Bulvár

Reklamace v pohodě, storno dovolené už bylo horší

Všechny reklamace šatů, bot či telefonu a jiných technických vymožeností proběhly celkem bez komplikací, vždycky se nakonec dalo všechno domluvit, na velkou nepříjemnost jsem narazila až předloni – a to vlastně ani nešlo o reklamaci, nýbrž o storno zájezdu.

Chtěla jsem jet s mámou k moři. Dovolenou jsme celou zaplatily s dost velkým, asi tříměsíčním předstihem. Připojistily jsme se, což byl vzhledem k tomu, co následovalo, dobrý „vtip“, i na to storno zájezdu. Měsíc na to, co jsme zájezd zaplatily, tedy ještě necelé dva měsíce předtím, než jsme měly odjet, začala mít máma zdravotní potíže, šla na vyšetření a ukázalo se, že musí jít okamžitě na operaci. Na operaci velmi závažnou, po které následovala další léčba, takže odjezd k moři byl naprosto vyloučený.

Vydala jsem se tedy zájezd stornovat, jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že rozhodně nedostanu ani devadesát procent, ani 70 procent, a dokonce ani padesát procent ze zaplacené ceny! Pokud si to dobře pamatuji, tu lišáckou tabulku o stornech, která byla součástí mnohastránkové smlouvy vytištěná pidipísmem na xy-té stránce, nejvíc, tedy 80 procent z ceny, vám vrátí, kdyby došlo k úmrtí osoby, která měla jet! Jinak šla procenta rapidně dolů…

Nebudu to prodlužovat, pomohl nám dlouholetý známý, který pracuje v pojišťovně, takže jsme nakonec vytřískaly ze slavné CK nazpět těch 80 procent, i když zaplať pánbu k žádnému úmrtí nedošlo. :) Ale nebýt této „protekce“, nepomohla by nám ani svěcená voda.

Reklamce opravdu aktuální.

Setkaly jste se také s podobným případem, milé ženy-in? Reklamovaly jste něco na dovolené? Musely jste někdy stornovat zájezd? Jak to dopadlo?Ještě máte čas, abyste s námi podělily o své reklamační zážitky.

redakce@zena-in.cz

   
12.07.2010 - Blog redakce - autor: Klára Milošová

Komentáře:

 1. [3] Blanka5 [*]

  Holky když budete chtít help s reklamací, tak zkuste fórum Reklamace.org

  Mě tam poradili s reklamací bot :-)

  superkarma: 0 22.10.2012, 19:40:15
 2. [2] Rikina [*]

  pajda — #1 No. Je vidět, jak různá mají lidi měřítka... 6 000 Kč ani moje celá dovolená nestojí. Vlastně si nevzpomínám, že bych kdy byla na dovolené dražší než 10 táců. Takže podobnou sumu bych v klidu neoželela, leč by mě zatraceně mrzela. Sml80 

  superkarma: 0 13.07.2010, 00:02:21
 3. avatar
  [1] pajda [*]

  Stornovala jsem zájezd z důvodu nemoci asi týden před odjezdem a propadlo mi z ceny 88000 Kč jen asi 6 000 Kč, což jsem v klidu oželela.

  1. na komentář reaguje Rikina — #2
  superkarma: 0 12.07.2010, 15:01:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme