Bulvár

Redakční blog: Málem mě zbušili Romové

 

1. 1. 2008 10.20 – Málem mě zbušili Romové

Předně bych chtěl říct, že nemám nic proti příslušníkům etnických menšin. Necítím se být rasistou a xenofobie pro mě byla dlouhá léta jen „nějaký cizí pojem začínající na X“. Podobný příběh by se mohl stát komukoli a kdykoli, to, že v něm figurují dva Romové, je jen shoda náhod...

Vracel jsem se pozdě v noci domů, vystoupil jsem z tramvaje a volal manželce, že už jdu. Když mě na tramvajové zastávce obestoupili dva Romové – každý byl o hlavu větší než já a o dvě ramena širší.

„Hele, nech nás zavolat,“ spustil jeden z nich.

Snažil jsem se nevšímat si jich a měl jsem to štěstí, že na zastávce bylo ještě pár lidí. Ale kluci byli neodbytní.

„Tak co bude? Potřebujem si zavolat.“

„Já telefon na ulici nepůjčuju,“ zkusil jsem to zahrát do smíru, ale nevydařilo se.

Navíc jsem podlehl panice a udělal základní chybu – lidé nastoupili do tramvaje a já se vydal směrem domů, do uliček – ano, byla to pěkná blbost. Habáni se mi pověsili na paty a pořád do mě klavírovali svou. Zatím jsem byl na hlavní a sem tam někdo prošel, tak jsem zrychlil. Vypadalo to, že to Romové vzdali.

Za rohem jsem se rozběhl a za dalším rohem zaplul do domu. Naštěstí běhám poměrně rychle, když jsem totiž zavíral domovní dveře, ještě jsem se rozhlédl po ulici a viděl, jak ti obrové supí zpoza druhého rohu, vydýchávají se, nadávají si a rozpřahují ruce.

Až doma jsem začal přemýšlet nad tím, jestli mi telefon stojí za nakládačku. Nestojí, ale v tu chvíli prostě člověk neuvažuje...

– Jakub

Máte nějaké zkušenosti s násilím? Napište nám je a můžete vyhrát kapesního průvodce krizovými situacemi Co dělat... Více ZDE!

   
01.10.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [133] idiska [*]

  ach můj bože...co jsem mohla čekat jiného, než to, že Jakub je rasista a trpí stihomamem ...oni vlastně ti cigáni potřebovali volat a on jim byl povinen dát ten mobil...jen tak mmch, pro jistou osobu, ona se pozná ...když by se jednalo o situaci, kdy by potřebovali zavolat pomoc, pak se dá vytočit 150,155 a 158 z každé telefonní budky a to bezplatně

  netuším, jestli je nějak známý případ, který se stal před několika léty tady v Orlové na Karvinsku, kdy šel na mol zpitý cigán a zůstal ležet na silnici...přejel ho náklaďák (ten si toho ani nevšiml, prostě si myslel, že to je nějaká nerovnost na cestě), pak tam jel mladý policajt a ten už teda sice cigána viděl, ale nestačil ubrzdit...cigán ještě žil, tak volal záchranku...no ale nakonec to nepřežil a co tady se dělo ...navíc tu padalo slovo rasizmus častěji jak dobrý den, i když nebylo na místě...tohle je jen a pouze alibismus, který v mnoha případech není na místě...znám spoustu lidí, kteří byli nařčeni z rasizmu, ale ani jeden z nich nikdy nepřepadl cigána (či někoho jiné rasy), nijak mu neublížil, jen třeba podobně jako Jakub nereagoval na žádost, zda nemá mobil nebo nějaké peníze

  superkarma: 0 04.10.2008, 23:57:34
 2. avatar
  [132] moruse [*]

  je to plevel.

  superkarma: 0 04.10.2008, 17:43:10
 3. [131] Lana [*]

  Když jsem si přečetla Váš článek, hned jsem si vzpomněla na svou maminku. Té se stala před pár lety také nepříjemná příhoda. Nakupovala v drogerii Rossmann v Brně ve středu města a jen se na sekundu otočila. Najednou byla bez kabelky, kde měla jednak nový mobil a také peníze, doklady, prostě všechno. Prodavačka říkala, že z prodejny rychle vyběhl mladý Rom. Bylo mně mamky moc líto je nemocná a taková příhoda vážně rozruší. Ale žádné hmotné statky nestojí opravdu za to, aby byl člověk napaden, nebo zraněn nebo něco mnohem horšího. V Brně přišel kvůli mobilu o život mladý kluk. Takže vážně za život nestojí nic!

  superkarma: 0 04.10.2008, 16:15:11
 4. avatar
  [130] KatherineDickinson [*]

  nehazim vsechny do jednoho pytle..znam par romu, se kterymi se i pratelim, ale vetsina romu u nas ve meste jsou grazlove. Prepadli 14 letou holku,kdyz se vracela domu z kresleni..umlatili ji klackama a pak na ni pustili vztekleho psa..:( je to smutne..o to vice je mi lito, tech slusnych romu ale neni se cemu divit ze si o nich vetsina cechu mysli svoje..

  superkarma: 0 04.10.2008, 10:50:44
 5. [129] klarka66 [*]

  shb: 100:
  Paní Džamila řeší takové prkotiny, jako třeba zda můžeš dát vlastnímu dítěti facku. O převýchovu Romu se v tomhle státě nikdo nestará (plošné sociální dávky to určitě neřeší spíše naopak),jsou bohužel přesně takoví, jak je tady pisatelky vykreslují. Postoj většinové společnosti k nim je zcela pochopitelný.V knize Psychopatologie od p. Vagnerové je celkem obšírná charakteristika jejích mentality, na základě čehož jsem dospěla k názoru, že první cesta k nápravě je ve vzájemném poznávání.

  superkarma: 0 04.10.2008, 09:10:19
 6. avatar
  [128] Petrushe [*]

  shb: Pořád plácáš něco o stavu nouze...nojo, je jasný, že občas se někdo na dno dostane, ať už z jakéhokoliv důvodu, to mu ale nedává právo krást a obírat spoluobčany. Navíc ti lidé jsou většinou zdraví, energie mají dost, jen jí investují špatným směrem, protože nemají mentalitu na pravidelnou pracovní docházku. I když jsem menšinou ve své zemi, neznamená to, že nemusím dodržovat zákony a můžu si žít na úkor ostatních...Oni mají na výběr, jestli budou krást nebo se živit prací, vždyť jim to nikdo neupírá Jenže jim se nechce...Vědí, že mají svoje práva, ale nepřijímají, že mají taky povinnosti. A nevadí, jestli je člověk bílej, zelenej nebo růžovej, platí to pro všechny. Bohužel, romové tu skupinu povalečskejch zlodějů zastupují ve většině...v tomto případě jsou zase ostatní v menšině. Takže je jasný, že češi na romy mají svůj názor, není to žádnej předsudek, ale pouhá dost často i osobní nepěkná zkušenost.

  superkarma: 0 03.10.2008, 10:10:18
 7. avatar
  [127] Eva_CZ [*]

  *omluva za preklepy, telefonuju

  superkarma: 0 03.10.2008, 02:38:47
 8. avatar
  [126] Eva_CZ [*]

  .... to je zajimavy, ze pro vsechny jsou to grazlogve, povaleci, prizivnici, zlodeji a vyzirky, jen nase SHB je s nima OK.

  superkarma: 0 03.10.2008, 02:38:23
 9. avatar
  [125] Eva_CZ [*]

  shb: jo, vykriky do tmy, na zaklade hooodne spatnejch zkusenosti. Hele, ty si cancej, co chces a natirej se treba nazeleno, ne jsi u paty, ale az se tvoji bratrancio a sestrenice a otcove a matky a co ja vim, co vsechno v pribuzenstvu mas, zacnou chovat jako lidi a nebudou se prizivovat na ostatnich, budes pro me partak na pokec. Zatim jsi ulhana 0.

  superkarma: 0 03.10.2008, 02:36:03
 10. avatar
  [124] Suzanne [*]

  shb: já včera slyšela mluvit modrookého Pražana, že se k němu v práci chovají lidi jako hovada. Setkává se s rasismem?

  superkarma: 0 03.10.2008, 01:55:54
 11. [123] bh [*]

  Mám syna. V době, kdy se mu stalo něco podobného, měl asi 16 let. Protože ho už jednou romové obrali( v deseti letech mu "očesali" kolo),teď se bojí a mobil půjčil. Samozřejmě přišel domů s prázdnou s tím, že mu bylo doporučeno mlčení... Syn onoho pachatele totiž znal-bydlíme na malém městě.Nedbala jsem varování a věc jsme okamžitě hlásili na PČR. A výsledek? Mobil odmítli vyhledat pomocí IMEI čísla,pachatele v místě bydliště nenašli,takže rom si mnul ruce,jelikož mu to prošlo a můj syn byl bez telefonu. Tak kde je spravedlnost?

  superkarma: 0 02.10.2008, 23:54:15
 12. avatar
  [122] shb [*]

  vivian: to víš že mají, naposledy včera jsem o tom slyšela mluvit černocha...

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:51:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [121] Vivian [*]

  shb: a proč, podle tebe, v této společnosti nemají s tím takzvaným rasismem problém třeba lidi z Asie nebo černoši?

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:32:40
 2. avatar
  [120] shb [*]

  Berčík: 103: tak tobě pomohli a ještě o nich mluvíš jako s grázlíkách, který jiný grázl ti z těch ostatních bílejch cestujících co tam byli ještě pomohl? žádnej, ale jsou to pro tebe grázlové
  Mánička106: nauč se číst, je to reakce na tvrzení že česká společnost není ani trochu xenofobní, s tím já nesouhlasím- stačí si přečíst např. tady kteroukoliv debatu na tohle téma....a je krásně vidět kdo si co myslí a koho je většina
  mindulinka: to byla reakce na ten článek v reflexu...na který tam někdo dal link....a mluvila jsem o stavu nouze do které se může dostat každý ať tak či tak, to je jedno jak...
  Eva_Florida: k tome se nemá cenu vyjadřovat, jsou to zase jen sprosté výkřiky do tmy, já vím že nic jiného neumíš, tak už s tím neotravuj, a jo vlastně ještě umíš nadávat, v tom si dobrá

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:44:05
 3. [119] lidicka [*]

  S cikány mám špatné zkušenosti. Dva výrosci mi ukradli zlatý řetízek, a já pak celé odpoledne strávila na policejní stanici, kde se mnou vypisovali protokol. Dceru tlupa asi 10 cikánských 10 - 12 letých výrostků v Brně v podchodu u nádraží na jezdících schodech obstoupili a začali být dotěrní.Nemohla se jich zbavit, najednou ji vytrhli kabelku a utekli, ona křičelao pomoc, utíkala za nimi, ale i když tam bylo stovka lidi, nikdo si ji nevšímal, nikdo ji nepomohl, grázli cikánští měli ještě to štěstí že v poslední chvíli nastoupili do tramvaji, a než dcera doběhla k tramvaji, ta už odjížděla, utíkala za tramvají ale samozřejmě neměla šanci. O co všechno přišla? Nová tramvajenka na příští měsíc (stalo se to 31.srpna), OP, nově zakoupená dobitá kreditní karta na kopírování ve škole,klíče od bytu,a co je nejhorší nový - týdenpoužívaný mobilní telefon.Strávila na policii přes 4 hodiny.Protože pracuji ve škole kde je většina cikánských dětí, vzala jsem dceru do školy aby se poohledla po případném viníku, jestli teda to nebyli žáci naši školy. V jednom žákovi poznala jednoho z tlupy, ale i když tvrdila že to je on, on tvrdil že v tu dobu kdy se loupež stala tam nebyl - bylo to tvrzení proti tvrzení - takže se nevyšetřilo nic.Policie případ uzavřela s tím že pachatelé jsou neznámi,i když známi (aspoň teda jeden z nich) byli!!!! Jinak ten kluk kterého dcera bezpečně poznala měl už v tom období (ve 12 letech) pestrou kriminální "minulost"!

  superkarma: 0 02.10.2008, 07:59:17
 4. avatar
  [118] Suzanne [*]

  shb: 69 - já se na tebe nezlobím, nicméně trvám na tom, že jsem nic rasistického nenapsala. Rasistka nejsem. Nesnáším zloděje, vyžírky, vychcánky a lháře. A žiju v lokalitě, kde jich pár je. A je fuk, jestli jich většina nosí červené tričko nebo jich je většina cikánů. Je. A já jim to nezvolila. Jednám podle zkušenosti. Pár jsme jich taky zaměstnávali.

  superkarma: 0 01.10.2008, 21:30:41
 5. avatar
  [117] *daisy* [*]

  S cigosema mam taky vetsinou jen blby zkusenosti. Je mi uprimne lito tech par slusnych Romu, ktery znam, protoze je mi jasny, ze je holt spolecnost, ktera nevi, s kym ma tu cest, hodi do jednoho pytle s tema problematickyma, ale s tim uz se neda nic delat. Taky nebudu hrde v ramci sveho nexenofobniho mysleni po patym prepadeni spokojene vykracovat vstric bande cigosu na ulici. Clovek se jaksi pouci.
  A obraceny rasismus.. Proc bych mela dostavat mensi davky, nez cigosi? A proc bych mela byt znevyhodnena, co se tyka pozice na pracaku? A proc bych mela mit horsi sance na ziskani bytu, nez oni, navic ho za rok, dva vybydli..a ejhle, dostanou dalsi... Ja bych calovala jako mourovata, i kdybych mela bydlet pod mostem... Nn, proste je to cele spatne nastavene.

  superkarma: 0 01.10.2008, 20:55:32
 6. avatar
  [116] cicinka [*]

  Pracuji v práci s mnoha cikány či romy.Někteří tam pracují už 10 let.Pracují dobře.Jsou dochvilní,žádné neschopenky,žádná áčka.Ale o těch prostě nepřemýšlím jako o cikánech.Jsou to prostě kolegové.I moje kolegyně má už mnoho let za přítele cikána.
  Na druhou stranu tu máme i jiné.....Kvůli těm taky nechodím za tmy už ven.Dětem na kroužek chodím naproti ap.
  Máme tu jedno ghetto a pomalu tady kolem nás už se vytváří druhé.Pár metrů od historického centra.Kdy město chce lákat turisty ap.A nikdo s nima nehne.Ale nejenom cikáni.Jsou tu s nima bílé socky,které jsou ještě horší.A úplně nejhorší jsou jejich bezprizorní malí smradi.IQ tykve.

  superkarma: 0 01.10.2008, 19:44:33
 7. avatar
  [115] Vivian [*]

  To je zase diskuse Od příspěvku 27 nemá smysl dál číst...

  superkarma: 0 01.10.2008, 19:19:21
 8. avatar
  [114] Vivian [*]

  Šmejdi zlodějský Jakub měl kliku...

  superkarma: 0 01.10.2008, 19:17:10
 9. avatar
  [113] Eva_CZ [*]

  Ja to uzavru : jsou to smejdi smejdu a svoloc nejvetsi a shb ma tu smulu, ze k nim patri. Co uz nadela.

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:41:19
 10. avatar
  [112] Eva_CZ [*]

  pozor pozor do pana Havla mi nesahejte


  SHB - on tyi do nej nikdo nesaha. Myslim teda....

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:40:47
 11. [111] mindulinka [*]

  U nás jsou ubytovny - kde jsou chroničtí neplatiči - většina snědší pleti. Ráno nám na stavbu přivezli několika metrovou železnou rouru - asi tak 150kg - zavolali a složili k plotu, že s tímhle nikdo nehne. Manžel přijel do půl hodiny a roura nebyla. Vlítnul na místní ubytovny a bez problémů našel viníka, kterého dotánul asi tak na 1km vzdálený výkup železa a musel to odkoupit zpátky. Zároveň jsme na ubytovně scháněli pomocníky ke stavbě - na pomocné práce - míchání betonu, kopání drenáže apod. - peníze hned ten den na ruku - nikdo neměl zájem.

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:37:23
 12. [110] mindulinka [*]

  Oprava: většina

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:33:42
 13. [109] mindulinka [*]

  shb: co to tady zase meleš??? To jako každý, koho život porazí na kolena - voda mu všechno vezme nebo vyhoří - tak jako začně krást jo??? Já přijít o všechno, tak se snažím od začátku, ale krást nikdy.
  Problém je v tom, že romové jsou menšina - ale z tý menšiny je vědšina problémových.
  Jak už jsem někde v diskuzi psala - místo peněz stravenky a kdo nebude posílat děti do školy tak nic a hotovo. Maximálně se zvedne trestní činnost krádežemi.

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:32:21
 14. [108] Bellana [*]

  Troi: Ráda bych byla tak vtipná jako Bellana z www.rodina.cz . Jde jen o shodu nicků, ta mladá dáma nejsem já.

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:12:09
 15. [107] Rikina [*]

  A že je to rasismus? Jo, je. To, že jsem mnohokrát byla titulována "bílá svině", a že jsem nucena přizpůsobovat se jejich přítomnosti, omezovat svobodný pohyb tím, že se jim snažím vyhnout, že musím počítat s tím, že se může stát cokoliv, to je taky rasismus. Myslím, že pozitivní diskriminace už bylo dost, a že je na čase přinejmenším nazývat věci pravými jmény.

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:01:00
 16. avatar
  [106] Mánička [*]

  shb: "ufff mně už to fakt fakt nebaví, česká xenofobní společnost je prostě nějaká a nic to nezmění," ... aha, takže o české společnosti se může napsat, že je xenofobní. Všichni.

  Pokud tady nechceš slyšet obecné "pravdy" jako "cikáni jsou zloději", nevypouštěj prosím sama tak obecné soudy jako "česká společnost je xenofobní".

  superkarma: 0 01.10.2008, 17:57:59
 17. [105] Rikina [*]

  Vzhledem k tomu, že přes 20 let žiju v Ústí nad Labem, a dost často chodím po městě pěšky, i ve večerních hodinách, neb se vracím pozdě z práce, mám velikou spoustu zkušeností s cikány. I s Romy, jestli někdo radši ten druhý výraz. Musím konstatovat, že většina těch zkušeností je špatných. Některé až tristní. Nicméně se mi osvědčilo se jich nebát. Na to oni sází, že když se člověk bojí, nechá se otravovat i snadno okrást. To by jim šlo. Ale pokud vidí, že by to tak lehké nebylo, že se nemíním bát a ustoupit, vzdají to, jsou to v podstatě srabi. Což je vidět už z toho, na koho si především troufají - na ženské, starší lidi, nebo na dospívající mládež. A hlavně v tlupě jsou silní, jeden cikán sám je obvykle tichý a nenápadný, pokud tedy zrovna není opilý nebo pod vlivem drogy. Je třeba být ve střehu a včas vyhodnotit situaci. Zatím se mi to dařilo, člověk si na leccos zvykne. Ale musím říct, že mě to dost děsí, když si uvědomím, že už reaguji automaticky a bez velkého přemýšlení, podle toho, jak moc banda Romů na obzoru vypadá hrozivě, či nikoli. Taky je dobrá znalost místních klanů. Pak člověk ví, že tihle, co zrovna potkal, patří k těm mírnějším, zatímco támhleten na rohu je z rodiny, kde jsou všichni chlapi skoro pořád v base, tak na toho pozor.

  superkarma: 0 01.10.2008, 17:54:49
 18. [104] Lydie [*]

  Taky mi jednou takhle pomohli s kočárkem do tramvaje, stálo mě to asi 500 Kč.

  superkarma: 0 01.10.2008, 17:44:04
 19. avatar
  [103] Berčík [*]

  Nesnasim cigany a mam s nema jen spatny zkusenosti Ale abych byla uplne fer a uprimna: nedavno mi na nadrazi takovy cerny vyrostkove, od pohledu grazlici, pomohli z kocarkem, dokonce 2x, do schodu a ze schodu Tak me poprvy mile prekvapili, ale je fakt, ze jsem si zaroven drzela kabelku a pak jsem kontrolovala, jestli si za tu pomoc "neco" nevzali....

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:56:51
 20. avatar
  [102] shb [*]

  oprava: ...v silách...

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:31:53
 21. avatar
  [101] shb [*]

  Solei: a nesmíš nikoho k ničemu nutit- ani k tý práci- to je v rozporu s Listinou základních práv a svobod, kterou máme celá evropa, ale utvořit dostatečně neprůstřelný systém to by v našich ilách být mohlo...

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:31:23
 22. avatar
  [100] shb [*]

  klarka66: no na to jakou cestou jít aby aspoň v budoucnu bylo všem líp nám doufám odpoví paní Džamila....

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:28:09
 23. avatar
  [99] shb [*]

  Solei: pravdu máš ale jak je vidět, není v silách těchto lidí s tím cokoliv udělat, protože - bohužel je to tak- většina z nich trpí jakousi intelektuální nedostaečností (zde už nebudu znova psát z čeho pramení), tudíž (jak jsem uváděla v tý debatě z pátku) je třeba hnát ty rodiče k zodpovědnosti vůči těm dětem (tedy budoucím generacím) v otázce vzdělanosti, když budou studovat, tak budou mít šance stejný jako ostatní a "začlenit" se nebude žádný problém a pak ti lidé přece rádi příjmou systém, který bude pracovat pro ně (stejně jako my co jsme součástí- tedy ne parazitování, tedy to co po nich všichni chtějí) např. já jsem kolem 18 let hodně přemýšlela jestli se stát součástí=rozuměj funkčním článkem nebo ne nebo úplně někam odjet jinam....

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:26:22
 24. [98] klarka66 [*]

  shb: 72: Pořád píšeš, že nenávistí se to nevyřeší. A máš nějaké řešení sama? Protože kdyby jsi ho měla, máš už Nobelovou cenu za mír. Já osobně považují tuto situaci za neřešitelnou.

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:23:48
 25. avatar
  [97] Solei [*]

  shb: jsem-li v nouzi a nemůžu nakrmit jedno dítě, nepořizuji si deset dalších - otázku skupiny těchto obyvatel je potřeba řešit - oni sami k tomu chuť nemají, ale pokud chceme aby se začlenili do společnosti a oni nejeví zájem jsou jen dvě možnosti: vykašlat se na to nebo je donutit. Doteď se na to kašlalo, teď se společnost snaží donutit je - neházej hned špínu na všechny, nějak se to udělat musí a zkoušejí se různé cesty. A poradit si musíme sami - amerika se svými oplocenými ghety a otázkou afroameričanů není dobrým příkladem a mnoho evropských zemí doplácí na svou benevolenci v otázce přistěhovalectví a liknavost v řešení problémů minorit.

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:20:08
 26. avatar
  [96] shb [*]

  kareta: já jsem od něj pár četla ale už dávno, ale jako člověka ho obdivuju- jediného z tý řady od revoluce až dosud, a zkus si něco přečíst, třeba tě překvapí i jak umí být vtipný

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:18:11
 27. avatar
  [95] kareta [*]

  shb: eh, ale jeho hry a knihy jsou pro mne nekoukatelné a nečtivé- jsem asi málo intelektuální

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:16:03
 28. avatar
  [94] shb [*]

  Sasa: ještě poznámka: pro ten systém ano

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:14:19
 29. avatar
  [93] shb [*]

  Sasa: jsi blázen? to je přirovnání stavu kdy se může každýmu z nás stát že budem bez domova a bez prostředků odkázaní ne na sebe ale na milost a nemilost systému, a to přirovnání spočívalo v tom že použila vodu- ok mohlo to být zemětřesení to je jedno prostě že se každý může octnout v nouzi, ať v podstatě zapříčiněnou čímkoliv, to je v tom stavu nouze zcela irelevantní

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:13:42
 30. avatar
  [92] shb [*]

  pozor pozor do pana Havla mi nesahejte!! Je to ten nejlepší z toho marastu co tu je...a mimochodem tento pán dobře ví co a proč kdy dělal a co a proč kdy a jak dělat

  superkarma: 0 01.10.2008, 16:07:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme