Bulvár

Reportáž sportovního analfabeta z fotbalového zápasu

Opravdu jsem tam nechtěl jít. Marně jsem vysvětloval přátelům, že jsem v životě nebyl na fotbale, nedívám se na něj v televizi a jeho smysl a pravidla jsou mi srozumitelná zhruba stejně jako vládní reforma financí. Prostě a jednoduše, že o fotbalu nevím vůbec nic. Jenže oni si to nenechali vymluvit a já s nimi musel jít na zápas.

Zde jsou postřehy z mé první zkušenosti z fotbalem:

Začátek zápasu – zjišťuji, že fotbal bude docela príma. Máme s sebou malý dalekohled. Velmi to oceňuji, protože na travnatou plochu pod námi nastoupilo družstvo mladých a krásných hráček ve velmi krátkých sukních.

Získávám první důležité poznání: Fotbal je tak krásná hra! Proč mi nikdo neřekl, že jej hrají krásné mladé dívky?! Proč jsem minulých patnáct let nechodil na fotbal? A proč proboha nesedíme v první řadě? Jsem zvědavý, k čemu budou dívky používat ty hůlky. Jsou zakončeny dvěma koulemi (ty hůlky, samozřejmě) – považuji to za ohleduplné, nebudou si moci během hry ublížit.

Opravdový začátek zápasu – Zažívám své velké první zklamání. Nebyl to začátek zápasu, alébrž mažoretky. Dívky odcházejí z hrací plochy, přátelé se mi smějí a já se cítím hrozně podvedený.

Nástup mužstev – Místo krásných mladých dívek přišli oškliví mladí muži. Fotbal není krásná hra. Poněkud zvláštní je, že se nebyli schopni dohodnout na jednotném oblečení. Někteří – ale jsou v menšině – jsou dokonce celí v černém! Chápete to? Na ostrém odpoledním slunci? Ten barevný nesoulad je esteticky natolik výrazný, že rázem rozumím relativně mizerné divácké návštěvě. Navrhuji přátelům, že bychom po skončení zápasu mohli na tento závažný nedostatek nezištně upozornit vedení stadionu, ale můj návrh se nesetkává s pozitivním ohlasem.

Těsně před rozehráním – Tak tomuhle vážně nerozumím. Dva hráči (shodou okolností z té nevelké skupinky černooděnců) s sebou mají praporky, které se používají při námořní signalizaci. Vzhledem ke značné vzdálenosti nejbližšího vodního toku dávám jejich očekávání přítomnosti parníku na hřišti do souvislosti s intenzitou slunečního záření a černou barvou jejich oblečení. Chudáci. Když si uvědomím, jaké bude na konci zápasu jejich zklamání, když se parníku nedočkají... Nedej Bože, jestli má připlout někdo z rodiny... Je mi jich docela líto.

1. minuta – Úvod vlastní hry poznamenal drobný incident. Je vidět, že černá barva oblečení opravdu není do tohoto slunečného prostředí vhodná. Zbylý černooděnec (ten bez námořnických praporků) předvedl na hřišti zcela nesportovní reakci. Když se dlouho nic nedělo, začal normálně na hřišti hvízdat!!! Přátelé mi navíc řekli, že to dělá pořád. Šokující. Faktem ovšem zůstává, že to zabralo a začalo se hrát.

2. minuta – Je to velmi zvláštní hra. Hráči zbůhdarma běhají z jednoho konce hřiště na druhý bez zjevného smyslu. Chvíli se mi zdálo, že existuje jistá myšlenková spřízněnost mezi muži ve stejných kostýmech, ale po chvíli jsem tuto myšlenku musel opustit jako zcela mylnou. Pozoruhodné je, že někteří hráči běhají postrkujíc před sebou nohama míč, jiní běhají směrem k míči a jiní směrem od míče. Žasnu, přidám si jak Alenka v říši divů.

5. minuta – Zažívám velmi nepříjemné překvapení. V hledišti nás vyhledal číšník s občerstvením. Pravda, nedá se říci, že by projevoval nějaké zvlášť vybrané způsoby, ale to jsem přešel taktním mlčením. Člověk by měl dokázat být velkorysý. Ten největší šok ale přišel v zápětí: představte si, že občerstvení nebylo v ceně vstupenky!!! Jsem pobouřen, ale platím. Vzpomínám na mažoretky.

11. minuta – Velmi zvláštní věc. Věděli jste, že součástí fotbalu je jakýsi zvláštní vědomostní kvíz? Poté, co se dva hráči srazili uprostřed pole, přiběhl ten arogantní hráč v černém (samozřejmě si neodpustil hulvátské hvízdání) a položil jednomu z nich jakousi otázku. Byla napsaná na takové žluté kartičce a hráč v černém ji zdvihl vysoko nad hlavu, aby byla ještě hůře čitelná. Dotazovaný evidentně nevěděl a zahanbeně odešel několik kroků stranou.

17. minuta – Praporečníci se čas od času až zoufalou signalizací snaží navést na hrací plochu nějaké plavidlo. Jejich donkichotovské snažení mi přijde zároveň k smíchu i k pláči. Přijde mi nedůstojné, že je pořadatelé neubytují v ústavech určených pro tyto nešťastníky a nechají je běhat mezi lidmi. Přátelé mou myšlenku nesdílejí. Surovci. Ve vypjatých situacích vždycky poznáte, co dříme v lidech z vašeho okolí.

28. minuta – Všímám si, že dva hráči (po jednom na každé straně) jsou poněkud podceňováni. Pravděpodobně to budou mladí začátečníci. Pro tuto domněnku svědčí i fakt, že jsou svým oblečením důsledněji ochráněni proti profouknutí než ostatní hráči. Navíc ani tolik neběhají. Předpokládám, že se u nich očekává menší úspěšnost při chytání přihrávek od spoluhráčů – svědčí o tom speciální kovová konstrukce za jejich zády, která je potažena sítí. V případě neúspěšného zásahu tak nemusí mladý hráč chodit daleko. Je to sice na jednu stranu praktické, na druhou stranu mne by to trochu deprimovalo. Každopádně je třeba ocenit, že dostávají prostor i začátečníci.

32. minuta – Další hráč nedokázal odpovědět na kvízovou otázku na kartičce. Bude to asi něco moc těžkého. Po zápase to zkusím zjistit.

39. minuta – Ten arogantní v černém to vážně přehání. Dokonce vstoupil neustálým hvízdáním do konverzace dvou hráčů, kteří si evidentně říkali něco velmi důležitého. Navíc je odstrkoval! Nesouhlasím sice se slovy, kterými toto počínání častovali někteří diváci, ale velmi dobře dokáži pochopit jejich pobouření. Tohle slušní lidé nedělají.

44. minuta – Stalo se přesně to, co jsem předpokládal výše. Jeden z těch mladých hráčů dostal přihrávku (pravda, byla velmi prudká a velmi nepřesná – až by se dalo říci zlomyslná), kterou nezachytil. Skončila až v síti té kovové konstrukce. Nic zvláštního, dalo by se říci, nicméně – světe div se – diváci šílí!!! Nechápu, radovat se z nešikovnosti začínajícího hráče mi přijde unfair.

45. minuta – KONEC!!! Sláva. Nejhezčí byly mažoretky, fotbal asi nebude nic pro mne. Těším se na golf. Odcházím s přáteli ze svých míst a vrací se mi dobrá nálada. Nechápu, co na tom fotbale lidi vidí. Během pauzy se dozvídám, že to nebyl konec, ale přestávka. Má nálada tváří v tvář další promarněné třičtvrtěhodině klesá pod bod mrazu. Přátelé mi také vysvětlili, že ten incident s přihrávkou, která skončila v kovové konstrukci (správně prý brance!), se jmenuje gól a že je to dobře. Dobře by to prý nebylo pouze tehdy, kdyby se to stalo na opačné straně hřiště. Chci udělat přátelům radost a dokázat jim, jak se rychle učím. Dávám si proto závazek, že až se to na naší straně hřiště stane znovu, budu se radovat ještě intenzivněji než oni. Ať vidí, co znamená projevit radost.

53. minuta – A mám k tomu hned příležitost! Začátečník na naší straně hřiště minul přihrávku a ta skončila v horní části kovové konstrukce. Vyskakuji ze sedačky, ruce letí nad hlavu, líbám starší dámu sedící po mé levici a ze všech sil řvu „Gól! Góóóóóóóóóóól! Hurá!“ Fotbal může být minimálně dobrým prostředkem pro uvolnění emocí. Poněkud mne znervózňuje, že podobně jako já se chovají lidé pouze na opačné straně tribuny. Mí přátelé zaraženě sedí a jeden z nich mne bodá loktem pod žebra. V bolestech dopadám zpět na sedadlo. Nic nechápu, choval jsem se přece přesně podle instrukcí. Přátelé mne poučili, že si hráči o přestávce vyměnili strany a že jsem idiot. Začínám mít podezření, že na hřišti možná nehrají všichni se všemi v jednom týmu.

62. minuta – Vážně nechápu, že si všichni nechají líbit komandování toho hráče v černém. Budu mu říkat hulvát. Zakázal bych mu příště příchod na stadion. Vzpomínám na mažoretky.

78. minuta – Hráč, který jako první zklamal v kvízové otázce, dostává po odkopnutí míče na protest proti soustavnému přerušování hry hvízdáním od hulváta další šanci. Hulvát tím u mne získává první kladný bod. Hulvát i dotyčný hráč se chvíli soustředí. Napětí na stadionu by se dalo krájet. Držím hráči palce. Hulvát vytahuje z kapsy otázku – tentokrát na červené kartičce. Hráč vytřeští oči... a neví. Kroutí smutně hlavou a odchází zklamaný ze hřiště. Na chvíli lituji jeho neúspěchu více než absence mažoretek. Ale vážně jenom na chvíli.

83. minuta – Teprve teď si všímám, že na velké světelné tabuli probíhá matematický kvíz i pro diváky! Jedná se buď o zkušební provoz, nebo chtějí, aby se zúčastnilo co nejvíce diváků. Posuďte sami – početní úloha 1:1 nevyžaduje přílišnou mozkovou námahu. Jen doufám, že to nebyla otázka, kterou kladl hulvát hráčům. Jsem soutěživý typ, takže se ptám přátel, kam mohu jít nahlásit výsledek. Přátelé mne poslali do místa, o němž jsem díky vlastním zkušenostem pevně přesvědčen, že žádné výsledky nepřijímá. Jak mohou být tak hrubí? Proč jsem jenom neodešel po mažoretkách... Je mi trochu smutno.

85. minuta – Místní hlasatel komentuje souběžně probíhající fotbalové utkání v Teplicích. Mé čerstvě získané sebevědomí fotbalového odborníka získává zásadní trhliny. Podle slov hlasatele se v Teplicích totiž hraje v devadesáté minutě bez branek. Nechápu, že si tam toho za hodinu a půl nikdo nevšiml!!! Ti dva mladí ani nemohli, ti stojí zády, ale co všichni okolo? Navíc hlasatel říká, že jakýsi útočník je s míčem v autu. Nechápu, jak se dostalo vozidlo na hrací plochu a co vedlo hráče k tomu, že se do něj ukryl i s míčem. Na druhou stranu – my máme co říkat, když tu čekáme na parník. To se pak odborníci diví, že se lidé na tribunách mlátí baseballovými pálkami. Myslím, že je to z nudy. Asi vážně nerozumím fotbalu.

90. minuta – Hulvát zapískal tak dlouze a hlasitě, že hráčům i divákům došla trpělivost a na protest proti jeho hnusnému chování začali opouštět stadion. Někteří hráči za tento projev lidské statečnosti a hrdosti divákům děkují potleskem směrem k tribunám. Odcházím s tím, že si sice budu muset najít nové přátele, ale že nejsme stádo, které si nechá líbit kdejakou hrubost. Za to zjištění návštěva fotbalového utkání stála.

3 měsíce po zápasu – Mám nové přátele. Včera mi volali, jestli s nimi nechci jít na hokej. Ach jo.

Petr Sedláček    

       
   
15.08.2003 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [91] Dášule [*]

  V roce 2003 jsem tento článek nečetla. Dostala jsem se k němu teď a jsem moc ráda. Jen nějak divně myslící člověk se může domnívat, že Petr tohle myslí vážně a neví nic o fotbale. Kdyby tomu tak bylo, nemohl by tento článek napsat. Takže ještě po 5 letech díky.

  superkarma: 0 17.08.2008, 15:15:33
 2. avatar
  [90] Ťapina [*]

  Simba: Já taky, i když byl trošku dlouhý.

  superkarma: 0 09.12.2003, 22:00:36
 3. avatar
  [89] Simba [*]

  Skvěle jsem se u článku pobavila .

  superkarma: 0 03.12.2003, 10:42:05
 4. avatar
  [88] Ťapina [*]

  Petra: Obracíš?

  superkarma: 0 23.11.2003, 10:10:13
 5. avatar
  [87] Fifinka [*]

  Petře, fakt dobrý

  superkarma: 0 03.09.2003, 21:14:14
 6. avatar
  [83] zeva [*]

  Charlie: Nechceš se zaregistrovat?

  superkarma: 0 17.08.2003, 20:45:32
 7. avatar
  [81] zeva [*]

  aninas: Betty80:

  superkarma: 0 17.08.2003, 13:20:18
 8. avatar
  [80] aninas [*]

  Betty80: coz o to, ze se honi za nejakym kulatym nesmyslem, alespon si zabehaji, ale nechapu, ze jen co tu nafouklou kuzi dobehnou - a ze jim to da nekdy peknou fusku - tak ten kulaty nesmysl hnedka odkopnou

  superkarma: 0 17.08.2003, 09:14:46
 9. avatar
  [78] aninas [*]

  koukam, ze je to tady lepsi, nez na katolickych clancich

  Petre, zasmala jsem se, protoze je mi jasne, ze neexistuje zadnej chlap - i kdyz ho treba ten fotbal nebavi - aby o nem alespon ty zakladni veci nevedel, tudiz lze clanecek-fejetonecek brat s humorem a pro zasmani.

  Naprosto souhlasim s Meryl. To, co se tady prezentuje jako nazor - neni nazorem, ale urazenim autora a nekterych pisatelek.

  Petra si nechce nechat vysvetlit a nechape, ze jde o nadsazku a ze se jedna o smyslenou prihodu a ne o skutecne znalosti autora clanecku.
  Ano - nazor je - kdyz nekdo napise - mne se to nelibi a proc.
  Ale neni nazor, kdyz nekdo napise, ze autor je magorek a tady ze je to klub milenek a pod.
  Odpovedi Petry c.20. a 21. nenechaji nikoho na pochybach, ze vzala clanek naprosto smrtelne vazne a za zivy svet nemuze pochopit nadsazku a ze jde pouhopouze o smysleny pribeh
  Petre - doufam, ze te to neodradi od dalsiho psani

  superkarma: 0 16.08.2003, 01:56:08
 10. avatar
  [77] zeva [*]

  Petře bylo to fajn, moc se mi Tvé dílko líbilo a věřím, že jsi potěšil většinu z nás. Z těch negativních ohlasů bych si nic nedělala. Když se mi něco nelíbí nechám si to pro sebe. Někdo se ale pasuje na znalce a kritizuje a kritizuje. Často anonymně a sám(a) by nic hezkého nevymyslel(a). Máme v práci kolegyni, to je klasický případ Trautenberka z večerníčku : "Ten bramborák je moc bramborovej, to kyselo moc kyselý." V práci není vůbec oblíbená a málokdo s ní promluví.
  Takže, prosím, piš dál, budu se těšit. Přeji hezký víkend

  superkarma: 0 15.08.2003, 21:02:37
 11. avatar
  [67] Vera1 [*]

  Magrata: opravdu?...kdyz uz jsi me teda donutila reagovat,abych si z toho neco delala ....tak trebas se mi vubec nelibi tvoje nazory,ze je nekdo trapnej kdyz nesdili ten tvuj ...a uz vubec nechapu proc se nam tu snazis vysvetlit, ze to byl clanek, ktery se nam mel zrovna libit

  superkarma: 0 15.08.2003, 14:27:04
 12. avatar
  [64] Vera1 [*]

  BBV: trebas ne, ja to proste jen pisu tak jak to citim, kazdej to tady asi tak dela nebo ne??? ..je to vlastne moje druha diskuse tady a je to lepsi nez jsme si myslela ...reknu co si myslim a hotovo, a nebudu ostatni slove napada preci za to ze to pochopili jinak, nebo neee?

  superkarma: 0 15.08.2003, 14:20:41
 13. avatar
  [61] Vera1 [*]

  Margata:clovek preci v zivote precte spousty clanku,knizek ktere chape, ale jeste proto se mu preci nemusi libit??? ...a kdybych si neco mela delat z ostatnich nazoru urcite bych bez psani pouzila tento smajlik nemyslis???

  superkarma: 0 15.08.2003, 13:42:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [59] Vera1 [*]

  Magrata: ouplne jsi me dostala, jen proto, ze mi neco to nerve smichem branici, jsem nechapava jooo ...ponekud zvlastni uvaha, nemyslis???

  superkarma: 0 15.08.2003, 13:25:51
 2. avatar
  [55] petul [*]

  A jinak držím Petrovi pěstičky, ať má fůru takových podařených literárních výtvorů. Petře, jsi jednička

  superkarma: 0 15.08.2003, 13:14:26
 3. avatar
  [53] petul [*]

  borůvka: svatá pravda Můj miláček tyto "mužné" sporty absolutně ignoruje a považuje to za ztrátu času. Spolu se v televizi díváme na pěkné filmy, máme naštěstí skoro stejný vkus (až na sci-fi, to nemusím). Než tvrdout u fotbalu v televizi, tak se raději jedeme projet na kole nebo motorce. Vím, že se nikdy v životě nedočkám toho, že bych našla svého muže na gauči s pivem v ruce, jak sleduje to srandovní běhání sem a tam po hřišti pro nic za nic. Jo jo, není chlap jako chlap

  superkarma: 0 15.08.2003, 13:09:41
 4. avatar
  [52] borůvka [*]

  petul: Konečně někdo, kdo je na tom stejně jako já. Vždyť je to blaho moci se dívat v televizi na co chci, i když je přenos z fotbalu nebo hokeje.

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:57:05
 5. avatar
  [51] petul [*]

  Musím se taky přiznat, že jsem se už dlouho tak nenasmála Hlavně tomu, jak pořád vzpomíná na mažoretky Myslím, že je to bezvadná sranda a když bych brala všechno jako Petra, tak se asi v životě nezasměju...A pokud se týká chlapů, kteří neholdují fotbalu, tak to mám jednoho doma. Toho bych tam nalákala jedině kvůli těm mažoretkám, jinak neee

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:49:48
 6. avatar
  [49] petul [*]

  Musím se taky přiznat, že jsem se už dlouho tak nenasmála Hlavně tomu, jak pořád vzpomíná na mažoretky Myslím, že je to bezvadná sranda a když bych brala všechno jako Petra, tak se asi v životě nezasměju...A pokud se týká chlapů, kteří neholdují fotbalu, tak to mám jednoho doma. Toho bych tam nalákala jedině kvůli těm mažoretkám, jinak neee

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:40:20
 7. avatar
  [48] Vera1 [*]

  jeste by me fakt zajimalo, kdyby to byl autor zobrazil, na nejakem muzskem webu , jakych by se dockal reakci

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:38:16
 8. avatar
  [47] Vera1 [*]

  majucha: je mi to uplne jasny

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:28:06
 9. avatar
  [46] Irena1 [*]

  Vera1: proti normální mfanouškům taky nic nemá, taky jsem s manželem občas chodila na zápas...ikdyž přiznám, že hlavně kvůli té klobáse

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:18:40
 10. avatar
  [44] borůvka [*]

  Petřééé, SOS , vysvětli prosím některým čtenářům, že nejsi úplný pako, ale že jsi si chtěl udělat srandu z fotbalu

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:09:23
 11. avatar
  [43] borůvka [*]

  Petra:(č. 21.):Můj ví o fotbale jenom opravdu to nejzákladnější a o hokeji ještě míň. Ty si fakt, opravdu, myslíš, že Petr to myslel všechno smrtelně vážně? Zkus se podívat, jestli ti někdo nestojí na vedení. Dopředu se ti omlouvám, že jsem se tě dotkla.

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:08:56
 12. avatar
  [42] Vera1 [*]

  BBV: ale jinak je to tu prima, ikdyz pravda, uz nejakou dobu se smiruji s tim je jsem "rvouci debilek" ..ale na druhou stranu chapu jak to Majucha mysli, obcas me taky prekvapi tezkoodenci v ulicich, kteri doprovazeji radoby fanousky na stadion...tyjooo kvuli me by asi nikdo bus nepristavoval achjooo ...ale priznavam se tu uprimne ze si na to pivko a povzbudit sve kamarady fotbalisty proste taky obcas zajdu ...joo a jeste si k tomu davam klobasku z udirny, kterou tak muj kamos umii..mnam

  superkarma: 0 15.08.2003, 12:04:22
 13. avatar
  [39] Vera1 [*]

  jejda jejda jsem si to s tema smajlikama nejak popletla ..omlouvam se

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:48:47
 14. avatar
  [38] Vera1 [*]

  BBV: trhat se da ledacos

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:46:43
 15. avatar
  [35] Irena1 [*]

  Vera1: jsem ráda, že jsme rozdílní, fakt by to byla otrava. Ale přece to, že mi něco nepřipadá vtipné, ještě není důvod k napadání autora nebo těch, kterým se to líbí, ne?

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:36:37
 16. avatar
  [34] Irena1 [*]

  Petra: taky mi dost vadí reakce č. 12, trochu podpásovka, ne? Ty snad jsi královna krásy a tím pádem máš patent na vtipnost a inteligenci?

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:35:12
 17. avatar
  [33] Vera1 [*]

  holkyyy roztrhejte si obcankyyyy

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:22:06
 18. avatar
  [32] Vera1 [*]

  jeje me se tu libi...predstavte si ze bychom byli vsichni cerveni s ruzovyma ocima a ke vsemu se stejnym smyslem pro humor ..jeeee to by byla nudaaaa

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:21:09
 19. avatar
  [30] Irena1 [*]

  BBV: totiž Majucha neodsuzuje..

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:15:36
 20. avatar
  [29] Irena1 [*]

  BBV: myslím, že Petra neodsuzuje to, že Petra nemá smysl pro humot nebo se jí líbí něco jiného, ale to, že nepochopila, že jde o nadsázku... Což mi přijde horší než to, že by někdo neznal fotbal - ostatně, já fotbal nesnáším a opravdu mi většina fanoušků připadá, že mají IQ šumící trávy...

  superkarma: 0 15.08.2003, 11:14:29
 21. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Petra: Jestli si fakt myslíš, že autor neví nic o fotbale, tak jsi nepochopila

  superkarma: 0 15.08.2003, 10:47:37
 22. avatar
  [18] Vera1 [*]

  Majucha:

  superkarma: 0 15.08.2003, 10:30:16
 23. avatar
  [17] Vera1 [*]

  sdilim nazor BBV..taky to nejak neni moje krevni skupina, a musim se priznat, ze se mi to vlastne nepodarilo ani vsechno precist

  superkarma: 0 15.08.2003, 10:29:00
 24. avatar
  [14] Silveig [*]

  je to super

  superkarma: 0 15.08.2003, 10:08:42
 25. avatar
  [13] borůvka [*]

  Petra: A zase se mýlíš. Můj chlap se nezajímá o fotbal ani o hokej(dokonce mu vůbec nechutná pivo) a můžu s čistým svědomím veřejně prohlásit, že je to chlap se vším všudy. A jakej. Takže dopředu neodsuzuj nikoho, koho neznáš. A jestli si myslíš, že správněj chlap leží na kanapi nebo je v hospodě u piva, tak to nejseš ta správná ženská, která patří na ženu-in.

  superkarma: 0 15.08.2003, 10:08:16
 26. avatar
  [10] borůvka [*]

  Petra: Teda Petro, jestli existuje na světě jenom jeden člověk bez smyslu pro humor, tak jseš to zaručeně ty.

  superkarma: 0 15.08.2003, 09:58:46
 27. avatar
  [6] Irena1 [*]

  http://www.krychle.cz/sedlacek

  superkarma: 0 15.08.2003, 09:25:52
 28. avatar
  [5] Agátka [*]

  superkarma: 0 15.08.2003, 09:21:05
 29. avatar
  [3] Irena1 [*]

  Petr taky skládá písničky, můžete jít na jeho koncert

  superkarma: 0 15.08.2003, 09:14:27
 30. avatar
  [2] borůvka [*]

  Petře, napiš knihu. Humornou. Umíš to.

  superkarma: 0 15.08.2003, 09:11:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme