.

Řezy ze salka

Cestování

Řezy ze salka

Tak jako každý rok i tentokrát pořádá poslední květnovou sobotu (letos 27.5.) odbor kultury ve spolupráci s keramickou dílnou KONKÁVA velké keramické trhy, kde se představí více než 120 hrnčířů z celých Čech i Moravy.
Sobotu vám zpestří nejen náměstí zaplněné stánky, ale i program připravený na celý den. V průběhu dne bude hrát živá folková muzika, je připraveno občerstvení, prohlídka historické kaple sv. Vojtěcha a můžete nahlédnout i do hrnčířské kuchyně. Minulý rok předváděli mistři hrnčíři točení olbřímích nádob. Letos budou některé výrobky naloženy do pece a na místě vypáleny speciální technikou technikou. Vrcholem odpoledne je dražba historické keramiky, objevují se tady kamenáče, pekáče, sádelňáky, drátované hrnce, bábovky, ale i keramické sošky.
Dražba je moje každoroční vášeň, a přestože pracuji s hlínou již sedmý rok
a říkám si, že opravdu ty velké hliněné nádoby nepotřebuju, skončím v první řadě a hádám se jako malá holka o tu nejotlučenější zadělávací mísu a popraskaný dvouucháč.
Pakliže budete chtít prožít příjemný den s keramikou, navštivte tuto sobotu
Kostelec nad Černými Lesy, z Prahy autobusem ze zastávky Želivského modrým autobusem č. 3 (jede v 8.30, 12.45 a 15.20) a odveze vás až za námi na náměstí. Věřím, že nebudete litovat, a těším se na shledanou i s mojí kostkovanou keramikou s veselými tulipány.
Ještě rada nakonec: Nadijte si řádně peněženky, to abyste nebyly smutné, až budete marně šilhat po hrnku který nutně potřebujete. A nezapomeňte zakoupit dražební katalog (asi 10,- Kč), abyste pak nelitovaly.
Terka Divišová

   
25.05.2000 - Zahraničí - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  Mám keramiku ráda, jen mě štve, že jë to teď tak oblíbený dar a ne každý se strefí dio vkusu.

  superkarma: 0 05.12.2003, 23:23:10
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Jé, moje oblíbené modré

  superkarma: 0 03.12.2003, 09:57:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme