To znamená vlastním rozumem a citem. Protože jak tak čtu, co radily „odbornice“ naší čtenářce s nickem Marie Magdaléna, tak jí nic jiného nezbývalo. Podle mě ji zbytečně mátly. Přečtěte si její příspěvek a posuďte.

Krásný sluníčkový pátek přeju. Já jsem vlastně do svých 50. let nevěděla, jaký jsem typ. Jsem blond,  modrooká , tak mi spousta prodavaček v obchodě říkalo, že jsem zimní typ. Nabízely mi oblečení v barvách, které se mi někdy líbily, někdy už míň a některé vůbec . A tak jsem se řídila tím, co jsem viděla  v zrcadle.

A většinou to bylo asi správně, protože mi barvy vždy seděly . Těď je opravdu všude dost odbornic,  které vám určí vaši typologii. Tak jsem to také vyzkoušela a zjistila že nejsem žádná zima, ale podzim . Bylo mi doporučeno, jaké barvy nosit a jaké ne, ale žádný extra zázrak, abych se, jak se říká, rozsvítila, se nekonal. Tak jsem se vrátila ke starému selskému rozumu a nosím to, co se mi líbí a co mi sluší . Do padesátky se to osvědčilo, tak na tom nebudu nic měnit ! Podzim nepodzim.

vaše Marie Magdaléna

Milá Marie Magdaléno, podle toho, jak se popisujete, mi to nepasuje ani na zimu, ani na podzim. Neříkám, že by Zima nemohla být blond, ale je to opravdu výjimka (třeba princezna Diana). Pro podzim mi zase nesedí modré oči. Pokud jste opravdu přirozená blondýna a máte modré oči, to znamená, že jste skandinávský typ, a ty jsou typické pro jaro. Od podzimu se liší tím, že se snadno opalují. Podzimní typy mají většinou tmavé oči (hnědé, nebo zelené), narůžovělou pleť, která se nikdy neopálí a vlasy do zrz. Hlavně v dětství.

Nenapsala jste, jaké barvy vám sluší a ve kterých se cítíte nejlépe. Podle jara by to měly být svěží pastelové tóny v teplé škále. Představte si jarní přírodu a její čisté barvičky. Patrě vám i víc sluší zlato než stříbro.

Ale v žádném případě vás nechci mást a dělat vám v tom ještě větší zmatek.

Mějte se krásně a řiďte se svým citem.

Reklama