Bulvár

Revoluce? Ještě asi ne...

Ještě včera k nám dorazil následující příspěvek RenatyP. Když nic jiného, stojí za zamyšlení. Úroveň médií v tomto světě je zvláštní. Tvrdí se, že nezastupitelná. Ale dejme zpět slovo RenatěP

No i když... štve mě, že se ve zprávách nedozvím nic o tomhle...

zato vožralej Lojza z Horní Dolní rozmašírovanej na motorce se probírá, další osobní tragédie též, věci, jež z mého pohledu jsou amorální z úcty k pozůstalým i obětem samotným. Zpravodajství už dávno není objektivní, je to snůška rádoby atraktivních bomb, které mají otupělou pozornost davu vyburcovat k čemukoliv. Třeba i k závislosti, když vidím, jak se někteří v mém okolí ženou hlava nehlava k televizi, jsou-li zprávy a blahem pomlaskávají nad školáky utopenými v jezu a podobnými zvěrstvy. Kde to žijeme!!!!

Komerčnímu zpravodajství se vyhýbám... a rádio jsem přeladila na Český rozhlas...

... a tak je třeba se nerozčilovat ani nad dnešní stávkou, kterou se nám média snaží vnutit jako zlo, vládci jsou chudáci, jež se snaží. Ale co? Snaží se to s námi „myslet dobře“, nebo se snaží zachránit svá korýtka už vykousaná až na beton?

To chce trochu rozumu vážení.

A proč se nám televize, rádia - snaží zatajovat to, co hýbe světem právě nyní? Není to fakt, že potíme krev a teď i vylučujeme krev, není to Iveta Bartošová a její nový milenec ani nenažranost ČEZu a nutnost zdražit elektřinu skoro o třetinu!!!

Je to revoluce na Islandu, která potajmu proběhla a běda, aby dala příklad jiným. Tam už se lidem „snad“ žije líp. Nevím, relevantní zdroje nemám, média mlčí, konspirační weby nutno brát s nadsázkou.

Ale španělé se bouří... a bolí to, teče krev a o sametu nelze mluvit. Záběry, na kterých policisté buší do lidí hlava nehlava připomnají náš 17. listopad ve slabém odvaru. Ale tam se mladí nedají...

Tohle je úžasné video z jedné demonstrací, mladá generace si vzala na pomoc bubny.


Síla, kterou lze přemoci, to v čem žijeme, je v nás.

Nemůžeme čekat na mecenáše, který vyčistí vyžrané žlaby od prasat. Musíme vzít vidle a ten hnůj vykydat sami... Nikdo zvenčí nepomůže. Možná bude stačit, když se budeme pro začátek na to vše dívat svým srdcem a rozumem. Změna myšlení stačí - ostatní přijde samo.

Doufám, ale prý to tak funguje...

RenataP

p.s. a bude to pravda, neříkali to v televizi :-))

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji RenatoP za příspěvek. Je pravdou, že o tom Islandu jsem už slyšel a stále přemýšlím, co je na tom pravdy. Asi konečně zrealizuji svůj sen a pojedu se tam podívat…

Dnes nemáme žádné téma, dnes si píšeme o tom, co se právě děje, nebo neděje, co dít se má a neděje. Dnes je den, kdy nám můžete poslat, co chcete, a když se to bude líbit, tak vás odměníme tím sladkým, čím budete chtít..

redakce@zena-in.cz

U nás cenzura není a nefunguje! Tak nám pošlete, co se u vás děje!

   
16.06.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [14] dadma [*]

  Tak holka zlatá,pěkně jsi to napsla.Pokud by všechno to co "chodí po mejlech" byla pravda a lidé se nic nedozvěděli, tak je EU totalita jak vyšitá a na Islandu by měli zřídit třeba vysílání "Svobodný Island",abychom si mohli opět naladit rádio a nebo otevřít počítač a dozvědět se po pravdě co  se ,kde děje.

  Myslím, že kdyby něco takového proběhlo u nás,tak je státní kasa zpět naplněná .A to i za předpokladu, že by se vrátila polovina z ukradeného za celých dvacet let "naší demokracie".Nedělám si již žádné iluze,naši volení zástupci lidu a to začíná od měst a pokračuje přes kraje až po ministerstva a vládu jsou ,tak zkorumpovaní a hledí pouze na svůj prospěch,že italská mafie by se mohla u nás učit.

  superkarma: 1 17.06.2011, 05:44:37
 2. avatar
  [13] kobližka [*]

  Renato,super článek!Bohužel,dokud se lidi budou dívat na takové "hororové" zprávy,číst bulvár a hltat,kdo koho zabil,kdo s kým spí,kdo se kde opil do němoty,kdo koho okradl,tak to bude fungovat.Někdy si tak říkám,že je v nás zakořeněné nějaké zlo a lidí baví a přitahuje se na něj dívat....Sml80

  superkarma: 0 16.06.2011, 22:06:43
 3. avatar
  [12] Lukáš Čejka [*]

  RenataP — #11 no to se jim to hospodari kdyz neplati dluhy Sml24, jsem zvedavy, jestli jim nekdo jeste pujci az to budou potrebovat

  superkarma: 0 16.06.2011, 14:13:41
 4. avatar
  [11] RenataP [*]

  tohle chodí po mejlech: správnost tedy nezaručena...Sml80

  Média nás zásobovala do posledního detailu zprávamio nepokojích v Egyptě a Libyi.

  Mlčela však o revoltách a příkladné ukázce občanské revoluce, která se odehrála před dvěma lety na Islandu, kde občané donutili odstoupit vládu a přepsat ústavu.

  Právě proto, že případ Islandu je modelem občanské revoluce, byl tento případ ututláván. Cenzura revoluce na Islandu je nejlepším důkazem, jak se zachází s informacemi, které můžou být nebezpečné pro politickou a ekonomickou elitu.

  Na Islandu lidé se zbavili celé vlády, velké banky byly znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé nezaplatí dluhy, které vytvořili politici, protože je to problém špatné finanční politiky, ne lidí. V nové ústavě bylo zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik.

  Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti této moci, která dovedla zem i celý svět ke krizi. Islandský model, který ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch. Ne ale strach o život, ale o svoji kariéru.

  Umlčená fakta o Islandu:

  V roce 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil svou činnost. Země zkrachovala.

  2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutí k rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok.

  Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5% úrokem.

  Rok 2010. Lidé jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu. V lednu 2010 ho prezident odmítne ratifikovat, a oznámil, že ho bude konzultovat s EU.

  Lidé jdou znovu do ulic. V březnu se koná referendum, jehož výsledek je, že 93% lidí odmítne zaplatit dluh vůči Británii a Holandsku.

  Vláda byla donucena k tomu, aby zahájila vyšetřování, které má vyřešit právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Dojde k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů.

  Lidé dávají dohromady novou ústavu, která už není kopií dánské ústavy, jako to bylo doposud.

  Ústavodárné shromáždění složené ze zástupců, přímo volených lidmi zahájilo svoji činnost v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení.

  Musí být schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.

  Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování bank, obecné referendum, uvěznění odpovědných lidí za krizi a přepsání ústavy přímo občany.

  Co se stalo na Islandu, bylo sledováno politiky jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero, Berlusconi a další a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich zkorumpovaný systém. Bojkot informací o Islandu byl striktně dodržován tisíci novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize.

  Masmédiím vládní vyjednávači údajně nabídli i v některých zemích daňové úlevy výměnou za mlčení.

  Ale přesto přese všechno se islandská revoluce šíří po celé Evropě.

  Postavila se tomuto zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dává světu lekci z opravdové demokracie. Po celém světě bude známa a oceňována, dříve nebo později, a to navzdory vládě politických a ekonomických elit, které zapříčinily celosvětovou krizi.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #12
  superkarma: 1 16.06.2011, 13:53:57
 5. avatar
  [10] RenataP [*]

  Lukáš Čejka — #6 tak to buď rád a šťasten a hlavně zdráv, protože třeba právě lékařská péče je dnes už jen bílou mafií....Sml67

  superkarma: 0 16.06.2011, 13:53:14
 6. avatar
  [9] Lukáš Čejka [*]

  vladka006 — #7 tak to nepis, at nejsi v rozpacichSml16

  superkarma: 0 16.06.2011, 12:45:42
 7. avatar
  [8] vladka006 [*]

  S Renatou souhlasím.

  Radku, proto sem k vám na ženušku lezu, protože jste jedni z mála, kde UŽ platí svoboda tisku.

  superkarma: 0 16.06.2011, 12:25:11
 8. avatar
  [7] vladka006 [*]

  Lukáš Čejka — #6 Ale já jo. Osobně se mi stalo... A mému skorošvagrovi též. Takej hnus, že se to až stydím napsat.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #9
  superkarma: 0 16.06.2011, 12:23:25
 9. avatar
  [6] Lukáš Čejka [*]

  RenataP — #5 ja nevim o nicem, co by z toho bylo porusovano Sml80

  1. na komentář reaguje vladka006 — #7
  2. na komentář reaguje RenataP — #10
  superkarma: 0 16.06.2011, 12:09:43
 10. avatar
  [5] RenataP [*]

  Lukáš Čejka — #4 ale dodržuje ji někdo?

  Jsme tady fakt ještě za lidi?Sml80

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #6
  superkarma: 0 16.06.2011, 12:03:59
 11. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  RenataP — #2 listina lidskych prav a svobod je soucasti nasi ustavySml80

  1. na komentář reaguje RenataP — #5
  superkarma: 0 16.06.2011, 11:57:05
 12. avatar
  [3] malvina [*]

  Renato , plně  s Tebou souhlasím . Zpravodajství té "komerční" ale i  té "  z našich  pěněz" už dávno   není  objektivní. Zato víme kdo , kde koho   zabil.....  nazvala by jsem  to  "zprávy  ze   zabíjaček", pak zprávy *kdo se  kde s kým peláší, a   taky  zprávy  kdo se kde  ožral.  TO JE  úroveń, co......Zachvíli se  budeme   z  televize  dovídat, že  Franta  Loukota ,,,   nebo  někdo  jiný.... je pořád ožralý a  sponzoruje  Plzenský   pivovar a    podobně....

  superkarma: 0 16.06.2011, 11:50:23
 13. avatar
  [2] RenataP [*]

  je to zajímavý, snad na tom Islandu se lidi vzbouřili téměř k defenestraci  a vymohli si lidskou ústavu. Ta naše už rozhodně není listinou lidských práv a svobod....

  A tam to šlo.

  Rozložený stát pak vzali do rukou jiní a snad se to tam srovnalo zase k pořádku.

  Kam ovšem od nich uteklo stádo ustrašených vypasených čuníků, nevím...Sml68

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #4
  superkarma: 0 16.06.2011, 10:30:28
 14. avatar
  [1] Vlastka [*]

  Sml67Naprostý souhlas.Také jsem četla o Islandu.Představitelé ostatních států si nepřáli,aby se to dostalo do jejich zemí.Sml23Všechny televize jsou zmanipulovanéSml31

  superkarma: 0 16.06.2011, 09:47:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme