Řeřicha je oblíbená jarní bylinka, která má nezaměnitelné, štiplavé aroma, které připomíná ředkvičku. Můžeme si ji bez problémů vypěstovat doma za oknem a už za týden po výsevu ji můžeme sklízet.

Nejchutnější je nasypaná na chléb s máslem či se sýrem, do pomazánek (hlavně tvarohových), bramborového salátu a zeleninových polévek, chutná je i na rožněném masu.

Používá se syrová, nevaří se spolu s jídlem.

Řeřicha není jen chutná, ale také velice užitečná pro náš organismus. Pomáhá proti jarní únavě, snižuje horečku, povzbuzuje látkovou výměnu, obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Obsahuje také velké množství vitaminu C a beta-karotenu, které brání zhoubnému bujení.

Chcete si pochutnat na vlastnoručně vypěstované řeřiše?
Stačí nasypat semínka do misky s vlhkou vatou, několika vrstvami papírových ubrousků nebo do hlíny a vzejdou vám asi za týden. Důležitý je velice hustý výsev, zálivka a teplo.
Sklízíme nůžkami.

O Velikonocích bude navíc vysetá řeřicha moc hezkou dekorací vaší kuchyně či okenního parapetu. Než ji spotřebujete, můžete do ní třeba zapíchnout nějakou jarní dekoraci nebo položit malé chlupaté kuřátko.

Jarní řeřichová polévka
Suroviny:
100 g řeřichy, 1 kelímek smetany, kousek másla, trochu hladké mouky, 1 cibule (nebo ještě lépe jarní cibulka), kostka zeleninového bujonu, voda, sůl, bílý pepř, muškátový oříšek.

Postup: Rozpustíme si máslo a necháme na něm zesklovatět cibulku nakrájenou na drobné kostičky. Mezitím si nakrájíme také řeřichu. Cibulku na másle zaprášíme moukou, pořádně promícháme a zalijeme bujonem rozpuštěným v 600 ml vody. Rozmícháme dohladka. Vaříme asi 10 minut a poté přidáme řeřichu a smetanu. Ještě důkladně promícháme a už nevaříme.
Na talíři zdobíme nasekanou řeřichou.

Bramborový salát s řeřichou
Suroviny: 600 g brambor, 2 - 3 jarní cibulky, 4 vejce, 1 - 2 jablka, sůl, pepř, řeřicha, kadeřavá petrželka, kerblík, trocha oleje, trocha octa.

Postup: Uvaříme brambory a vejce a nakrájíme je, jak máme rádi. Někomu vyhovuje na plátky, někomu na malé kostičky, záleží na vás. Cibulku nakrájíme na kostičky nebo na kolečka, jablka na kostičky. Řeřichu, petrželku i kerblík nasekáme nadrobno. To všechno opatrně promícháme v salátové míse. Smícháme dohromady olej s octem, dosolíme a dopepříme a touto zálivkou přelejeme připravený salát. 

Tvarohová pomazánka s řeřichou
Suroviny:
50 g másla, 250 g měkkého tvarohu, sůl a pepř, řeřicha, petrželka, pažitka (všech zelených bylinek asi hrst), 30 g křenu.

Postup: Tvaroh našleháme spolu s máslem. Osolíme a opepříme. Vmícháme nastrouhaný křen a nasekané bylinky. Podáváme na celozrnném chlebu.

Pěstujete si taky řeřichu? Do jakých pokrmů ji používáte?

 

Reklama