Domácnost

Rekonstrukce dětského pokojíčku

Mnoho rodičů provedlo úpravy v dětských pokojících už o prázdninách, další to ještě čeká. Snažíme se našim školákům, i těm menším dětem připravit co nejhezčí prostředí, kde si budou moci hrát, učit se a odpočívat. 

Chybou je, pokud si myslíte, že děti nepotřebují svůj koutek, protože jsou příliš malé. I ti nejmenší by měli mít alespoň svůj koutek, kde mají uložené hračky, knížky, ti větší třeba kreslení nebo učení. Samozřejmě že ne vždy můžete vyčlenit dětem samostatný pokoj, ne vždy můžete koupit nový nábytek.

Máte-li ale chuť do práce a alespoň trochu šikovné ruce, zvládnete spoustu věcí sami a určitě ušetříte spoustu peněz.

Začněme od podlahy a stěn
Na podlahu je vhodná taková krytina, kterou můžete jednoduše setřít nebo vyluxovat. Zapomeňte na koberec, vhodnější je plovoucí, dřevěná nebo korková podlaha. Menší koberec můžete umístit k posteli, pod stůl nebo na část hrací plochy (populární jsou koberečky s cestami).

Na stěny můžeme použít bílý či barevný nátěr, bílé stěny oživí malby, kterými děti určitě potěšíte. Nechejte se inspirovat třeba naší čtenářkou Radůzou007, která svým dětem vymalovala pokojíčky TAKTO.

Okna
Jestli okna zkrášlíte záclonami a závěsy, záleží jen na vás. V rodině, kde žijí alergici, toto není příliš vhodné. Pokud vaše děti tyto problémy nemají, určitě okno vyzdobte alespoň krátkým závěsem nad oknem.
Závěsy můžou ladit s povlečením postelí či s polštářky. Šikovná maminka se šicím strojem má ušito za jeden večer.

Nábytek
Ne každý z vás má dostatek peněz, aby mohl nakoupit dětem zbrusu nové zařízení do dětského pokoje. I tento problém se dá vyřešit za pár korun. Stačí zakoupit kvalitní barvu na dřevo, vodouředitelnou a zdravotně nezávadnou (nezapomeňte důkladně pročíst informace na plechovce), nové štětce a vybrat si ten správný nábytek na zkrášlení.
Může to být ten, který již máte doma a nevypadá příliš pěkně, nebo můžete obejít bazary a pár kousků nábytku za výhodnou cenu přikoupit.

Nábytek nejprve důkladně očistíme, opracujeme smirkovým papírem a otřeme hadrem. U některého nábytku s velkou vrstvou starého laku je nutné lak opálit nebo na nábytek nanést speciální přípravek na odstranění starých nátěrů, díky kterému se starého laku snadno zbavíme.

Poté se můžete pustit do samotného natírání. Fantazii se meze nekladou, nechejte si poradit od svého dítěte, aby se mu jeho nový pokojíček líbil. Hotový natřený nábytek poté můžete ještě vyzdobit pomocí šablon nebo ubrouskovou metodou.

Doplňky
Pokojíček vybavte doplňky, jako jsou zarámované dětské obrázky, nástěnky na připichování výkresů či úkolů do školy, a především dostatečným množstvím úložných prostor na všechny drobnosti, které děti potřebují. Na hračky jsou vhodné plastové, dřevěné nebo proutěné krabice, do kterých se bude nepořádek dobře uklízet :-)  

Máte ještě nějakou radu, jak za pár korun vylepšit dětský pokojík? Tak sem s ní!

Četli jste, jak zařídit pokoj pro školáka? Ne? Najdete jej TADY.      

Fotoalbum s dalšími nápady najdete TADY.  
   
08.09.2005 - Dům a byt - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [19] sunnynka [*]

  mačka: co tady lžeš?

  superkarma: 0 13.09.2005, 20:04:14
 2. avatar
  [18] mačka [*]

  Je to všechno super , ale nemám na takové tvoření vlohy

  superkarma: 0 12.09.2005, 13:46:58
 3. [13] jatunka [*]

  Výzdobu nechávám na dětech, ale když jsme malovali, tak jsme takový zeď výklenku před jejich pokoji vymalovali bílou barvou a děti na ní meruňkově oranžovou barvou obtiskali svoje ruce a vypadá to moc pěkně

  superkarma: 0 08.09.2005, 20:40:39
 4. avatar
  [12] Andula [*]

  Olka: plakát jo, barevný zdi máme taky, šlo mi právě jen o tyhle konkértní ohavnosti přímo na zdi. Naopak si zase nemyslím, že je dobré, když vypadá dětský pokoj neosobně, to ne, neboj.

  superkarma: 0 08.09.2005, 17:57:32
 5. avatar
  [11] werka [*]

  JanaVi: Já tou "žvýkačkou" jednou omítku ze zdi sundala. Od té doby jsem ji nepouižila, takže nevím, jestli to byla náhodná výjimka nebo je to pravidlo .
  Jinak má všude fotbalové plakáty a lepí je obyčejnou průhlednou lepicí páskou - ta malbu sundavá skoro zaručeně

  superkarma: 0 08.09.2005, 13:42:06
 6. avatar
  [10] bookcase [*]

  sunnynka: jééééé, sunny, tys tam dala můj obrázek, díky

  superkarma: 0 08.09.2005, 13:29:09
 7. avatar
  [9] Nikusa [*]

  Holky a neznáte nějaké www stránky s touhle tématikou?

  superkarma: 0 08.09.2005, 13:05:36
 8. avatar
  [8] Odemětobě [*]

  U nás dobře fungují korkové nástěnky a na výzbobu "rámečky"-2 skla spojená klipem.Obsah se dá jednoduše vyměnit a vypadá to esteticky.Jedno období jsme měli takto zasklené puzzle.Na plakáty existují lišty,do zdi uděláte max.2 díry a plakát je pořád napnutý.

  superkarma: 0 08.09.2005, 10:09:14
 9. avatar
  [7] JanaVi [*]

  Olka: Já jsem taky pro sundavací výzdobu . Děti si lepí vlastní obrázky nebo plakáty a mění je podle libosti. Teď jsme malovali o prázdninách a nalepili jsme obrázky takovou tou "žvýkačkou" a před chvilkou jsem se dočetla na Radách, že někdy jde sundat i s omítkou. Tak jsem zvědavá, jak to půjde u nás.

  superkarma: 0 08.09.2005, 09:54:17
 10. avatar
  [6] Olka [*]

  Andula: Rákosníčka na zdi bych nejspíš taky nepřekousla, ale jinak nechávám děti, aby si pokojíčky vyzdobily podle vlastních představ. Nechaly si naštěstí vymalovat jednobarevně - okrovou a meruňkovou. Plakát (třeba i s Rákosníčkem) toleruju, ten se dá snadno sundat a vyměnit za jiný, když se okouká.

  superkarma: 0 08.09.2005, 09:00:52
 11. avatar
  [5] svetluszka [*]

  sunnynka : Pod stromeček mám dostat od manžela lupinkovou pilku.. ...tak se chystám něco takovýho vyrábět z překližky, zatím se koukám po předlohách... Máme tady "u nás na vsi" taky keramickej kroužek, ale já mám strach, že na to budu levá,, jako dítě jsem neuměla pracovat ani s plastelínou...

  superkarma: 0 08.09.2005, 07:49:34
 12. avatar
  [4] sunnynka [*]

  svetluszka: tak šňůru s obrázkama máme stejnou . Keramický kluk je můj jeden z mých dvou jediných keramických výrobků, které jsem si zkusila, když nás pozvali do keramického kroužku ve škole. Ještě někteří dělali keramickou holčičku, nebo žirafu

  superkarma: 0 08.09.2005, 07:24:18
 13. avatar
  [3] svetluszka [*]

  sunnynka : Ten keramickej kluk je moc pěknej.. ...

  superkarma: 0 08.09.2005, 06:24:27
 14. avatar
  [2] Andula [*]

  Ježkovy oči, metrový Rákosníček na zdi To by mě asi kleplo, přiznávám Myslím, že je dobré v dětech už od malička pěstovat jakýs takýs vkus

  superkarma: 0 08.09.2005, 06:23:52
 15. avatar
  [1] svetluszka [*]

  Zrovna letos v zimě mě něco takovýho čeká, tak články s takovou tématikou jenom vítám...
  My jsme třeba používaly na hračky velký krabice oblepený samonalepovací folií. A na dceřiny malůvky jsem přibila na zěd dva hřebíky, mezi ně šnůru a obrázky tak držely kolíčkama na prádlo. Nebo jí manžel vyrobil tabuli- obyčejný lamino natřený tabulovou barvou, zavěšený na zěd.

  superkarma: 0 08.09.2005, 06:21:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme