Zdraví

Revoluční přístup k měření teploty!

Na trhu se začínají objevovat teploměry, které umožnují měřit teplotu lidského těla aniž se ho dotknete. Odpadá tak klasické měření v podpaží, ústech či konečníku. Jak to vlastně funguje?

teplomer

Zcela revoluční přístup k měření teploty představují nové teploměry, využívající infračervené technologie. Tato technologie vám umožní změřit teplotu bez dotyku přístroje s pokožkou. Teploměr stačí „namířit“ nejčastěji na čelo dítěte a stisknout tlačítko. Výsledky se na LCD displeji odečtou do jedné vteřiny.

Proč je měření bezkontaktním teploměrem tak výhodné?

U většiny malých dětí se zdá měření klasickým digitálním teploměrem prakticky nemožné. Vkládání teploměru do podpaží, úst čí konečníku je pro děti velice nepříjemné. Děti se kroutí, pláčou a celý proces je vyčerpávající nejen pro ně, ale i pro vás. Samotná myšlenka na měření teploty vám tak mnohdy zkazí náladu. Představte si, že byste mohla změřit teplotu vašeho malého andílka tak, že to ani nezaznamená. Dítě nemusíte vůbec rušit z jeho bezstarostných radovánek a teplotu změříte rychleji, než řeknete slovo „teploměr“. Další výhodou je měření teploty v noci. Nemusíte totiž dítě vůbec budit a můžete se přesvědčit, že jeho teplota je v pořádku. Klidnou noc tak nebude mít pouze vaše dítě, ale nakonec i vy. Teploměry navíc disponují čitelnými LCD displeji a vy nebudete muset ani rozsvěcovat.

Mezi další „vychytávky“ bezkontaktních teploměrů patří i paměť měření. Pokud na vaše dítě něco „leze“ a vy zvažujete, zda s ním jít k lékaři nebo ne, můžete přesně vědět, jak se jeho teplota vyvíjí. Nemusíte si tak naměřené výsledky ukládat v hlavě a pamatovat.

Co nabízí navíc?

Další revolucí v měření s bezkontaktními teploměry je vlastnost měřit teplotu objektů. Ta se stává u těchto teploměrů stejně, ne-li více, využívanou jako primární měření teploty lidského těla. Pomocí teploměru můžete přesně změřit teplotu prakticky čehokoli, co vás napadne například dětského mléka, vody ve vaničce či teploty v dětském pokojíčku. Zde je ovšem důležité přepnout si druh měření na teploměru. Většina bezkontaktních teploměrů na trhu má pro tuto možnost speciální tlačítko, zajištující snadné využití této „vychytávky“.

Výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

 

Hledáme 20 maminek, které budou moci postupně teploměry Metric 308 SMART testovat. Pro testování máme k dispozici 5 teploměrů Metric 308 SMART, které si maminky po domluvě s redakcí postupně vypůjčí na předem určenou dobu. Následně poprosíme každou z maminek o recenzi, kterou nám napíší emailem, případně i o fotku teploměru z domácího prostředí.

V závěru testování vybereme formou tomboly 5 maminek, které tento teploměr získá. Ostatní maminky dostanou jako odměnu balíček s produkty Cemio Včelka a Cemio Alpské pastilky.

Dotazník najdete na této stránce.

Čtěte také:

   
01.03.2017 - Zdraví - autor: Redakční materiál

Komentáře:

 1. avatar
  [7] AmeA [*]

  Mé srdce nebaží po něm Sml23Sml23

  superkarma: 0 01.03.2017, 21:35:34
 2. [6] Le44 [*]

  výborné, měli jsme v práci a byli lidé, kterým to teplotu nezměřilo vůbec a i jinak to bylo hodně nepřesné

  superkarma: 0 01.03.2017, 15:32:03
 3. [5] bobani [*]

  revoluční přístup ? Sml30

  superkarma: 0 01.03.2017, 14:59:13
 4. [4] babinka [*]

  Výborné...moje paní doktorka ho má...Sml59

  superkarma: 0 01.03.2017, 14:56:57
 5. [3] bobubobulka [*]

  Spoustu dobrých věciček, které za mě nebyly, škoda.

  superkarma: 0 01.03.2017, 12:56:32
 6. [2] MARIE MATEJKOVA [*]

  Určitě výborná věcSml59Sml59

  superkarma: 0 01.03.2017, 12:02:21
 7. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  superSml59

  superkarma: 0 01.03.2017, 00:24:32

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme