Zdraví

Relaxuji s AVS přístrojem

Na stránkách Žena-in jste se mohli seznámit s naším projektem - testování přístrojů AVS - více na www.galaxy.cz

Bývám často unavená, občas nemůžu spát, cítím se vyčerpaná a pracovní stres mi také zatěžuje mysl. Těšila jsem se, jak přístroj AVS typ LUMA 10 vyzkouším - po cca dvou týdnech bych měla při pravidelném používání pocítit uvolnění a blahodárný efekt.

AVS

Trochu jsem se bála, jestli zvládnu zapojení a pochopím obsluhu. Zbytečně. Vše je velmi jednoduché, obsluhujete pouze 4 „knoflíky“. Protože vím, že pro správné nastartování je dobré začít s relaxačními programy, prostudovala jsem seznam takto nastavených programů. První test proběhl večer, kdy jsem věděla, že děti jsou po klaravečeři, chystají se ke spánku a já budu mít určitě 20 minut klidu. Nasadila jsem si sluchátka, brýle a zvolila program relaxace číslo 4. Zavřela jsem oči, zaposlouchala jsem se do tónů ze sluchátek a vnímala jsem barevné klikyháky a další míhající se vjemy, které přicházely skrz brýle. Myslela jsem na pozitivní věci a snažila jsem se uklidnit mysl, aby mi nepřebíhala k myšlenkám například co musím zítra udělat v práci nebo že jsem ještě nezašila díru na Albertových džínách.

Program trval deset minut, pak jsem vybrala další, také desetiminutový. Když jsem se donutila úplně „vypnout“ a vnímat jen to, co přichází ze sluchátek a brýlí, vše uteklo strašně rychle. A bylo to příjemné. Po sejmutí sluchátek a brýlí jsem si připadala, jako když se probudím, musela jsem se chvíli „rozkoukávat“. Plánovala jsem si, že si večer ještě něco přečtu z knížky, ale přiznám se, usnula jsem jako špalek i bez knížky. Nevyhodnotím, jestli to bylo díky použití AVS, nebo přirozenou únavou.

Plánuji přístroj používat 3x - 4x týdně, po relaxaci zkusím další programy z nabídky pro načerpání energie. Dám vám průběžně vědět. Zatím jsou mé vjemy příjemné a všechny obavy šly stranou.

Chci jej dát vyzkoušet i devítiletému Albertovi, má problém s koncentrací ve škole a pomalu píše diktáty. Budu ráda, když se potvrdí, co o přístrojích říkají vědci a co o nich píšeme ve článcích - že řeší problémy dětí s učením.

Příště si do přístroje napojím muziku z CD přehrávače. Dočetla jsem se z úvodní brožurky, že to jde, takže použití bude ještě příjemnější. Vyberu si ale nějaké poklidné melodie... S Kabáty nebo s jinou rockovou kapelou by to asi mozek moc neuklidňovalo. :)

   
17.06.2010 - Zdraví - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] CAIRO [*]

  Avs nemám, ale určitě bych si pustila Enigmu nebo zvuky přírody.Sml22

  superkarma: 0 17.06.2010, 23:59:18
 2. avatar
  [6] Žábina [*]

  Klára Křížová — #5 já vím, že to tam píšou, ale nepřipadá mi to vhodné...zdá se mi že se pak naruší smysl toho přístroje Sml80

  superkarma: 0 17.06.2010, 14:27:47
 3. [5] Klára Křížová [*]

  Žábina — #3 V letáčku píšou, že se přístroj může propojit s CD přehrávačem a zajistit si tak příposlech hudby. myšleno nejspíš nějaké relaxační pomalé hudby. Dneska to vyzkouším.

  1. na komentář reaguje Žábina — #6
  superkarma: 0 17.06.2010, 12:03:21
 4. avatar
  [4] átéčko [*]

  Tohle jsem chtěla vyzkoušet na své bolehlavy.Sml22

  superkarma: 0 17.06.2010, 10:31:59
 5. avatar
  [3] Žábina [*]

  u nás psychouše /jak přístroji AVS přezdívámeSml30/ používá právě nejvíc syn, do 12 let je využití přístroje pro děti nejlepší, protože v té době to nejlépe působí na mozkové spoje, jak nám bylo vysvětleno

  syn kolikrát s přístrojem usne, musím ho pak z něj vymotávat Sml30

  muziku si do přístroje nepouštíme, myslím že by to mělo rušivý efekt ,nedovedu si to představit...

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #5
  superkarma: 0 17.06.2010, 09:58:54
 6. [2] žížalkaxx [*]

  To je zajímavé, sleduju tyto články. Bývám hodně unavená přemýšlela jsem, že bych si ho pořídila.

  superkarma: 0 17.06.2010, 09:03:26
 7. avatar
  [1] femme [*]

  tohle by se mi bývalo hodilo, když mi po bytě pobíhalo stádo dětí Sml30

  superkarma: 0 17.06.2010, 08:14:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme