Mazda jménem Stříbřenka přerušila její patriotickou řadu „škodověnek“, ale prý byla přehlasována. Jména rodinným autům vymýšlejí děti, mají prý největší fantazii.

Samozřejmě vím, že auto je jen věc, že má sloužit ono mě a ne já jemu. Ale dost cestujeme, trávíme tedy v našem autě hodně času. Snažíme se o něj dobře starat, udržovat ho čisté a bezpečné a jsme mu proto vděčni, když se nám odvděčí bezpečnou jízdou až do cíle.

Měli jsme zatím tři auta a každé z nich mělo své jméno. Vybraly ho děti a daly si s tím hodně práce. První byla Felície Šárka.. Felície je ženského rodu, byla to statečná bojovnice v české historii, stejně tak i Felície je českého původu.

Druhá byla fabie Vlasta. Den, kdy jsme ji koupili měla Vlasta svátek a i toto jméno mělo zdůraznit náš český patriotismus. Poslední rok jezdíme mazdou. Stříbrnou. Já teda byla pro pokračování české řady, ale byla jsem přehlasována. Takže máme Stříbřenku.

Trochu krkolomné, dlouhé slovo, ale děti prostě mají bujnou fantazii. Už nás za ten rok dovezla na prázdniny a stala se tak členem rodiny. Ona pomáhá nám a my jí.

Jistě. Jen plech, plast a sem tam nějaký drátek a kabel. Ale když už si nějakou věc pořídíme na tak dlouhou dobu, používáme jí prakticky denně, jsme na ni často odkázáni a spoléháme na ni. Věc, která nám umožní dojet navštívit maminku a babičku do vzdáleného města, do které můžeme vlézt v každou denní i noční hodinu a ona nás dopraví třeba k lékaři. Takovou věc prostě nemůžeme opomenout a jen tak ji míjet jako věc nepotřebnou, neužitečnou. A tak máme svá auta pojmenovaná. Doufám, že se jim jména od nás líbí, že nám rada slouží a že budou bezpečně vozit ty, kteří jim jména s láskou vybírají.

Renicek

Milá Renicek, přeji vám, ať se svou Stříbřenkou najedete hodně bezpečných kilometrů

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?

Dáváte svým autů jména? Podle čeho je vybíráte? Co vás inspiruje?

Jak se na pojmenování auta dívá váš muž? Líbí se mu to, nebo si klepe na čelo?

Jak často auto používáte? Mluvíte s ním? Chválíte ho, nebo mu nadáváte?

Napište nám na dnešní téma na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama