Rodina

Renicek: V domě si všichni oddechli...

Další, ne zrovna záviděníhodný příběh se sousedy, poslala ve svém příspěvku čtenářka s nickem Renicek. V tomto případě se jedná o situaci, zasahující už opravdu do krajností.

Se sousedy je to jako s příbuznými. Nemůžeme se je vybrat, máme je a často s nimi tak či onak trávíme velkou část života.

Než jsem se vdala, žila jsem s rodiči na malém městě ve třetím patře čtyřpatrového domu. A právě to čtvrté patro obývala rodina – noční můra. Ne že by to byli lidé zlí, ale hluční, lehkovážní, alkohol a cigarety milující....Je to už dávno a přesto mi i teď přeběhne mráz po zádech.

Uvedu jen ten nejhorší příklad. Pán si šel smažit vajíčka, zapomněl pánev na plynu a usnul.

Od plamene chytla utěrka a od ní pomalu celá kuchyně. Výsledkem byl jen opravdu mírně přidušený viník, ale očouzený celý zbytek domu a pozor, několik bytů téměř zničeno, protože hasiči kteří přijeli likvidovat už poměrně velké plameny prolili vodou kompletně i náš příbytek.

Pak zas paní chodila s oběma rukama v sádře, protože ji manžel v průběhu vášnivé ( a hlasité ) diskuze chytil za obě ruce a zlomil jí zápěstí. Věřím tomu že nerad, neúmyslně. Prostě temperamentní lidé. Jako partneři se oni dva skvěle doplňovali, ale sousedské soužití s nimi bylo peklo. Takové věci jako absolutní neúčast na úklidu domu či od dětí rozbitá okna a vyprané prádlo strhané ze šňůr.. to ani nestálo za řeč.

A tak jsem se odsud poměrně ráda stěhovala. Za pár měsíců se odstěhovali o oni desperáti. V domě si všichni oddechli a zároveň litovali ty, kteří budou jejich novými sousedy.

Renicek

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_______________

Tak to je opravdu za trest, mít takové sousedy. Ale co s nimi? Zabít je?
Děkuji za Váš příspěvek a doufám, že v novém bydlišti už se vám žije spokojeně.
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

 • Jací jsou vaši sousedé?
 • A nebo jaké byste si přály?
 • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
 • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
 • Ať už veselou, nebo smutnou
 • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

   
24.10.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] kebulkaevulka [*]

  Tak to je mazec,jsi mi připoměla příhodu,která se mi stala,Bylo asi 3h ráno a najednou bouchání na dveře,paní u vás hoří,hed mě napadlo,že si babička něco vařila a usnula,ne ne vedle bydleli Vietnamci a pan usnul a nechal hrnec na plotně,smrad a kouř byli úplně všude.Plameny šlehaly,tak soused přelezl balony a jal se hasit,oni spali dál,až když vešli do bytu hasiči,tak se vzbudili a já vynášela z bytu malé děvčátko.Koukali jak vrány,co se dějeSml30

  superkarma: 0 24.10.2011, 11:45:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme