Kde se vzala Bridget Jones?

Postava Bridget Jones se zrodila v roce 1995, kdy novinářka a spisovatelka Helen Fielding začala anonymně uveřejňovat sloupky o životě svobodné třicátnice v deníku The Independent. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, o rok později už vyšly deníkové záznamy Bridget Jones knižně a v roce 1997 získaly prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Druhý díl s názvem Bridget Jones: S rozumem v koncích byl vydán v roce 1999 se stejným úspěchem. O svižnou a vtipnou předlohu se začali zajímat filmaři a mimo jiné i díky skvělému obsazení – Renée Zellweger jako Bridget, Hugh Grant (54) jako Daniel Cleaver a Colin Firth (54) v roli Marka Darcyho – si oba natočené snímky získaly srdce diváků po celém světě. Není divu, že se brzy objevil nápad natočit trojku…

bridgetjones2

Bridget má děťátko

Tou měl být snímek Bridget Jones´s Baby. V něm měla hlavní hrdinka – po letech dřiny a odříkání už štíhlá, to prý na přání Renée Zellweger, aby nemusela opět kvůli roli tloustnout – žít po boku Marka Darcyho a usilovat o miminko. Samozřejmě, jak už to v případě smolařky Bridget bývá, si sama situaci zkomplikuje, a když konečně zjistí, že je těhotná, neví, zda je otcem dítěte Mark Darcy nebo Daniel Cleaver… Zápletka přímo stvořená pro herecký koncert tria Zellweger – Firth – Grant! Bohužel, film, který měl režírovat Peter Cattaneo (autor kultovního snímku Do naha!), je najednou z neznámých důvodů u ledu.   

Colin Firth

Hugh Grant

S padesátkou na krku

Do toho všeho ovšem přichází jiná Bridget Jones… Autorka Helen Fielding totiž v nové knížce postavila svou hrdinku do poněkud jiné situace – jednapadesátiletá Bridget je vdova, její muž a otec jejích dvou dětí Mark Darcy je po smrti a ona je opět na začátku, zase hledá partnera. A jelikož současnost přináší nové možnosti, jako jsou například sociální sítě, není divu, že narazí na o dost mladšího zajíčka… Příběh vypadá lákavě, jistě i pro filmové plátno, ale tak nějak nenabízí mnoho prostoru pro Firtha a Granta, které fanynky milují a pokračování bez nich si neumějí moc představit. Jak to tedy s třetím filmem dopadne? Který z příběhů nakonec uvidíme? To je zatím ve hvězdách. Na co byste raději šli do kina vy, příznivkyně Bridget Jones?

Reklama