U čtenářky s nickem Renicek mají mytí nádobí spravedlivě rozděleno. A když přijde řada na manžela, tak to jsou opravdu manévry. Přečtěte si její veselý příspěvek, který má v titulku rýmující se - nedělní koníček :)

Stalo se mi několikrát, v restauraci i na návštěvě, že jsem dostala špatně umyté sklo, nádobí či příbor.

Ne, že bych tropila scénu a dělala z komára velblouda, ale všimla jsem si toho a nebylo mi to příjemné. Dávám si tedy i doma pozor na to, jak mám nádobí umyté. Nejsem žádný extra uklízecí typ, ale když přijde návštěva, tak sklo i příbory pro jistotu přeleštím. Nemám myčku. Myji nádobí ručně. V týdnu já, ale neděle jsou manželovy! Po velkém nedělním obědě je také velké nedělní nádobí. A to jsou opravdu manévry. S dcerou jsme s poobědní kávou vyhnány do obýváku. Manžel si na kuchyňský stůl nainstaluje notebook, připraví si play list a pustí se do toho. Dřez plný téměř po okraj. Pěna v obláčcích létá kolem, a za rytmu Bruce Springsteena, Petra Gabriela, či jiného hlučného rockera se myje nádobí. A umyté bývá opravdu precizně. Jen to tvá poměrně dlouho a kuchyň je pak třeba důkladně vytřít. To víte, rocker na nějaký ten vyšplouchlý  půllitřík nekouká. Jeden čas u dřezu manžel i elegantně potancovával, ale po té, co po vylité vodě uklouznul a zřítil se na zem, toho nechal.

Tak se s dcerou zavřené v obýváku pokoušíme o siestu, pustíme si (poměrně nahlas) televizi a čekáme, až bude domyto a vytřeno. Jak slyším bouchnout dvířka od skříně v ložnici, vím, že je hotovo. To si manžel právě vzal z přihrádky nové, suché ponožky. Ale nestěžuji si. Sousedy jsme zatím nevytopili, nádobí máme umyté dobře, manžel to dělá rád a já jsem ráda, že to dělat nemusím. Myčka možná myje úsporněji a určitě i méně nahlas, ale přece bych manžela nepřipravila o jeho báječného nedělního koníčka.

Renicek.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

Skvělý příspěvek, fakt jsem se nasmála, protože jsem si představila jiného rockera, toho svého. Jaká to podoba! A teď si představte, kdyby ti dva myli to nádobí spolu, to by byla podívaná :))
Děkuji, že jste napsala a ať to u vás v neděli hezky hraje…
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Kdo u vás myje nádobí?

A pište i vy, které máte myčku, zavzpomínejte na období, kdy jste ji neměly a co vás donutilo si ji pořídit.

  • A umyje myčka dokonale všechno?
  • Vyskládáte ji zavčas nebo je tam nádobí i dva dny?

Vy, které myčku nemáte: Tak to je slovo do pranice.

  • Kdo u vás myje nejčastěji nádobí?
  • Vy, partner nebo děti?
  • Dohadujete se, kdo ho půjde umýt?
  • A kdo ušpiní nejvíc nádobí?
  • Umýváte hned každý hrneček, nebo počkáte, až bude nádobí víc?
  • A co teď před svátky? Nemáte toho nádobí už plné zuby?
  • Také se „pochlubte“ který kousek nádobí jste kdy rozbily
  • Anebo po kom jste kdy jaký kousek hodily :)

Téma je to široké (a nejen ženské)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: Nový tekutý gel do myček nádobí Somat Multi-Perfect Gel s recepturou Express Power
Více zde

s

Reklama