Nepředvídatelné počasí, které v Evropě panuje posledních pár let, je příznivé zejména pro vývoj a reprodukci mnoha druhů hmyzu. Mezi takový hmyz patří především komáři, kteří v posledních letech migrují po celém světě. V dnešní době se proto nejedná pouze o klasické komáry, ale postupně se vyvíjejí i jiné druhy tropických komárů, mezi nimi například komár „tygří“ (latinsky Aedes Albopictus).

Autan® Tropical

Nová řada Repelentů Autan® Tropical představuje ochranu před létajícím hmyzem, včetně komárů „tygřích“, a dalšími tropickými moskyty.

Letní měsíce jsou příjemnou částí roku, kdy si chceme užívat sluníčka a čerstvého vzduchu, ale čím dál víc musíme myslet také na nezbytnou ochranu proti komárům. Donedávna nám stačil obyčejný repelent, ale nyní se u nás můžou objevit i tropičtí komáři a je potřeba se na případné riziko připravit. Mezi velmi nebezpečné druhy exotických komárů patří například komár „tygří“, který měl v roce 2007 na svědomí rozšíření horečky Chikunquny v Itálii a v roce 2010 přenesl do Chorvatska horečku Dengue. „Výskyt ‚tygřího' komára v Portugalsku, Bulharsku, Turecku a možná i v Maďarsku je pravděpodobně jen otázkou času. Tento druh byl v Evropě nalezen i v relativně vysokých zeměpisných šířkách také v Normandii a v Belgii. Výskyt v západní a střední Evropě je tedy možný a bude záležet na transportu dospělých komárů například v karavanech cestujících z Chorvatska do ČR, jak rychle se dostane k nám,“ řekl RNDr. František Rettich, CSc., ze Státního zdravotního ústavu.

Tropičtí komáři štípají i přes den a jsou hlavními přenašeči nebezpečných nemocí. Repelenty Autan® Tropical poskytují jemnou a zároveň maximálně účinnou ochranu pro kůži proti běžným i tropickým komárům po dobu osmi hodin. Díky snadné aplikaci repelentů je jeho nanášení jednoduché a rychlé. Nový repelent Autan® Tropical je tedy ideálním společníkem pro letní večery na Šumavě, ale i na dovolené v Chorvatsku.

Řada Autan® Tropical nabízí:

Autan® Tropical Rychleschnoucí sprej

Autan® Tropical Naše unikátní a inovativní technologie „rychleschnoucího spreje“ využívá přírodního kukuřičného škrobu, jehož částečky při kontaktu s kůží rychle schnou. Suchý sprej nelepí, je komfortní a zaručeně chrání pokožku. Už nebudete mít ten nepříjemný mokrý a lepivý pocit, který znáte od tradičních repelentů. Nová řada repelentů Autan® Tropical poskytuje až osmihodinovou ochranu proti běžným a tropickým komárům.

Doporučená cena: 129,90 Kč (100 ml)

Autan® Tropical rozprašovač

Autan® Tropical Jedna aplikace zaručí až osmihodinovou ochranu. Je jemný k vaší kůži, ale zároveň i účinně chrání proti běžným, tropickým i „tygřím“ komárům, takže můžete celé léto trávit venku bez obav.

Doporučená cena: 129,90 Kč (100 ml)

Celý sortiment je volně prodejný v běžných drogeriích, hypermarketech a lékárnách.

Reklama