Bulvár

Ředitelé škol naletěli cestovním kancelářím

 

Posílat děti na školu v přírodě je bezesporu prospěšné. Rodina si odpočine, dítě se učí na čerstvém vzduchu, utužuje vztahy se spolužáky, trénuje řadu dovedností v lavici těžko získatelných. Školu v přírodě si ale nemůže dnes dovolit každý rodič. Samotná realizace přijde ředitele škol na dost peněz, rodiče následně také.

Nedávno se ale na některých školách situace ještě zhoršila po té, co naletěly na varovný e-mail cestovních kanceláří. V e-mailu tvrdí, že pobyty dětí v přírodě musejí školy organizovat právě přes ně. Jinak poruší zákon o podnikání v cestovním ruchu. Ředitelé dostali strach a začali pořádat školy v přírodě přes ně. Podle ministerstva školství to ale dělat nemuseli. Kromě toho ministerstvo před podobnými dopisy varovalo školy už před rokem.

 

Karolína Svobodová, tisková mluvčí ministerstva školství prohlásila, že informace, které byly obsažené v dopisech, jsou zavádějící. I když byl zákon o podnikání v cestovním ruchu novelizován, vzdělávacích organizací se tyto změny netýkají.

 

Ředitelé škol tedy nejsou povinni pořádat školy v přírodě a další vzdělávací akce přes cestovní kanceláře. Pokud je to pro ně drahé, mohou je organizovat sami – co nejlevněji. Pokud ale chtějí využít služeb cestovních kanceláří, pak mohou.

 

Tomio OKAMURA, mluvčí Asociace cestovních kanceláří a agentur k tomu ještě dodává: „Vždy by mělo platit, že nabídka cestovní kanceláře je cenově výhodnější, než nabídka subjektu, který není cestovní kanceláří.“

 

Zkušenost ředitelů je ale jiná – cestovní kacneáře si podle některých z nich přirazí nějakou režii. 

 

Ministerstvo školství jen "napáleným" ředitelům vzkazuje - začněte pečlivěji číst naše webové stránky.

 

Jaká je vaše zkušenost se školami v přírodě? Museli jste někdy ponechat z finančních důvodů dítě ve škole? Měli by být nutně nabídky cestovních kanceláří levnější než školní akce na vlastní pěst?

   
14.09.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] olafka [*]

  Škola v přírodě jen jedenkrát se podařilo, že obě holky odjely ve stejném termínu

  superkarma: 0 14.09.2007, 17:40:23
 2. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Ve škole mého syna byla škola v přírodě zařízena tak, že učitelky byly nasrané, že vůbec něco musejí dělat, tak z toho dělaly koncentrák Za moje prachy

  superkarma: 0 14.09.2007, 15:20:15
 3. [5] noblessa [*]

  My jezdili na skolu v prirode pravidelne hlavne na zakladce.. bylo to super a vzdycky jsem se moc tesila! vrele doporucuji! a co vim tak 7 lety synovec na skole v prirode taky cely tyden a bez navstevy rodicu a prezil to a moc si pochvaloval

  superkarma: 0 14.09.2007, 12:56:25
 4. avatar
  [4] závislá na čokoládě [*]

  Syn byl na školce v přírodě několikrát a učitelky si to zařizovaly samy. Byla to sice práce navíc, ale levnější

  superkarma: 0 14.09.2007, 12:15:06
 5. avatar
  [2] Meander [*]

  Nikdy jsem na škole v přírodě nebyla a jsem tomu ráda.

  superkarma: 0 14.09.2007, 12:06:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme