Bulvár

Revizoři - útok velociraptorů!

„Styl velociraptor je oblíbený. Hlavně na I. P. Pavlova a na Florenci u výstupu z trasy C nad eskalátorama. Sou zašitý v tý prosklený uličce nebo za rohem, většinou s bengama (vysvětlivka redakce – policie), a na IPáku mezi sloupama, a jak projdeš, útočej,“ vysvětluje zkušený černý pasažér v internetové diskusi, ve které si takzvaní „negři“, jak si také říkají, vyměňují zkušenosti.

Přežije silnější
Pražská hromadná doprava skutečně chvílemi připomíná pravěkou džungli. Revizoři a černí pasažéři spolu svádí nikdy nekončící boj.
„Dejte to sem!“ rve revizor mladé ženě z ruky kabelku.
„Pusťte to! Nešahejte na mě! No vidíte ho?!“ ječí žena. V zápalu boje upadne a tak se zapře nohama o dveře tramvaje a škubne. Revizor pustí – nechce spadnout ze schůdků. Žena vyskočí a utíká pryč.

Do autobusu nastupuje matka s kočárkem a dvěma dětmi. Zaparkuje kočárek, usadí děti a vyndává peněženku, aby si označila lístek. To už se na ni ale vrhá revizor. Snahu označit si jízdenku neuznává a na příští zastávce donutí ženu i s dětmi a kočárkem vystoupit.

„Je tady revizor!“ ozve se v tramvaji přeplněné fotbalovými fanoušky.
„Tak ho vyhoďte!“
Vzápětí se dveře soupravy otevřou a revizor ji opustí obličejem napřed. Naštěstí tramvaj zrovna jede pomalu do kopce a kolem neprojíždí žádné auto.

Revizor není člověk!
„Násilí proti člověku a proti revizorovi je dost rozdíl,“ vysvětluje jeden z ideologů boje s revizory. „Musíš ho vnímat jako symbol toho, co a koho reprezentuje. Podnítit tak svůj vnitřní revoluční zápal a srazit toho poskoka provinční maloměšťácké buržoazie až na chladné a tvrdé dno jeho mrzké existence.“

Takhle řečeno už to zní jako válka. Ne každý je ovšem přesvědčeným bojovníkem proti systému.
„Já jezdím načerno jen pro ten adrenalin a protože mě baví dělat si z revizorů prdel a ze sebe debila,“ říká další černý pasažér.
„Já zas chci ušetřit a každá dvacka dobrá,“ přidává se jiný.

Strategie vedení boje
Černí pasažéři se organizují, varují se mezi sebou, kde zrovna smečky revizorů číhají a vytváří komplikované strategie průniku stanicemi metra.

„Některé stanice mají blbou koncepci - jeden východ a eskalátory - třeba Želivského, Jiřák, I. P. Pavlova... Tam seš většinou v loji a pomůže ti akorát metoda davu a nenápadnosti. Teda pokud (což zrovna v těhle stanicích dělají) nepoužívají metodu rojnice s podporou MP (vysvětlivka redakce – městská policie).“

Tipy & triky pro stanici metra FLORENC

1) Na Florenci je výhodné používat východ na trase C (červená), kde nejsou jezdící schody. Pokud je člověk pozorný, tak revizor bands uvidí skrze boky ještě na schodech, pokud si není jistý, může vystoupit až na vrchol a rozhled je dokonalý. Pak stačí vybrat jen ten správný směr. Dobré je chodit ven v protisměru, což vůbec není nápadné, jelikož tak chodí každý, kdo pospíchá na autobusák.

2) V tomto směru (Céčko bez eskalátorů) stojí občas revizor crew dole pod schody, pokud jedete metrem a zvolíte poslední vagon (směr z Hájů) nebo první (směr z Ládví), krásně tu bandičku vidíte, a pokud vyplavete posledníma dveřma směr ke středu soupravy, v pohodě to zarolujete na druhou stranu a jste v suchu.

3) Pokud vystupujete z Béčka (žlutá), NIKDY nechoďte vnitřním propojením, je to hrubý hazard - revizor crew tam zevluje pravidelně.

4) Při použití vnějšího východu z trasy B to chce ostražitost, hlavně nad schody (tam jsou opravdu hodně zřídka, ale dá se uniknout jednak napravo do prosklené uličky k východu z trasy C nebo se držet v davu a pak už jen ve správný čas zvolit správný směr).

5) Opětovný nástup a nebo prostě jen nástup uskutečníme vchodem tak, abychom do přepravního prostoru vstupovali na trasu C opět po již provařených schodech, a po cestě kolem štiplístkostrojů se nezapomeneme podívat do té jejich dozorčí kukaně na stěnu monitorů, zdali někde nestraší revizor bands - od doby, co mají ty LCDčka, je obraz jasný a dobře viditelný... samozřejmě nás zajímá prostor pod schody. Pokud bychom udělali chybu a zapomněli se podívat, je tam nádherně vidět ze schodů a vždy se můžeme otočit a dojít pro lupen, což se rovná plichtě (lepší než prohra za 500).

6) Při nástupu na trasu B postupujeme stejně, ale kukaň je ve vstupu do Cčka, tak se tam dojdeme juknout.

Zdroj: internetová diskuse

A na závěr pár rad od „negrů“: 
- nikdy jim nedávejte občanku ani jiný doklad
- snažte se tvářit a chovat provinile
- kdo uteče, neplatí

Jaké zkušenosti s revizory máte Vy? Znáte spíš ty slušné, které „ukecáte“, nebo ty arogantní a nepříjemné? Byl na Vás někdy revizor agresivní? Jste ten typ, co revizoři pokaždé zastaví, nebo Vás naopak nechávají na pokoji?

   
13.09.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [77] Lilinka [*]

  Pavla_b: Já vím, možná by měl změnit značku make-upu V říjnu mi začíná škola, takže ho zase začnu na nádraží v Pardubicích pravidelně potkávat

  superkarma: 0 16.09.2007, 18:55:44
 2. [75] Pavla_b [*]

  Nyotaimori: ty znáš Krychliče?

  superkarma: 0 14.09.2007, 11:40:59
 3. [74] Pavla_b [*]

  Lilinka: Krychliče jsem potkala před měsícem v Pardubicích, vypadá pořád stejně, jen v obličeji je prostě malinko starší, ale jinak stejný plášť, vlasy...

  superkarma: 0 14.09.2007, 11:39:58
 4. avatar
  [72] Lilinka [*]

  Nyotaimori: Krychlič se před více jak 20 lety vyskytoval i na nádražích v Praze a Poděbradech. Prý vypadal úplně stejně jako dnes, ten člověk dokáže zastavit čas

  superkarma: 0 14.09.2007, 08:08:21
 5. avatar
  [71] Meander [*]

  Nyotaimori: Ne, tohle vypadá jako George Michael v dobách mládí.

  superkarma: 0 13.09.2007, 17:38:49

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [69] Vivian [*]

  Nyotaimori: a revizorky vypadají většinou stejně

  superkarma: 0 13.09.2007, 16:59:39
 2. avatar
  [68] Meander [*]

  Nyotaimori: V Plzni je jeden revizor, který nosí:
  Obrovskou blond lakvlnu, upnuté bílé síťované tričko, džísku, upnuté bílé rifle do pasu, pásek s masivní přezkou a na nohách kožené mokasíny s bílými ponožkami. Je NEJVÍC!

  superkarma: 0 13.09.2007, 16:54:34
 3. avatar
  [66] LídaKo [*]

  To co té paní s kočárkem se mi jednou stalo taky. Nedala jsem se a slušně jsem revizora poslala do háje. Nevím, jakým způsobem by mě bez použití násilí přinutil vystoupit.

  superkarma: 0 13.09.2007, 16:24:42
 4. avatar
  [65] micinka.juli [*]

  bejvalýmu manželovi taky po letech "ticha po pěšině" náhle nezbylo než zaplatit asi 8000, a to byla pokuta jen 400...ale po letech soudního sporu, který nikdo neviděl to narostlo do astronomických výšin
  já teda jezdím taky na roční (v Praze),klukovi kupuju 1/4letní, jen v létě si musí kupovat lístky a jednou ho taky lapli,že měl propadlej lístek.
  pokud vím,v tramvajích a busech se i v Praze už dá koupit u řidiče, sice s příplatkem místo za 20 je za 25, ale když není zbytí,je to jediná možnost...
  taky jsem se od vidění znávala s jedním revizorem a ten mi vyprávěl,že si pořídil i kvér a jednou jím odehnal bandu cikánů,když chtěli obrat nějakou babičku.od té doby se mu vyhýbali obloukem.mě už nekontroloval,věděl,že mám legitku

  superkarma: 0 13.09.2007, 16:19:34
 5. avatar
  [62] Japina [*]

