Domácnost

Renicek: Myslím na něj každý den

U nás doma se taky říkávalo, že v příštím životě bychom chtěli být naším kocourem. Měli jsme ho od minikoťátka a ani jedno dítě v rodině nebylo tak rozmazlené jako on. Pocházím za malého města na Šumavě a i když jsem se vdala do města jiného, pravidelně a strašně rádi jsme se vraceli k nám domů. Máma, táta a kocour Mikeš nás vítávali na prahu. Kocour, impozantní, silně obézní pán v letech.. požitkář jistý si svým postavením v rodině...

A pak najednou bylo všechno jinak.. Tatínek onemocněl, maminka to neunesla a onemocněla také. Nevěděli jsme, kam jezdit dřív, s kým být déle... Mikeše se ujal soused, kterého jsme pravidelně zásobovali krmením. Mysleli jsme že je to jen dočasné, provizorní opatření, ale táta se domů už nevrátil a mamka se přestěhovala k bratrovi, sama už být doma nemůže.

Za Mikešovi asistence jsem vyklidili a předali byt. Strávili s manželem poslední noc v prázdném bytě.. Když jsme odjížděli, jediné zařízení, které se v místnosti nacházelo, byla miska našeho kocoura. Provedli jsme jeden pokus o přesídlení, abychom věděli, že je o něj postaráno, že se má dobře, ale nepovedlo se. Pořád se vrací tam, kde mu panička dávala odřezky masa k nedělnímu obědu a pán ho drbal v kožichu. Myslím každý den na svého tátu a myslím každý den na našeho kocoura... Jestli je vůbec naživu ve studených šumavských nocích, jestli se ho ujala nějaká dobrá duše a vytvořila mu náhradní domov, náhradní... protože o ten jediný opravdový jsme už oba přišli.

renicek

Text nebyl redakcí upraven.

Tohle mi nedělejte, musela jsem zamáčknout szlu :(

Opuštěná zvířátka jsou téma na dnešek. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

   
19.10.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] átéčko [*]

  Já znám zase lidi, kteří měli malého psíka. Když jim odešel do psího ráje, nechtěli už dalšího, kvůli smutku, co po něm zbyl.

  Jenže k nim přišel kocourek. A tak si řekli, že ho budou krmit a nechají ho v zahradním domku za městem. Byl tam od jara do podzimu. A když přišla zima, neměli už to srdce nechat ho ve studeném domku, vzali si ho domů, do města

  Na jaře jsem v pak viděla v jejich zahradě velikého kocoura, s krásnou srstí vyhřívatSml79 se na zápraží.  A ti usměvaví lidé byli štastni, stejně jako on.

  superkarma: 0 19.10.2010, 12:03:03
 2. avatar
  [3] arjev [*]

  Moc smutné ...

  superkarma: 0 19.10.2010, 10:48:35
 3. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Smutný příběhSml80

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:14:10
 4. [1] Chefi [*]

  upřímnou soustrast...:( a věřte, že kocourek nový "domov" našel..

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:02:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme