Klárka Wimmerová romanticky zasněná vzpomíná na muže s velkým M na začátku. Na muže, kterých jí v běžném životě nepřebývá. Děkuji a slibuji, že se budu snažit být lepším. Ne jako dnes ráno. :)

Já miluju pana Darcyho - v knize, na plátně i ve skutečnosti!

Můj nejoblíbenější filmový hrdina je pan Darcy. Vsadím se, že ho zná většina žen - minimálně ze série o praštěné třicítce Bridget Jonesové, kde to sice tak docela nebyl ten pravý pan Darcy z knihy Jane Austenové, ale byl zřetelným odkazem na něj. A hlavně ho hrál Colin Firth, herec z mých nejoblíbenějších, který skvěle vystřihnul toho pravého Austenovského Darcyho v britském seriálovém zpracování románu Pýcha a předsudek.

Darcy je prostě Darcy, nemá smysl ho tu popisovat, kdo ho zná, ví, kdo ho nezná, stačí, když v sobě probudí všechny představy o romantickém mužském ideálu - a bude to ON! Z počátku nepřístupný, protivný bídák, který má, zdá se, mnoho negativních vlastností, jež nesnášíte (i když... i ty negativní mohou být pro nás ženy někdy  přitažlivé - jsme zkrátka nevyzpytatelné :))... a na konci ho zbožňujete, ať chcete, nebo nechcete, protože zjistíte, že je to prostě vtělený bůh!

Musím své psaní zavčasu ukončit, protože jsem se nebezpečně zasnila... omluvte mě pro dnešek, budu duchem nepřítomná. Na závěr bych ale ještě ráda oslovila muže, kteří tento příspěvek čtou - zkustě prosím být „víc Darcy“ - a uvidíte, budou se dít věci! :)

Klára Wimmerová
Text nebyl redakčně upraven


Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

  • Milujete filmové kulturisty?
  • Nebo raději drsné romantiky?
  • Něžné ztřeštěnce?
  • Chlípné ďáblíky?
  • Máte jednoho filmového herce, či postavu, kterou milujete?
  • Z koho hereckého umění, ve které roli, jste paf?

Své úvahy, příběhy, vyznání, ukázky z filmů, prostě cokoliv vás k tématu dne napadne, posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k dennímu tématu, dnes kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama