Nová autosedačka s názvem Sirona od značky Cybex, za kterou stojí podnikatel s českým původem Martin Poš, je od konce srpna dostupná i na českém trhu. Její unikátnost spočívá v prodloužení doby, po kterou může dítě cestovat proti směru jízdy a také v 360° otočném mechanismu, který usnadňuje usazování do sedačky. Ve chvíli, kdy se dítěti již necestuje proti směru jízdy komfortně, je možné Sironu otočit ve směru jízdy. K dispozici bude v základní verzi za 10.590 Kč (více www.babystar.cz).

sedačka

„Testy potvrdily, že v případě čelního nárazu je umístění autosedačky proti směru jízdy až o 80 % bezpečnější,“ vysvětlil Martin Poš ze Cybexu. „Od narození do zhruba čtyř let či 18 kilogramů váhy, podle velikosti dítěte, upevníte Sironu proti směru jízdy. Anebo ji, zhruba od 9 měsíců, použijete ve směru jízdy. V takovém případě je pětibodový pás nahrazen bezpečnostním pultem, který supluje airbag a navíc se o něj může dítě pohodlně opřít,“ dodává Poš.

sedačkaStejně jako všechny ostatní autosedačky od Cybexu, je i Sirona vybavena posílenou boční ochranou proti nárazu, tzv. L.S.P. systémem, který v případě kolize efektivně tlumí náraz. V automobilu se Sirona snadno ukotví díky systému isofix.

Vedle důrazu na bezpečnost autosedačky Cybex neopomněl ani atraktivní zpracování. Sirona získala prestižní ocenění red dot award 2012 za design, na kterém se podíleli, stejně jako u předchozích sedaček, také čeští designeři ze studia Koncern.

„Cybex každoročně boduje v testech bezpečnosti autosedaček ADAC a dalších renomovaných organizací. Od Sirony se očekává, že posune bezpečnost cestování s dětmi ještě do vyšší úrovně, a předběhne konkurenci o několik let,“ řekl Jiří Bracháček ze společnosti Babystar, výhradního dovozce Cybexu do České republiky.

Více informací naleznete na www.babystar.cz a http://cybex-online.com.

 

 

Reklama