Velmi zajímavý příspěvek k dnešnímu stromečkovému tématu přišel od čtenářky s nickem Renicek.On už sám titulek mnohé napovídá, ale i celý text stojí za přečtení.

Stromeček pravý nebo umělý?
To je ale těžká otázka.. Pracuji v podniku, který se zabývá hospodařením v lese a celkovou správou lesů. Mnohokrát jsme na tohle téma zapředli rozpravu se skutečnými odborníky, hospodáři, krajináři, lesními inženýry a výsledek?? Polovina pro živý a druhá polovina pro umělý stromek a každá z těch polovin měla rozumná pro a proti.

Doma máme pokaždé stromek živý, pocházející z potřebné a plánované prořezávky. Stromek, který by přišel uříznout bez ohledu na Vánoce. Zpravidla je to borovice, kterých tady u nás na jihu roste hodně. Krásně voní, neopadává, je moc hezká na pohled a když se ještě nazdobí, tak je nedostižná.

Děti se vždycky smějí babičce, která má stromek umělý.. ne že by vypadal špatně, ale prostě je to napodobenina... ať si klidně sebevíc povedená. Taky se mi nelíbí každoroční lednové hromady napůl opadaných stromů uprostřed sídlišť. Ty kostřičky, které nám říkají, že něco skončilo, ale na druhou stranu... každý rok ve zprávách ukazují spokojené slony, hrochy a podobná zvířata v zoo jak si na zbytcích stromků úžasně pochutnávají. To, co je už nepotřebné pro nás udělá ještě radost někomu dalšímu. Tak abych to shrnula.

Maličko u mě tedy převažuje stromeček živý, voňavý.. samozřejmě ne ten, který se upytlačí někde u silnice, ale který je nařezaný na určeném místě. V pěstevně stromečků, která také například dává práci mnoha lidem. Říká se, že co člověk, to názor. A já si myslím, že si příroda daleko snadněji poradí s obnovou porostu než s každoročními tunami vyhozených plastových stromků, které dosloužily.

Renicek.

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

____________

Moc děkuji za Váš příspěvek. Možná, že i díky němu nebudou mít čtenářky s živými stromečky výčitky.
Přeji klidný a pohodový předvánoční čas - a krásně nazdobený stromeček.
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama