První pěkný příspěvek přišel od čtenářky s nickem Renicek, která je po tatínkovi milovníkem života - a také milovníkem dobrých snídaní.

Celý život poslouchám (a považuji to za poklonu), že jsem celá po tatínkovi. On byl velký milovník života, srdečný a otevřený člověk, přátelský a hlavně nakloněný všem příjemnostem, které život přináší.
Byl vynikající kuchař a vášnivě miloval jídlo ve všech jeho podobách. A já to mám po něm.

Samozřejmě, že se v souladu s dobou snažím jíst zdravě a přiměřeně. Nejsem žádný tlouštík, i když dvě, tři kila dolů by se hodila, ale je to dřina, uhlídat si rozumnou váhu s tak velkou náklonností k dobrotám.
Večerní hlad mám nejčastěji, ale musím říct, že většinou odolám. Mám na to svůj systém. Když cítím, že „to na mě jde“, tak si začnu připravovat snídani a svačinu na druhý den. Dám si záležet, aby jídlo bylo pestré, dobré, pěkné na pohled, ale před spaním už se nenajím. Vím, že jsem udělala dobře, že jsem se nenacpala na noc, ale hlavně se hrozně těším na ráno! Na snídani, na horký čaj či kávu, na svačinku...Víte, že se za těchto okolností docela snadno vstává?
Když máte před sebou vizi něčeho dobrého k snědku, začíná se den hned lépe. Jsou ale případy, kdy jde disciplína a předsevzetí k šípku. Třeba když se vrátíme kolem třetí ráno z plesu. Sundám večerní šaty, natáhnu župan a běžím k lednici se posilnit. Však jsem celý večer tančila, no ne? To se snad kousek hermelínu,šunky, papričky a chleba smí. Přímo musí. Ale i tak se už hrozně těším na ráno... na snídani.

Renicek.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Zajímavá rada s tím chystáním snidaně a svačiny na druhý den. Já bych to ale asi nevydržela a snědla bych to už ten večer (noc :).
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný, zdravý den.
Saša

Téma dnešního dne: Jídlo před spaním

  • Jíte na noc, před spaním?
  • Po čem sáhnete nejčastěji?
  • Máte pak výčitky svědomí?
  • Je večeře vašim hlavním „denním“ jídlem?
  • Jste v otvírání ledničky stejně aktivní jako váš partner?
  • Máte nějakou tajnou skrýš na pamlsky? (oplatky, brambůrky, čokoláda aj.)
  • Uždibujete vánoční cukroví ještě před Vánocemi?
  • Zažila jste někdy před spaním pocit hladu?
  • A co pocit těžkosti?

To je jen pár záchytných bodů, jinak samozřejmě pište svými vlastními slovy, neboť jde jistě o téma, které nám nikomu není cizí :)

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek, ať už ukázněných nebo neukázněných, odměníme něčím dobrým na zub :)

neconazub

Reklama