Čtenářka RenataP by zrušila konzum, vánoční povinnosti ve formě povinně umytých oken, dárků a vánočního cukroví a nejraději by se ukryla někam mimo civilizaci. (ale se stromečkem, kaprem a salátem :))

Hezký den, milá redakce,
zrušila bych konzum. Úplně!!!  Měla jsem ráda Vánoce jako dítě, kvůli dárečkům samozřejmě. Snad omluvitelné tíhnutí ke konzumu, které se snažím tak nějak bedlivým očkem sledovat i u vlastních dětí. Ovšem moc se mi to nedaří. Přistihuji se v obchodě s hračkami, jak vyhodnocuji jako vhodné k zakoupení věci z reklamy. Protože ty, které mi připadají kvalitní - dřevěné kostky, puzzle už prostě máme a chtě nechtě děti rostou do věku, kdy to holt bez barbíny a Jahůdky nepůjde a jen jsem ráda, že místo Gormitů a Transformerů (ač by jimi mládě nepohrdlo) to je třeba Chemická laboratoř.

Letos jsem se s hnusem dívala na Hmyzáci lepáci, jež jsou dle reklamy doplněni o Šrotátor a Masakrovač. Prostě si vyrobíte ze slizu díky nějakému lisovači či presátoru hmyzovou atrapu plnou slizu. Tu potom rozemelete strojkem, jež vypadá jako strojek na maso. Nebo rozšrotujete a zmasakrujete. Vzniklou směr opět naplníte do lisovače a lisujete další hmyz. No nic.

Po debatě s manželem - asi už i vlivem únavy - mi do mozku na chvíli vlezlo vědomí, že je to vlastně tvůrčí činnost a moc se to neliší od modelíny, plastelíny a různých Barů a Kuchyní, kde se taky z hmoty tvoří pizzy a zmrzliny a pak se to šrotuje a znovu se z toho vyrábí.

Manželovi se pro tu blbost podařilo syna přesvědčit. Už to chladne - ze synovi strany  a vítězí chemická a mýdlová laboratoř s níž už souhlasím o mnoho raději, protože když pominu nevýchovné zabíjení hmyzu... tak se mi nechce celé svátky matlat sliz z koberců a stolů.

Ale to jsem odbočila.
Zrušila bych konzum. Zrušila bych vánoční povinnosti ve formě povinně umytých oken, dárků a vánočního cukroví. Ze všeho nejraději bych se ukryla někam mimo civilizaci a to šílenství přežila na horkém punči a svařáku, u krbu na bílých kožešinách s knížkami a rozsvíceným vánočních stromečkem. Ten si  z těch moderních vánoc vzít nenechám.

No a dobrá...tak i ten řízek a salát. To taky můžu.

A už loni se mi to chvilkami podařilo. Nemám krb ani kůže, ale ty chvíle, kdy všechno usne a začínají „vánoce podle mě“, miluju.
Takže se vlastně na Vánoce  těším...

RenataP

P.S. lze vůbec pochopit, že si na svátek duše musíme nebo nedejbože CHCEME půjčit peníze? Jo, lze..v zajetí konzumu. Blížím se k tomu malými krůčky a možná už příští rok přiblížím. Na Vánoce prostě nebude. A tak umiňuju už letos. Aby to nebyl pro okolí šok. Je mi hanba přiznat, že neumím udržet výdaje v rozumných mezích a tak ten první krok, který budu muset učinit bude ten TO prostě PŘIZNAT. A tak chápu ty, co si berou půjčky. Bojí a stydí se přiznat.

Ale letos ještě na kapra a salát a i na ty drobné dárečky je...takže nebudu přemýšlet, co bude příští rok.

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

________________________

Salát a kapr musí být - i kdyby se měla půjčka vzít :))
Děkuji za Váš příspěvek a pokud možno pevné nervy při výběru „dětských dárků“

Téma dnešního vydání zní: Vánoční půjčky neboli peníze na cokoliv

 • Vzala byste si půjčku na Vánoce?
 • Pokud ano, z jakého důvodu?
 • Znáte takový případ ve svém okolí?
 • Naletěla jste někdy bankám či spořitelnám s „výhodnou“ půjčkou?
 • Jste schopna koupit svým blízkým cokoliv, i kdybyste si na to měla půjčit?
 • A co vánoční pobyt na horách?
 • Našetříte nebo půjčíte?
 • Měl by se vůbec člověk na Vánoce zadlužovat?
 • Naštvaly by se vaše děti, kdyby měly pod stromečkem méně dárků?
 • Vyrábíte dárky?
 • Zastáváte názor, že i malý dárek potěší a na ceně nazáleží?
 • Jaký je váš všeobecný názor na půjčky v období Vánoc? (na cokoliv)
 • A co případně dárky na splátky? Jsou některé výhodné? A jsou vůbec nutné?

Děkuji za všechny příspěvky a komentáře
piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem (bez půjčky)
kosmetikou pro krásné ruce - v „luxusním balení“ :)

darecek

Reklama