Na naší akci v pražské Chefparade  jsme se se čtenářkami a bloggerkami pustily do vaření a přípravy bramborových salátů. Vánoce a přípravy na ně jsou v plném proudu a tradičním pokrmem štědrovečerní tabule je právě bramborový salát s rybou, řízkem, vinnou klobáskou, prostě tak, jak to má každý rád.

Protože klasický salát zvládá každý, zajímaly nás ještě další recepty na možné pojetí bramborového salátu a navíc také zdobení, kterému věnujeme pozornost, když servírujeme salát na stůl.

salát

Připravily jsme s redaktorkou Elly tyto recepty na bramborové saláty a všechny jsme vyzkoušely!

 • Bramborový salát se svěžími fazolkami (teplý)
 • Pikantní bramborový salát z Thajska
 • Bramborový salát s křenem
 • Tradiční bramborový salát

Partnerem naší akce byla značka Hellmann’s, protože majonéza ve většině receptů patří do bramborového salátu. Před více než sto lety byla tajnou ingrediencí kuchařských mistrů, dnes je nezbytností, bez které bychom si většinu receptů na bramborový salát nedokázaly představit. My jsme na naší akci vyzkoušely jemně krémovou majonézu Hellmann’s Delikátní. Tato majonéza se vyznačuje skvělou krémovou konzistencí a nezaměnitelnou, jemně nasládlou delikátní chutí, přičemž si ale zachovává kořeněnou příchuť typickou pro značku Hellmann’s.

Jak naše čtenářky hodnotily saláty a majonézy, které jsme testovaly? Zde jsou jejich některé postřehy

 • Majonéza Delikátní je moc dobrá, chutná mi, jak je nasládlá, což se skvěle hodí právě do salátu. Mně nejvíce chutnal teplý salát s fazolkami.
 • Mým favoritem je bramborový salát s křenem, mám ráda červenou řepu a v kombinaci s ostatní zeleninou je to fakt bomba. Majonézu jinou nekupuji, vyhovuje mi klasická i tato delikátní.
 • Pro mě bude vždycky slavnostní večeře s tradičním salátem, ale jsem ráda, že jsem ochutnala tyto recepty, určitě je vyzkouším.
 • Přiznám se, že mi chutnaly všechny čtyři saláty. Majonéza do salátů patří, nesmí jí být ale moc. Hellmann’s Delikátní mne mile překvapila, jak je jemná a sladká.
 • Tato majonéza Delikátní bude super do pomazánek, vyzkouším určitě zapečené fíky a salát u mne boduje ten asijský, protože mi opravdu moc chutnal.
 • Saláty dělám s majonézou i s jogurtem a dneska mi nejvíc chutnal ten teplý salát s fazolkami. Vůbec by mne nenapadlo, že kombinace s fazolkami a s dresinkem dle receptu bude ve finále tak dobrá!
 • Mám ráda tradiční salát, jen do něj ještě dávám více okurek a vajíčka. Možná je to s těmi vajíčky pak těžké, tento recept bez vajíček s majonézou a jablkem je lehčí. Beru si domů recept a vyzkouším ho doma.

Tak vidíte, debata kolem salátů byla opravdu velmi čilá a přínosná.  Také jsme se bavily o zdobení salátů na stole, ale to si nechám na příští článek. Podívejte se na video, jak jsme se skvěle bavily.

Na akci byla i naše spřátelená blogerka Veru Harnol. Co na svém blogu napsala?

hellmans

Všechny čtyři varianty byly chuťově výborné, za mě vedla varianta teplého bramborového salátu se svěžími fazolkami, nejslabší pro mě byl tradiční bramborový salát - i když ho miluji, mezi tou směsi chutí prostě zanikal... Pod článkem najdete výborné recepty, určitě doporučuji netradiční bramborové saláty vyzkoušet. Blog VERU HARNOL

razítko

Naše články:

Reklama