Čtenářka s nickem Renicek ale život rozhodně smutný nemá. Hudba ji provází jejími důležitými životními okamžiky, a poslouchá ji ráda nejen ona, ale i její manžel.

Vedle knížek je hudba další věc, bez které bych se v životě těžko obešla. Mám hudbu moc ráda. Od mala mi zpívala babička, pak první písničky ve školce, má oblíbená hudební výchova ve škole. Pěvecký kroužek a pak už první vybírání si hudby podle svého vkusu.

Zlatá osmdesátá léta, trochu divočejší a experimentální devadesátá, až po současný maxivýběr hudebních stanic rozhlasových, či televizních.

Hudbu má rád naštěstí také můj manžel a většinou se shodneme na tom, co se nám líbí, na tom, nač má naše ucho právě chuť. Všechny mé významné životní okamžiky jsou nějak spojené s hudbou.
Při povídání o hudbě jsem se seznámila s manželem, hudba s námi byla při většině našich příjemných, nezapomenutelných zážitků.. V porodnici jsem celou noc poslouchala ze sluchátek speciální výběr „našich“ písniček, který pro mě poskládal a nahrál manžel... Vlastně si tak uvědomuji, že nám hudba hraje, když kráčíme v kostele k oltáři jako nevěsta, vyprovází nás na poslední cestě při pohřbu, dotváří atmosféru při oslavách, pomáhá seznamovat se při tanci... Bez ní by byl život smutný.

Co se žánrů týče, snažím se mít pestrý život a tak hledám, zkouším, rozšiřuji obzory.. Od Karla Plíhala po Pearl Jam. Od Beatles po Malou noční hudbu. Od Horkýže Slíže po Leonarda Cohena. Na co mám právě chuť a náladu. Jak se právě cítím, kde právě jsem. Hrozně ráda řídím auto, když cestuji někam dál. Nachystám si CD do přehrávače anebo listuji hudebními stanicemi... Zpívám si a cesta ubíhá kolikrát rychleji, než bych chtěla.

Hudba je báječná a moc by mi chyběla. Nejen žaludek, ale i ucho je občas třeba nakrmit a i jemu se líbí, když je „potrava“ rozmanitá, pestrá. Tak si jdu pustit rádio... ááá Marie Rottrová..moje oblíbená, to budu mít hezký zbytek dne. Doufám, že i vy.
Renicek.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Skvělý příspěvek, děkuji.
Já také miluji hudbu při jízdě autem. Jen někdy lituji moje spolucestující :) Ale zase razím heslo, řidič má být spokojený - a jeho oblíbená hudba v autě to rozhodně ovlivní.
Pěkný den s vaší oblíbenou hudební stanicí...
Saša

Téma dnešního dne: Hudba, která mě provází životem

  • Máte nějaký oblíbený hudební žánr?
  • Provází vás od samého dětství, nebo se váš hudební styl s věkem mění?
  • Posloucháte rock, country, lidovku, vážnou hudbu, jazz, soul, techno, pop či dechovku?

Je mnoho hudebních směrů, co se líbí jedné, nemusí se líbit druhé

Napište nám o tom svém na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: značková taška Estée Lauder, hodící se pro dny sváteční i páteční – na koncerty i na poslech hudby.

taskael

Reklama