Další tematický příspěvek je od milovnice deštníků s nickem Renicek. Ten první dostala už ve školce, a následovaly další, další, a další… :)

Mně se deštníky vždycky moc líbily. Už od mala, se mi líbily dámy s deštníky či slunečníky ve filmech či v divadle. Různé tvary, barvy, velikosti a materiály. Už ve školce jsem si přála od Ježíška pod stromeček deštník. A asi proto, že mé nadšení pro deštníky bylo veliké, neměla jsem s nimi a na ně nikdy štěstí. První, krásně duhový deštník od zmíněného Ježíška mi ve školce vyměnila o rok starší holčička za svůj, stejný, ale starý, vybledlý a umazaný. I přes plačtivou scénku jsem se svého nedomohla. Holčička byla větší a výřečnější a můj deštník se jí samozřejmě líbil, jak by ne!

Další deštník jsem dostala, když jsem šla do první třídy. Velká holka vyžaduje velký deštník. Byl zelený s červeným okrajem a s červeným střapcem na rukojeti. Hned první týden školy mi ho cestou domů ukradli kluci nejmenované národnostní menšiny. Doma si mysleli, že mi snad někdo strašně ublížil. Nedokázala jsem přes vzlyky dlouho říci, co se mi stalo… A takhle to šlo stále. Pokaždé jsem si přála deštník. K vánocům, svátku, narozeninám a také jsem ho většinou dostala. Ale jednou mi s novým deštníkem někdo odešel z přeplněné restaurace a nechal mi svůj starý, potrhaný, jednou jsem ho zapomněla na letišti. Celkem nedávno mi deštník v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích pozvracel malý chlapeček,( a opravdu hodně ), takže jsem ho přenechala jeho mamince.

Deštníky mi dnes kupuje manžel, který ví, že mě jimi potěší. Malým do kabelky i velkým typu „Sherlock Holmes“, jak jim doma říkáme, protože dotyčný pán takové nosíval. Ráda navštěvuji galanterie a jiné obchody kde deštníky prodávají a kochám se a přemýšlím, jak by se mi ten či onen hodil ke kabátu či kabelce, ale už jsem si párkrát koupila deštník i v obchodě typu „vše za 39“, protože stejně mi většinou déle jak pár dní nevydrží.

Renicek

Text nebyl redakčně upraven

______________________

Jé, tak deštníky typu Sherlock Holmes, ty se mi vždycky moc líbily. Škoda jen, že jsou tak nepraktické. A víte, že svého času se také řadily na první příčku ve věcech odložených v Nálezech a ztrátách?
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama