Zdraví

Řeřicha: Bolest na duši i na těle

Milá redakce, vaše téma mě vrátilo o čtyři roky nazpátek, kdy jsem prožívala největší bolest na duši i na těle.

Nevím která z těch bolestí byla větší, ale obě moc bolely. Tenkrát byli hodně nemocní jak moje rodiče, tak rodiče manžela. Moje mamka prodělala mozkovou mrtvici a Táta po operaci cév přestával chodit.

Náš život se skládal z cesty do práce a starostí o rodiče. Jedni rodiče bydleli s námi a moje rodiče o dvacet km dál. Tenkrát už jsem neměla žádný sourozence a o pomoc jsem musela poprosit sociální pracovnici, která nám s péčí pomáhala, aby rodiče mohli zůstat doma.

Dodnes vzpomínám jak těžké bylo pro maminku, když jsme se učily znova chodit, mluvit, číst a psát a přesto že byla velká bojovnice a moc se snožila, viděla jsem a moc mě to bolelo jak je na tom čím dál hůř.

V té době jsem se začínala cítit  unavená a pak to najednou přišlo jako rána z čistého nebe. Ráno jsem se probudila a nemohla jsem se pořádně  postavit na nohy a hrozně moc mě bolely.

Jeli jsme na pohotovost a tam mě poslaly domů, že je to začínající chřipka a svalová únava. Večer když už mě bolelo celé tělo jsme jeli radši rovnou do nemocnice to už mě manžel skoro nesl, naštěstí tam sloužil doktor z neurologie a když mě viděl, že už se celá klepu a bolestí jsem už i brečela, tak mě nasadil infuze a odvezli mě na pokoj.

Následně po všech vyšetřeních, mě řekli že jsem sem byla přivezena za pět minut dvanáct a diagnoza zněla ochrnutí mozku a míchy následkem vyčerpání.

Štěstí  v tom všem jsem měla, že to zasáhlo pohybové centrum a část obličeje, ale ne paměť. Nakonec jsem na jipce  na neurologii zůstala měsíc a i já se musela zase naučit chodit a díky výborné péči doktorů, sestřiček a také manžela na kterém zůstala veškerá starost, jsem dopadla ještě docela dobře.

Přesto, že zdravotní problémy mám dodnes, tak ty tělesný bolesti už ustupují, ale zůstaly bolesti na duši neboť postupně umřeli rodiče a s tím se teprve snažím vyrovnat.
řeřicha

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


To je moc smutný a moc s Tebou cítím. Ani jsem netušila, že se něco takového může stát. Držím Ti palce, ať jsi letos v pohodě. Míša

Jinak dnes stále povídáme o bolesti

 • Jak snášíte bolest všeobecně?
 • Můžete o sobě říci, že jste hrdinka, nebo spíš opak?
 • Souhlasíte s tvrzením, že muži jsou padavky?
 • Jak vzpomínáte třeba na porod?

Pište, co vás k tomu napadne na redakce@zena-in.cz

   
11.01.2011 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  Dante Alighieri — #2 horší bolestí je když umře dítě Sml22

  superkarma: 0 11.01.2011, 14:24:31
 2. avatar
  [6] řeřicha [*]

  gira — #4 i já mám díky bohu taky dva zdravé a už velké kluky a i díky nim jsem to nakonec ustála a hodně mě psychicky pomáhají dodnes

  superkarma: 0 11.01.2011, 11:48:39
 3. avatar
  [5] selinka [*]

  Snad už je to na dobré cestě a čeká tě jen Sml72!

  superkarma: 0 11.01.2011, 09:56:01
 4. avatar
  [4] gira [*]

  Mas muj obrovsky obdiv!!! Preju, aby se vsechny rany rychle zahojily - hlavne ty na dusi. A hodne stesti do dalsiho zivota... Sml79Tenhle pribeh me opravdu vzal za srdce, a to jsem si uz myslela, ze z nej mam ted (prechodne nebo uz naporad) kamen...

  Jinak ja taky myslim, ze dusicka umi bolet vic nez telo (a taky to trva vetsinou nesrovnatelne dyl - a v tom to asi bude...), a to mam za sebou dva porody (bez epiduralu - chtela jsem si to "prozit") - kazdej uplne jinej prubeh, ale co do bolesti jeden lepsi nez druhej. Pokazde uz jsem myslela, ze to nevydrzim, seberu se a odejdu... ;). No asi by to nepomohlo. Tak jsem zustala a mam ted dva krasne kluky, za ktere jsem osudu vdecna... Moc.

  1. na komentář reaguje řeřicha — #6
  superkarma: 0 11.01.2011, 09:50:55
 5. avatar
  [3] heligona [*]

  Prožila sis hodně. Přeji, ať se všechny bolesti co nejdříve zmírní, i když úplně asi nezmizí Sml27

  superkarma: 0 11.01.2011, 09:33:12
 6. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Smrt rodičů vnímám jako nejhorší bolest, kterou jednou v životě pravděpodobně zažiju. Sml13

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #7
  superkarma: 0 11.01.2011, 09:19:07
 7. avatar
  [1] *modrá [*]

  Sml79

  superkarma: 0 11.01.2011, 09:08:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme