Vaření

Řepkový olej podporuje naši vitalitu

Řepkový olej můžeme označit jako nutričně nejhodnotnější, díky čemuž nám velice prospívá.

řepka

Olej ze současných odrůd řepky se svými složením blíží oleji olivovému a v některých parametrech jej dokonce předčí, zejména díky vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin. Přínos řepkového oleje spočívá v nízkém podílu škodlivých nasycených mastných kyselin a velmi vysokém obsahu prospěšných nenasycených mastných kyselin. Navíc řepkový olej má velmi výhodný poměr mezi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami. Doporučené množství omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin je obsaženo v cca 100 ml řepkového oleje.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Zásadní přínos mají mastné kyseliny obsažené v řepkovém oleji v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Klinické studie, sledující vliv vyšší konzumace řepkového oleje a studie sledující vliv náhrady živočišných tuků řepkovým olejem, se shodují na velmi pozitivním působení řepkového oleje.

Řepkový olej a vývoj novorozenců

řepkaDostatečný příjem omega-3 nenasycených mastných kyselin je velice důležitý u matek ještě předtím, než otěhotní. Období těhotenství a kojení jsou z hlediska správného jídelníčku nejdůležitější. Za doporučenou denní dávku omega-3 mastných kyselin pro těhotnou ženu považují odborníci alespoň 650 mg. Tyto nenasycené mastné kyseliny si plod ani novorozenec nedokážou vytvořit, jsou však nezbytné pro tvorbu buněčných stěn, především u centrálního nervového systému a oční sítnice.

Řepkový olej posiluje imunitu

Na správnou skladbu živin a potřebné zastoupení všech složek zdravé výživy je třeba dbát neustále. Dostatečné zastoupení omega-3 nenasycených mastných kyselin, obsažených například v řepkovém oleji, tedy patří i do jídelníčku starších dětí a dospělých. Mastné kyselin omega-3 mají pozitivní vliv nejen na imunologické reakce, kdy brání vzniku alergických reakcí a předchází vzniku zánětu, ale mají dlouhodobý význam v prevenci různých onemocnění.

Více na www.olejnadzlato.cz.

 

 

   
15.04.2013 - Vaření - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Martina59 [*]

  Olivový olej

  superkarma: 0 14.08.2013, 15:12:30
 2. [3] Trefa [*]

  Trefa:hodne jsem o repkovem oleji slysela a tak ho dneska uz kupuju.

  superkarma: 0 16.04.2013, 13:00:28
 3. [2] Leena [*]

  Řepkový olej konzumujeme taky,

  ale v tomhle období vitalita nikdeSml68

  superkarma: 0 16.04.2013, 11:02:04
 4. [1] Klára Křížová [*]

  Konzumujeme Sml67

  superkarma: 0 15.04.2013, 12:01:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme