Když zvážíme, jak moc jsme na svých nohách závislí, chováme se k nim někdy celkem macešsky. Přiznejme si, kdo z nás připisuje svým nohám nějaký hlubší význam, než že nás nosí po zemi? Ano, je to asi proto, že nohy považujeme spíše za něco funkčního než krásného, a protože většinu času nejsou na očích, proč bychom se namáhali mít je krásné? Faktem ale zůstává, že když je o nohy dobře postaráno, daleko míň se dostávají do stavu, který nám může být krajně nepříjemný. Zčervenalá, loupající se kůže, svědění, pálení, někdy až bolest. To je mykóza nohou. Kdo ji zažil na vlastní kůži, ví, že mít krásné a zdravé nohy rozhodně stojí za to!

V těchto dnech přichází do českých lékáren revoluční novinka k léčbě mykózy nohou – LAMISIL® 1x  společnosti Novartis, která podstatně usnadní léčbu tohoto nepříjemného onemocnění. Přípravek se na postižené místo nanáší pouze jednou a tím řeší jednu z největších překážek úspěšné léčby mykózy nohou – nedodržení předepsané délky léčby. Pacienti trpící mykózou nohou již dlouho touží po přípravku, který je účinný, snadno použitelný a nejlépe jednodávkový. LAMISIL® 1x  všechny tyto požadavky splňuje.

 

„Nejvíce mě trápí, že se mi mykóza stále vrací. Vždy když už mám pocit, že se mi ji podařilo vyléčit, objeví se znovu. Vyzkoušela jsem různé krémy, ale mykózy se mi nepodařilo zcela zbavit. Začíná mne to už opravdu unavovat, léčba je tak strašně zdlouhavá a málo účinná…“  říká 25letá pacientka.

 

Mykózou nohou, podobně jako tato mladá žena, trpí přibližně 25 % dospělé populace. Pouze polovina nemocných si však tento fakt uvědomuje. Když si vyslechneme tu druhou polovinu, zjistíme, jak je z dostupné léčby unavená a frustrovaná. Pro většinu pacientů trpících mykózou znamená léčba velmi obtěžující a časově náročné opakované aplikování  léčivých přípravků. Za posledních přibližně 30 let se sice výskyt mykózy nohou snížil díky novým přístupům v léčbě, ovšem stále jsme se díky vleklosti léčby nezbavili klíčové překážky, a tou je nedodržování léčebného režimu. Mnoho lidí  nedodrží předepsanou délku léčby a s aplikací přípravku skončí dříve, než je mykóza skutečně vyléčena. Někteří pacienti  zdlouhavou léčbu prostě nevydrží, jiní ukončí léčbu předčasně proto, že ústup symptomů mylně považují za vyléčení.

 

To má za následek stále nové opakování se této nepříjemné nemoci a pocit, že mykóza téměř nevyléčitelná.

U 65 % nemocných se mykóza opakuje 4x ročně i více a nedodržení délky léčby je jedním z důvodů.

 

„Tak moc bych chtěla zajít k pedikérce a nechat si udělat francouzskou pedikúru. Když jsem ale dostala mykózu, bylo mi kvůli tomu, jak vypadají moje nohy, neskutečně trapně. Neodvážila jsem se ani pomyslet na návštěvu nějakého kosmetického salonu, protože bych se strašně styděla své nohy ukázat…“ 

 

Mykóza nohou, kromě toho, že svěděním a pálením znepříjemňuje život po fyzické stránce, ztrpčuje jej i po stránce estetické a sociální. Začervenalá, loupající se nebo popraskaná kůže na nohou nevypadá vůbec hezky a  díky ní se nemusíme v jistých situacích cítit zrovna příjemně.  Zout se v salonu krásy, na návštěvě u přátel či při dlouhé cestě autobusem, vlakem či letadlem může být pro mnohé téměř nepřekonatelným problémem, nejen kvůli pocitu studu z nehezky vypadajících nohou, ale často i z poněkud pronikavého zápachu, který má mykóza na svědomí. Určitě to není nic, z čeho by lidi kolem nás, včetně partnera, mohli mít v radost... Navíc je toto onemocnění nakažlivé, a můžeme tak nevědomky mykózu na naše blízké přenést.  V případě, že se člověk z této nemoci vysvobodí, ušetří si mnohé společenské nesnáze a  může se zase chovat bezstarostně.

 

Ideálním řešením, jak se jednoduše a účinně zbavit mykózy nohou i společenských nesnází, vyplývajících z této nemoci, je průlomový přípravek společnosti Novartis – LAMISIL® 1x.  Tento přípravek byl speciálně vyvinut s ohledem na problém nedodržování délky léčby – eliminuje riziko, že se nemoc bude opakovat z důvodu předčasného ukončení léčby.

LAMISIL® 1x je vůbec prvním přípravkem k léčbě mykózy nohou, který vyžaduje pouze jedinou aplikaci! Léčba se tak stává mnohem snadnější a pohodlnější. Díky své unikátní technologicky vyspělé formě vytvoří na pokožce neviditelný film,  který zůstává na kůži a postupně do ní uvolňuje léčivou látku. Léčivá látka přetrvává v kůži po mnoho dní a usmrcuje houby, které mykózu způsobují. Novým přístupem k léčbě je také aplikace přípravku na obě nohy – přeléčí se tak i kůže druhé nohy, která sice zdánlivě vypadá zdravě, ale je vysoká pravděpodobnost, že je již houbami také napadena.

 

 

LAMISIL® 1x. 1x NAMAZAT A DOST !

 

 

Lamisil 1x, kožní roztok 1 % - lék k jednorázovému kožnímu podání. Obsahuje terbinafin. Pečlivě čtěte příbalový leták!

 

 

Reklama