlastní filozofií s důrazem na terroir a nechtěl se svazovat zbytečnými pravidly, která spoutávala jeho rockerskou duši. Jeho riesling Unplugged se stal neodmyslitelnou součástí občerstvení v back stage hudebních hvězd.

Vinograf provozuje v Praze tři vinné bary – na Senovážném náměstí, v Míšeňské ulici a na Andělu. Stojí za ním přední čeští sommeliéři v čele s Klárou Kollárovou. Právě Vinograf na Senovážném náměstí uspěl v soutěži Czech Bar Awards, když získal titul nejlepší nový podnik v ČR za rok 2013, o rok později pak nejlepší wine bar v ČR a v roce 2015 pak druhou příčku mezi wine bary v celé republice.