  Moje kamarádka v afektu zahodila lístek na pokutu od revizora a dlouho se nic nedělo, až zhruba za rok ji přišlo sdělení stavební spořitelny, že jí z účtu stáhli 1500,- ve prospěch jednoho dopravního podniku .

  superkarma: 0 13.09.2007, 14:33:45
 6. avatar
  [61] sanvean [*]

  Vivian: Tohle taky u pražské MHD postrádám...

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:32:56
 7. avatar
  [60] Ťapina [*]

  Vivian: Jo jo, v Plzni to mají. A dokonce na to můžeš ve voze koupit jízdenku někomu, kdo za tebou přijel z jiného města, tudíž nemá kartu, a jede ojediněle. Nemusíš ho hnát do trafiky.

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:25:05
 8. avatar
  [59] Meander [*]

  *Kotě*: V Plzni to je.

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:16:29
 9. avatar
  [58] Vivian [*]

  *Kotě*: JO

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:15:54
 10. avatar
  [57] Vivian [*]

  Lilinka: než to dorazí do Prahy, tak už budu dávno bydlet jinde

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:15:40
 11. avatar
  [56] *Kotě* [*]

  Vivian: nebo lístek, na který by si člověk mohl dobíjet kredit

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:15:27
 12. avatar
  [55] arjev [*]

  Milé Modré z nebe, napsala jsem u a společnosti příběh z Kutné Hory. Už ho posílám

  superkarma: 0 13.09.2007, 13:12:24
 13. avatar
  [54] Lilinka [*]

  Vivian: v Pardubicích loni spustili systém s elektronickými kartami, na které si lze koupit lítačky, ale které fungujou i jako elektronická peněženka. Takže si tam uložíš nějakou sumu a v busu přiložíš ke snímači, který ti odečtě částku za lístek. Je to asi o 2 kačky levnější než papírový lístek. Pro mě je to ideální, jezdím akorát když je ošklivo a nebo spěchám, navíc ne všude se dá sehnat lístek.

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:54:56
 14. avatar
  [53] Vivian [*]

  DP by mohly vymyslet něco pro nás, co jezdíme třeba jen 1-2x za týden a nemůžeme mít legitku a musíme si na každou jízdu kupovat spešl lístek. Je blbý, když člověku dojdou lístky a zjistí, že široko daleko není trafika ani automat, a musí si kupovat předraženej lupen u řidiče.
  Třeba nějakej multilístek, co by se dal použít víckrát, třeba 10x orazit. My jsme u nás na vsi měli takovej lístek, co byl na 10 jízd

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:49:38
 15. [52] gentiana [*]

  No..... když seberu zkušenosti od všech čertů, tak Praha z toho bvychází velmi dobře. Doprava relativně pěkná, takové pařížské metro je fuj, i když se už začali snažit. Mimochodem, maj tam turnikety, přes které lidi vesele skáčou, které občas nepustí i poctivce s poctivým lístkem - lístek odmagnetizujou, ale vrátka neotevřou. Na to reaguje domorodec tak, že vyplašeného blba-cizince pustí na svoji šalinkartu a pak proskočí. Stalo se mi víckrát. A revizory tam maj taky.
  Systém cvakání lístů a občasných revizorů funguje i v itálii. Jednou se mi stalo, že jsem přijela do Perugie, kde se to cvkalo jinak, než v rodné vísce, strčila jsem lístek do onoho bazmeku, myslela jsem, že je to všecko akorát magnetický... a sledovala, jak jakousi slečnu bez lístku revizor zcela drsně doprovází i domů. Pak jsem zjistila, že jsem jela s necvaknutým lístkem... ale myslím, že bych to jako blb-cizinec ukecala.
  V Helsinkách si může člověk koupit lístek mobilem. Kontrola žádná, ale je známá z legend. Na perónech je nápis ve smyslu Zbytečké klackování není povoleno, ale to fakt může platit jedině na Finy. Ve Stockholmu je v každé šalině konduktér, lístky kontroluje, razítkuje a prodává řidič. Turnikety v metru fungují bezchybně, v kukani sedí osoba, která je připravena lovit přeskakující jedince. A je tam čisto. O revizorech jsem ani neslyšela, dokonce nikde nebyly cedule, jak ošklivě se trestá černí jízda.
  Jednou jsem si zapomněla doklady včetně šalinkarty v Praze, což jsem zjistila až při revizi. Revizor na mě koukal jako debil, já na něho koukala jako debil, pak mi řekl, že mám jít nahoru a koupit si lístek, co to budem řešit.

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:22:15
 16. avatar
  [51] Meander [*]

  amphora: Už jsi někdy byla v Plzni?

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:20:32
 17. avatar
  [50] cmelda [*]

  vininka: ja mam pocit, ze takhle skuci pulka naroda ...

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:11:58
 18. avatar
  [49] vininka [*]

  Manx: Tak to nevím...znám jednu , dnes už bývalou revizorku, která neustále skučela, jak má málo peněz...

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:57:47
 19. avatar
  [48] arjev [*]

  Modré z nebe: ,tak na ,to je

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:48:22
 20. avatar
  [47] amphora [*]

  U nás se jízda-převážně v Praze- na černo stala jakýmsi národním spotrem.Ale všude jinde v civilizovaném světě je to služba jako každá jiná a za ní se prostě musí platit, to ví každý.Např. v USA by si NIKDO vědomě nedovolil jet na černo, neboť se to považuje za federální zločin a sankce tomu odpovídají. Navíc, propracovanost MHD např. v Praze, je oproti jiným městům velmi profesionální a velmi slušně zabezpečena.
  V jiných městech ČR je jízdné- porovnávané: čas x cena x četnost- daleko vyšší a možnosti cestovat na černo nižší, protože se nastupuje jen předními dveřmi.To samozřejmě v Praze nelze, ale lze důsledněji kontrolovat placení za tuto službu.

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:42:33
 21. avatar
  [46] Modré z nebe [*]

  arjev: Šmankote, ale ten plajzák se mi tam přimotal omylem ...

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:38:20
 22. avatar
  [45] Modré z nebe [*]

  arjev: Pro paní Ivanu ... doufám, že ji to obměkčilo

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:37:29
 23. avatar
  [44] arjev [*]

  Modré z nebe: bohužel nemám. Zkus udělat oči na Ivanku, jestli mají v archivu arjev tu ostudu s revizorem.Pokud ne, tak někdy napíši. Dnes mám společenský útlum

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:34:55
 24. avatar
  [43] Modré z nebe [*]

  arjev: Kontrola od revizora při jízdě na kole či pěšmo by mě překvapila ... Ne, nic - nebudu tě chytat za slovo, článek vyšantroč, sím

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:29:04
 25. avatar
  [42] arjev [*]

  Modré z nebe: jo,kontroloval. Příběh jsem už na stránky Žena-in posílala a byl zveřejněný .Jestli ho mají děvčata uložený, nevím. Já ho v odeslaných asi nemám.Podívám se

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:26:21
 26. avatar
  [41] Modré z nebe [*]

  arjev: ... a kontroloval tě aspoň nebo jste spolu něco měli?

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:18:33
 27. avatar
  [40] arjev [*]

  Závidím vám revizory. Už 25 let jezdím autem,na kole nebo pěšky. Revizora jsem zažila asi jen jednou a to v Kutné Hoře

  superkarma: 0 13.09.2007, 11:16:01
 28. avatar
  [38] Modré z nebe [*]

  ivana.kuglerova: Kolega jednou jel busíkem, v jedné ruce aktovku, druhou rukou se držel. Přišel revizor a žádal jízdenku. "Jsem povinnen se držet!" odpověděl kolega a ten revizor to prý úplně v pohodě vzal

  superkarma: 0 13.09.2007, 10:44:41
 29. avatar
  [37] ivana.kuglerova [*]

  Manx: Jé jednou vezla žehlící prkno a v druhé ruce plnou tašku. Lítačku v baťůžku na zádech. Když po mně chtěl lístek, tak jsem o něj to prkno prostě opřela a pak tu lítačku našla . Mohl se zvencnout .

  superkarma: 0 13.09.2007, 10:42:42
 30. avatar
  [35] tyrkys [*]

  Manx: mám legitku, ale revizory nesnáším ze stejných důvodů.

  superkarma: 0 13.09.2007, 10:40:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme