Zdraví

Relaxace jako za starých časů: Priessnitzovy lázně v novém

 Priessnitzovy lázně v Jeseníku zrekonstruovaly prostory pro vodoléčbu a balneoprovoz, návštěvníci lázní si mohou dopřát lázeňské procedury přesně tak, jak je před dvěma sty lety světu představil zakladatel vodoléčby Vincenz Priessnitz.

Tradiční procedury - moderně!

lazneA jak to vypadá, když se propojí moderní technika a staletím ověřené know how? Relaxaci si můžete užívat v dřevěných vanách speciálně určených na Priessnitzovy pololázně, které se skládají ze zábalů, polevů, vodoléčby a kartáčování kůže. Vaše imunita by se touto procedurou měla zocelit stejně jako psychická odolnost vůči stresu. Zcela nově je k dispozici prostor s názvem Saunový svět, který nabízí finskou, parní a aromasaunu. Obklopeni pouze tradičními materiály, jako jsou dřevo, kámen nebo sklo, se jistě budete cítit uvolněně a blíže k přírodě. Poslední, za to nejznámější proceduru umožňuje Priessnitzův chodníček určený na koupele dolních končetin. Pomocí reflexních bodů se tímto procesem dokonale prokrvuje celé tělo!

Koupel nejen k očistě - moderní wellness

lazneVedle prostor pro tradiční procedury v Priessnitzových lázních zrekonstruovali také moderní wellness centrum. Nová hydromasážní vana vám k pocitu komplexního uvolnění pomůže díky sto třiceti masážním tryskám, které vhodně kombinují teplotu a především sílu vodního proudu. A po energické masáži celého těla se zkuste naložit do některé z tradičních koupelí, ať už preferujete perličkovou, bylinnou, rašelinovou, koupel s květy růží či mandloní nebo dokonce lehce pánskou - totiž pivní! Služby  Priessnitzových lázních doplňuje Studio Beauty s procedury pro zlepšení pleti a postavy. K dispozici jsou i nejmodernější přístroje, kterých u nás mnoho nenajdete. Například stroj pro účinnou redukci tukových vrstev, odstranění celulitidy a zlepšení okysličení tkání je pouze jedním ze tří exemplářů v České republice.

Vincenz Priessnitz je jedním z nejslavnějších jesenických rodáků, z jeho odkazu čerpají na celém světě. „Lázně nesoucí jeho jméno znovu dokazují, že patří mezi špičku. Připojte k jejich nabídce dokonalé prostředí Jeseníků s nejzdravějším ovzduším a máte před sebou lákavou možnost rekreace,“ uzavírá Jan Závěšický z Jeseníky -Sdružení cestovního ruchu.

Moderní přístupy k medicíně i k životnímu stylu se mnohdy zdají být zcela nové a převratné. Přitom většina z nich pouze čerpá z historie a navrací se k osvědčeným postupům našich předků. Právě Vincenz Priessnitz se jako první nebál obrátit se svými problémy k přírodě. Snad i z jeho postřehů dnes čerpají trendy přírodní medicíny, která k lidskému tělu přistupuje šetrně a nic mu násilím nevnucuje. Již ve dvanácti letech objevil zázračné účinky vody v oblasti Jeseníků, když potají pozoroval jelena, který si v lesní studánce léčil poraněnou nohu. A když poté v šestnácti málem zemřel na následky nehody, byla to právě léčivá voda, která ho navrátila zpět do života. Priessnitzovy lázně připomínají tyto malé zázraky téměř dvě stě let. Díky klimatickým podmínkám a léčivým minerálním pramenům jsou stále místem, kde sice nemusíte zažít zázrak, ale rozhodně zde naleznete klidný odpočinek a úlevu od bolesti či nemoci.

   
18.08.2010 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [2] karlak [*]

  Před pár dny jsem se z nich vrátila a mohu jen doporučit. Sml67

  superkarma: 0 18.08.2010, 16:41:47
 2. avatar
  [1] denkas [*]

  Hned bych jela do Lázní! Nechat se opečovávat,...

  superkarma: 0 18.08.2010, 14:47:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme