S příchodem studeného počasí není nic lepšího, než pochutnání si na dobrém a kvalitním čaji. V redakci jsme se rozhodly otestovat dvě novinky čajů od značky TEEKANNE. Hodnocení dopadlo kladně, a to i od těch, kteří čaji přímo neholdují!

Teekanne

Klára K.:

Mám raději kávu, čaj si dávám ke snídani a pak když mám pocit, že mi je zima, což v chladném období je celkem často. Čaje, které jsme od TEEKANNE mohly s kolegyněmi testovat, mi moc chutnaly. Za mě více boduje čaj LOVE s příchutí granátového jablka, je krásně rudý, sytý a jeho chuť je výtečná!

Julie:

Teekanne Limited Edition Love - granátové jablko

Kromě toho, že nádherně voní i nezalitý vodou, také výborně chutná. Upřímně, trochu jsem čekala onu známou vtíravou chuť ovocných čajů, která zůstane ještě dlouho na jazyku, ale byla jsem mile překvapená. Je to příjemný a lahodný čaj. Ideální je, pokud si chcete odvyknout sladit. Řekla bych, že pít jej bez cukru mohou i vyznavači sladkých chutí.

Teekanne World Special Tea Green&Jasmine

Pokud vás už trochu nudí klasický zelený čaj, tenhle s přídavkem jasmínu vám spraví chuť. Příjemně nahořklá chuť se zajímavou chutí jasmínu je klasika, která se „nepřepije“.

Vendula:

Teekanne Limited Edition Love - granátové jablko

Znáte to. Uvaříte si v kanceláři čaj a pak na něj zapomenete. A můžete začít od začátku. Sytě rudý ovocný čaj s příchutí granátového jablka chutná skvěle teplý, ale pro mě snad ještě lépe studený. Nu co, každý má jiné chutě.

Teekanne World Special Tea Green&Jasmine

Zelené čaje si kupuji nejčastěji, považuji je za nejzdravější variantu a různě je střídám. Ochucené i bez příchutí. Jen si musím hlídat jejich přípravu, není nic horšího než přepálený a přelouhovaný čaj. Zelený čaj s jasmínem patří mezi mé oblíbence. Je jemně ovoněný a rozhodně stojí za zkoušku.

Teekanne

Klára T.:

Čaj TEEKANNE LOVE má příjemnou sladkokyselou chuť, nádhernou vůni a je skvělý na zahřátí. Na trhu jsem zatím neviděla čaj s příchutí granátového jablka (,které jím velmi často), proto oceňuji, že TEEKANNE přišlo s tímto nápadem.

Mám ráda zelené čaje a TEEKANNE World Special Tea Green & Jasmine mi moc chutnal. Má krásné květinové aroma. Oceňuji, že zelený čaj s jasmínem obsahuje i vysoké množství antioxidantů.

Kristína:

Teekanne Limited Edition Love - granátové jablko

Celý podzim a zimu piji hodně čajů a nejvíce se u mě střídají ovocné. V novém čaji mě zaujalo granátové jablíčko, které mám ráda, a jeho chuť se mi skvěle hodí k podzimu. Čaj není nijak silný, a jelikož si dělám veliký hrnek anebo konvici, tak na jedno použití použiji 2 – 3 sáčky. Chuť je ovocná a dokonce je lehce cítit aroma broskví. Čaj nesladím ani nepřidávám citron, protože je pro mě důležitá samotná chuť čaje. Love je dokonale jemnou kombinací pro chladné večery a možná si do něj někdy přidám i pár kapek čerstvého granátového jablka.

Teekanne World Special Tea Green&Jasmine

Zelené čaje nepatří mezi moji nejčastější volbu a navíc jeho účinky jsou takové, že ochlazuje organizmus a není tolik vhodný na zimní měsíce. Přesto mě oslovil, protože má v sobě aroma jasmínu, který mám doma i ve třech parfémech. Přijde mi, že je to mnohem silnější čaj, protože i zbarvení je tmavší než u obyčejného zeleného čaje a je chuťově výraznější. Na můj velký hrnek stačil jeden sáček a čaj byl dostatečně silný. Chutná mi, ale asi radši sáhnu po LOVE z druhého balení.

Teekanne

Markéta:

Nejsem až tak velký fanda čajů, ale vždy s příchodem sychravých a nevlídných dnů se čajíčky pro mě stanou velmi příjemným potěšením, zvláště ty ochucené. Krásně zahřejí a navíc provoní celou místnost. Přesně takové jsou i čaje TEEKANNE Love a World Special Teas. Limitovaná edice s názvem Love je ovocno-bylinná směs s příchutí granátového jablka a broskve mě naprosto nadchla. To je přesně to, co zbožňuji, taková příjemná podzimní romance skrytá v šálku. Je velmi lahodný a opravdu nádherně voní. Dokonce se mě doma ptali, co to piju za čaj, jak je nadchlo aroma. Druhá varianta čaje TEEKANNE, kde se snoubí zelený čaj s jasmínem, také není vůbec špatný, ba naopak. Ten bych doporučila všem, kteří nemají rádi hodně voňavé nápoje. Tyto čaje budou letošní podzim a zimu u mě hrát prim.

Jitka Turková

Můj pitný režim je dost špatný, vodu samotnou piji jen zřídka, ovocné sladké limonády obzvlášť v zimě, nejsou to pravé. Ty cukry… V podzimním a zimním čase piji čaj. Většinou dávám přednost ovocným, černý čaj nepiji vůbec. Čaj Teekanne Love se mi trefil do noty, krásná rudá barva, vůně i chuť. Ani nemusím sladit, výborně chutná jak za tepla, tak i za studena. Čaj Teekanne Green&Jasmin mě moc překvapil, zelený čaj totiž také moc nepiji, byť se říká, že je zdravý, ale jasmín chuť příjemně zjemňuje a ovoní, tak se stává též oblíbenou variantou. Za mě dávám pro oba čaje Teekanne  palec nahoru!

Kromě našeho testování jsme vybrali i několik našich čtenářek, které se také zapojí do testování čajů Teekanne. Už teď se těšíme na jejich hodnocení a doufáme, že jim budou chutnat stejně tak, jako nám v redakci.

razítko

Čtěte také:

Reklama