Bulvár

Režisér

 

SHAWN LEVY (režie) zatím naposledy zrežíroval vánoční blockbuster Dvanáct do tuctu se Stevem Martinem a romantickou komedii Líbánky s Ashtonem Kutcherem a Brittany Murphy, která vydělala po celém světě přes 100 milionů dolarů. V roce 2002 natočil úspěšnou rodinnou komedii Velký tlustý lhář s Frankiem Munizem, Paulem Giamattim a Amandou Bynes.

 

Levy ve svých dvaceti letech vystudoval herectví na Yale a ve vzdělávání pokračoval na University of California. Tam zrežíroval a vyprodukoval krátký film Broken Record, který mu přinesl ocenění na Filmovém festivalu v Chicagu. Po tomto úspěchu strávil několik let jako televizní režisér, scénárista a vedoucí výroby. Pod jeho režijní taktovkou vznikly pilotní díly k seriálům The Famous Jett Jackson, So Weird, In a Heartbeat a Caitlin’s Way.

 

Levy se po dvě sezóny podílel jako vedoucí výroby na seriálu The Famous Jett Jackson, přičemž zrežíroval několik jeho epizod. Nakonec se zhostil režijní a producentské úlohy i u televizního filmu Jett Jackson: The Movie.

 

Nedávno zrežíroval a zastal roli vedoucího výroby u televizního pilotu Pepper Dennis s Rebeccou Romijn a v současné době spolupracuje se scénáristou Johnem Augustem (Velká ryba, Karlík a továrna na čokoládu) na celovečerním snímku Father Knows Less, v jehož hlavní roli se objeví Dustin Hoffman.

 

   
28.02.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme