Věnujete se činnosti, která nadměrně zatěžuje vaše klouby? Trpíte nadváhou? Nebo provozujete rekreační sport? To vše může způsobit artrózu, nejčastější příčinu bolesti kloubů! Je vám více než dvacet? Pak pro změnu můžete onemocnět artritidou! Zkrátka chcete-li mít zdravé klouby, je důležité o ně pečovat. Jednou z nejlepších cest ke zdravým kloubům je doplněk stravy Artenal MPX®

 

Artróza vzniká opotřebením a zničením kloubní chrupavky. Vyskytuje se většinou od 40. roku života. Ale pozor! Často si všimneme chorobných změn v kloubech teprve díky bolestem. Zpočátku na sebe upozorňují jen na začátku tělesné aktivity jako náběhová bolest anebo při velké zátěži. Příčiny nadměrného opotřebení jsou různorodé. Vedle vrozeného vadného postavení kloubů jsou nejdůležitějšími vlivy nadváha, těžká permanentní zátěž v profesním životě, ale i mikroporanění chrupavky třeba při rekreačním sportu.

 

Další příčinou kloubní bolesti je revmatoidni artritida, která se vyskytuje již v mladších věkových skupinách (20+), ale může se vyskytovat prakticky v každém věku a ženy jsou postiženy 2-3x více než muži. Příčinou je často vlastní imunitní systém, který nesprávně identifikuje synoviální membrány, které vylučují kloubní maz, jako cizí těleso. Následuje zánětlivá reakce a chrupavka i tkáně v kloubu a kolem jsou poškozeny nebo zničeny. Revmatický zánět kloubu přináší ztuhlost, únavu, ztrátu hmotnosti, horečnaté onemocnění a často omezující bolesti.

 

Artenal MPX® se sedmi vysoce účinnými látkami přináší revoluční pomoc pro vaše klouby! Výtažek ze zázvoru (Zingiber officinale), glucosamin sulfát, chondroitin sulfát, zinek a vitamíny C, E a B3 podporují obnovu kloubní chrupavky při artróze, zlepšují pružnost kloubu a pomáhají při procesu hojení zanícených kloubů, plotének, šlach a svalů. Zároveň podporují přestavbu a obnovu kloubů po zraněních způsobených sportem. Artenal MPX® napomáhá zmírnit bolesti postižených kloubů, ranní ztuhlost kloubů a páteře a může snížit spotřebu léků proti bolesti. Artenal MPX® je tak vhodný zejména při chronických obtížích postihujících pohybový aparát.

 

Zázvor, jehož extrakt Artenal MPX® obsahuje, je známou léčivou a protizánětlivou rostlinou už celá tisíciletí. Sám moudrý Konfucius nikdy nic nejedl bez toho, aby současně nepožil trošku zázvoru. A to bylo před 5000 lety! V slavné knize „Shen, nung, pen tscho tching“ neboli „Návody dobrého hospodáře“ se doporučuje užívat zázvor k celkové podpoře zdraví. Královna Alžběta zas měla vždy připravený džbán sušeného zázvorového kořene, o kterém pravila: „Kdykoliv před nebo po jídle,“ a který používala k podpoře trávení. V posledních 25 letech poskytla řada výzkumných laboratoří vědeckou podporu dávno zastávaného názoru, že zázvor obsahuje složky s protizánětlivými vlastnostmi, které upravují biochemické cesty aktivované při chronickém zánětu.

 

Glucosamin sulfát obsažený v Artenalu MPX® je klinicky prověřená látka, která se používá v 70 zemích světa k léčbě osteoartrózy. Obnovuje strukturu chrupavky, působí protizánětlivě, může

urychlovat hojení po výronech, posiluje klouby a preventivně působí proti jejich možnému poškození.

 

Chondroitin sulfát je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a jeho užíváním se zlepšují mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Glukosamin a chondroitin se ve svém účinku výborně doplňují. Patří mezi pomalu působící látky a nástup jejich účinku je pomalý, 3-4

týdny, ale účinek i po vysazení přetrvává, a to 2-3 měsíce.

 

V poslední době byla potvrzena důležitost nutričních faktorů pro udržení zdravých kloubů. Nevyvážená strava v kombinaci s endokrinními abnormalitami můžou být jednou z příčin osteoartrózy. Proto je Artenal MPX® obohacen o zinek, vitamín C, E a vitamín B3.

 

Zinek potřebuje každá buňka v těle, ale mnozí z nás nemají tohoto minerálu ve stravě dostatek. Zinek tvoří součást enzymů – chemických látek, které se v organismu účastní nesčetných tkáňových pochodů a pomáhá léčit mnoho chronických onemocnění.

 

Vitamin C a E vynikají antioxidačními účinky, účastní se destrukce volných radikálů, nestabilních kyslíkových molekul poškozujících buňky, včetně kloubních.

 

Vitamin B3 - opakovaně v studiích byly zjištěny velmi dobré výsledky při podávání dávek vitamínu B3 nemocným s revmatoidní artritidou a osteoartrózou. Během několika měsíců docházelo ke zlepšení kloubní funkce, zvětšení ohebnosti, svalové síly a vytrvalosti.

 

Artenal MPX ® je vhodné užívat po dobu tří měsíců. Zároveň bychom ovšem, máme-li nějaké potíže, neměly zanedbat návštěvu ortopeda, nebo revmatologa, bojovat proti nadváze a pohybovat se spíše více, ale bez nadměrné zátěže. Vhodná je například jízda na kole, pěší turistika nebo plavání s ploutvemi. Zároveň je dobré dbát na zdravou výživu. 

více na: www.medaprex.cz

Reklama